Desítky lidí se přišli naposledy rozloučit s Miroslavem Moravcem

Praha - S hercem a dabérem Miroslavem Moravcem se přišly ve středu od 16 hodin do Strašnického krematoria rozloučit desítky lidí. Mezi smutečními hosty nechyběli Moravcovy sestry Milada a Marie a herečtí kolegové.

Přidejte svůj názor

K Moravcově rakvi položili květinu herečka Gabriela Vránová, herec Petr Kostka, zpěvačka Marcela Březinová či herečka Kateřina Macháčková.

"S panem Moravcem jsem se poprvé potkala při svém prvním angažmá v divadle v Libni. Byli jsme tam spolu asi 14 let kolegové. Moje vzpomínky na něj jsou velmi veselé, byl to gentleman, a proto bych na něj i dnes při tom neveselém obřadu vesele zavzpomínala," uvedla pro Macháčková.

Ve Strašnickém krematoriu zaznělo několik instrumentálních skladeb a věnec rudých růží zaslalo například Divadlo na Vinohradech a na růžovém věnci lilií stálo: "S úctou Herecká asociace." Přítomní vzdali Moravci hold posledním potleskem.

Moravec zemřel 29. března v nemocnici v Praze Motole po dlouhodobé nemoci.

Herec Miroslav Moravec se narodil 6. ledna 1939 v Praze. Po absolutoriu na Divadelní fakultě Akademie múzických umění prošel několika divadly. Působil například v Divadle Za branou, Divadle S. K. Neumanna nebo v Městských divadlech pražských. Na jevišti sehrál desítky rolí, od Mlynáře v Lucerně přes Kreóna v Oidipovi po doktora Bathybiuse v Nadsamci.

Patřil mezi nejvyhledávanější české dabéry. Svůj hlas propůjčil mimo jiné i komisaři Moulinovi z kultovního detektivního seriálu nebo inspektorovi Kojakovi. Za svou kariéru ztvárnil mnoho filmových a televizních rolí například ve snímcích Kdyby tisíc klarinetů, Byl jednou jeden polda, Pasáž, Brak, Pozor, vizita! a v mnoha dalších.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Menzel je dál v kritickém stavu. Uzdravení nebude jednoduché

22.11.2017 16:22 Praha - Režisér Jiří Menzel (79) je v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve…

Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, jeho stav je prý vážný

21.11.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do…

RECENZE: Zahradnictví: Nápadník se pokouší poněkud chaoticky, ale s…

21.11.2017 18:53 RECENZE - Do kin přichází poslední díl filmové trilogie Zahradnictví Nápadník. Doposud jsme mohli…

Mezinárodní Emmy získali britští herci Branagh a Frielová, ta hrála i…

21.11.2017 08:04 New York - Prestižní mezinárodní cenu Emmy za nejlepší herecký výkon získali Britové Kenneth…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama