Film Rychlí a zběsilí vydělal za víkend přes 100 milionů dolarů

Los Angeles - Čtvrté pokračování automobilové akční série Rychlí a zběsilí se prosadilo při celosvětovém nasazení do kin na čelo žebříčku finančně nejúspěšnějších filmů uplynulého víkendu. Informoval o tom server Variety.

Přidejte svůj názor

Společnost Universal Picture si do pokladny uložila nejvyšší částku, kterou utržil její film v právě skončeném víkendu. Čtvrté pokračování akční série, distribuované do kin 2. a 3. dubna vydělalo v amerických kinech částku 72,5 milionu dolarů a nepotvrdilo tak pesimistické hlasy kritiků, pochybujících o jeho úspěšnosti.

Film byl nasazen do 3461 kin a suma, kterou jen na americkém kontinentu vydělal, je jednou z nejvyšších v historii společnosti. K částce je nutno přičíst ještě dalších 30,1 milionu dolarů, které diváci zaplatili za zhlédnutí filmu ve zbytku světa. Celková suma se tak vyšplhala na 102,6 milionu dolarů. Film byl uveden celkem ve 25 zemích na celém světě.

V USA byl snímek uveden do kin 3. dubna a je to nejlepší finanční výsledek za první tři dny promítání, které proběhlo v období, kdy nebyl žádný svátek. Dosavadní rekord v dubnu zatím držel se 42,2 miliony dolarů film Kurs sebeovládání (2003). Rychlí a zběsilí jsou i nejúspěšnějším filmem mezi novinkami v roce 2009. Oficiální premiéra filmu proběhla 17. března v německé Bochumi, týden před celosvětovým nasazením se Rychlí a zběsilí dostali do filipínských kin.

Oproti původním třem filmům, které nesly název Rychle a zběsile byl titul čtvrtého pokračování mírně pozměněn na Rychlí a zběsilí. Původně odhadované tržby nového filmu se pohybovaly mezi 40 a 50 miliony dolarů. Předchozím nejúspěšnějším filmem série bylo druhé pokračování, které za stejnou dobu utržilo 50,5 milionu dolarů.

Padaly dokonce dotazy, zda má smysl ještě natahovat sérii, která utrpěla třetím pokračováním Rychle a zběsile: Tokijská jízda finanční zklamání - ta za první tři dny promítání vydělala jen 23,9 milionu dolarů. Čtvrté pokračování s třetím spojuje pouze herec Vin Diesel a režisér Justin Lin.

V České republice byl film uveden do kin dokonce o den dříve než v USA, už 2. dubna a během víkendu se promítal ve 20 městech. Největší počet kopií měla Praha, hrála ho celkem v deseti multikinech.

Témata: filmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Menzel je dál v kritickém stavu. Uzdravení nebude jednoduché

22.11.2017 16:22 Praha - Režisér Jiří Menzel (79) je v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve…

Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, jeho stav je prý vážný

21.11.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do…

RECENZE: Zahradnictví: Nápadník se pokouší poněkud chaoticky, ale s…

21.11.2017 18:53 RECENZE - Do kin přichází poslední díl filmové trilogie Zahradnictví Nápadník. Doposud jsme mohli…

Mezinárodní Emmy získali britští herci Branagh a Frielová, ta hrála i…

21.11.2017 08:04 New York - Prestižní mezinárodní cenu Emmy za nejlepší herecký výkon získali Britové Kenneth…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama