Daniel Craig se objeví v kinech ve válečném dramatu Odpor

Praha - Americký herec Daniel Craig v dramatu Odpor ztvárnil polského válečného hrdinu Tuvia Bielského. Film režiséra Edwarda Zwick v pondělí představila distribuční společnost Bontonfilm, která jej 16. dubna uvede do českých kin.

Přidejte svůj názor

Drama Odpor odkrývá utajovanou epizodu druhé světové války, která zachycuje partyzánské hnutí v Bělorusku. Hlavním hrdinou válečného snímku je Tuvio Bielski, který je společně se svými dvěma bratry svědkem masakru německé armády, která se snaží o likvidaci židovského obyvatelstva po celé Evropě. Bratři se poté vydávají do lesů, kde zakládají centrum partyzánského odboje. Touha po přežití u nich záhy přerůstá v posedlost pomstou a snahu o spásu světa.

Daniel Craig v Odporu představuje hlavního hrdinu, který se vzepřel nacistickému teroru a společně se svými bratry zachránil více než 1200 polských civilistů. Tuvio Belski během holocaustu přišel o rodiče a svou první ženu. Díky následné revoltě se pro mnohé Poláky stal národním hrdinou. Craig zde ztělesnil netradičního hrdinu, který se vymyká dosavadním hollywoodským klišé, v nichž Židé figurovali jako pasivní oběti německého nacismu.

Film v Polsku provázely kontroverzní reakce, protože o Bielském údajně vytváří zkreslený obraz. Podle některých historických pramenů totiž Bileski později spolupracoval se sovětskými partyzány, kteří se v závěru druhé světové války podíleli na likvidaci polského obyvatelstva.

Režisér Edward Zwick však skutečný příběh pojal především jako podobenství o naději na přežití, která hlavní postavy neopouští ani v nejtragičtějším období novodobých dějin. Zwick se na Odporu podílel také jako scenárista a producent. Danielu Craigovi ve svém filmu nabídnul roli, která je velmi vzdálená jeho postavě Jamese Bonda. Toho herec ztvárnil v posledních dvou pokračováních akční série s názvy Casino Royale a Quantum of Solace.

Hudbu k Odporu vytvořil skladatel James Newton Howard, který byl za svou práci nominován na Zlatý globus i Oscara.

Témata: filmy
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Daniel Craig se objeví v kinech ve válečném dramatu Odpor

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Xindl X má nový klip. Podívejte se na komiksového mývala

25.04.2017 17:54 Praha – Koho a kde „mýval“ Xindl X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu, jehož hrdinou není…

Lexus představil nové vozy. Na večírek přišel Vojtek i Pohlreich

25.04.2017 17:28 Praha – Značka Lexus představila nové vozy LS a LC. K příležitosti slavnostního odhalení se konal…

Výstavu Magičtí Lucemburkové obohatil nový exponát

25.04.2017 16:45 Praha – Výstava Magičtí Lucemburkové, o níž jsme informovali dříve, má nový exponát. K příležitosti…

O hledání a škole života v Divadle na cucky

25.04.2017 16:09 Olomouc – Po poslední premiéře, která sledovala dva mladíky při jejich cestě za vysokoškolským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama