Festival Colours of Ostrava hlásí další účinkující

Ostrava - Multižánrový mezinárodní festival Colours of Ostrava pomalu odtajňuje jména letošních účinkujících. Kromě hudebních hvězd jako Underworld, M83 nebo The Vaccines uvidíme i laureáty Nobelových cen, či americké spisovatele v čele s Robertem Fulghumem.

Přidejte svůj názor

Festival Colours of Ostrava hlásí další účinkující - anotační foto

Legenda taneční hudby Underworld, kteří se proslavili především hitem Born Slippy z filmu Trainspotting, představí v Ostravě nové album nazvané Barbara Barbara, we face a shining future. Festivalovou premiérou bude mít francouzský hudebník Anthonyho Gonzaleze známí jako M83. Podobně jako u Underworld jsou jeho koncerty velkou podívanou díky zvukové mase syntezátorů, kytar, vokálů a euforických refrénů. Za album Hurry Up, We're Dreaming z roku 2011 získal nominaci na Grammy. M83 přispěl hudbou do řady filmů, seriálů jako například Top Gear.

Dvacáté výročí své hudební kariéry na festivalu oslaví americké duo Thievery Corporation, neboli Rob Garza a Eric Hilton. „Když jsme v roce 1995 začínali, přišla nám elektronická hudba studená a mechanická. Cítili jsme potřebu do ní začlenit nejrůznější vlivy, které by vystihly její globální podobu," řekl Hilton. Z jejich písní proto můžeme slyšet prvky reggae, funky, pop, francouzský šanson a nespočet příměsí z Afriky, Indie nebo Karibiku.

Irské kvarteto Kodaline s frontmanem Stevem Garriganem je souznění elektrických a akustických nástrojů a od roku 2013 vydali dvě alba In a Perfect World a Coming Up for Air a okamžitě začali bořit irské a britské hitparády.

Chytlavý retro indie rock přivezou britští The Vaccines, kteří v roce 2011 vydali debutové album What Did You Expect from The Vaccines? a stali miláčky posluchačů nejen na britských ostrovech. Trhli prodejní rekordy a dokonce získali nominaci na Brit Awards.

Festival zahájí skotsko-irský „all stars band" Treacherous Orchestra vedený skotskými dudáky Ali Huttonem a Rossem Ainsliem. Vystoupení této jedenáctičlenné skupiny připomíná keltskou válečnou vřavu, v níž se mísí ryk dud, elektrické kytary, banja, bubny, elektrobeaty, akordeony, housle i píšťaly.

Novinkou na festivalu Colours of Ostrava je rozšíření programu o nové mezinárodní diskusní fórum Meltingpot. Návštěvníci se mohou těšit na široký program diskusí a workshopů, zahrnující 12 okruhů a celkem 8 scén. Ředitel Meltingpotu René Bystroň říká: „Naší ambicí je nabídnout atraktivní přednáškové a diskusní bloky z oblasti vědy, medicíny, ekonomie, kultury, filozofie a religionistiky či ekologie, a to v mezinárodním kontextu. Pozvali jsme proto významné osobnosti současného akademicko-filozofického a odborného světa."

Uvidíme více než 80 osobností z 16 zemí světa, mezi nimi například amerického spisovatele a esejistu Roberta Fulghuma, izraelského laureáta Nobelovy ceny za chemii Daniela Shechtmana, amerického historika a publicistu Timothyho Snydera, amerického držitele Pulitzerovy ceny za žurnalistiku Chrise Hedgese nebo skotského handicapovaného horolezce Jamieho Andrewa.

Další novinkou je přesunutí tradičního Festivalu v ulicích na pátek 8. a sobotu 9. července. „Chceme nabídnout Ostravákům možnost si festival užít o víkendu déle do noci a také program celého Colours Weeku roztáhnout, nesoustředit vše do dvou dnů před zahájením Colours of Ostrava," vysvětluje ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová.

Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit na rozšíření dvou hudebních scén, protože návštěvnost festivalu rok od roku stoupá a předchozí kapacita byla velice nedostačující. K 15. výročí byly vytvořeny nové modernější internetové stránky www.colours.cz.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 14. do 17. července v industriálním areálu Dolních Vítkovic. 300 programových bodů na více než 20 otevřených i krytých scénách, dvě stanová městečka, Family park a Dětská zóna s programem, pitná voda zdarma, sleva VLAK+ s Českými drahami, velkoplošné projekce, půjčovna kol, tribuny, program pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky Colours bez bariér to vše a ještě mnohem více nabídne 15. ročník festivalu.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Festival Colours of Ostrava hlásí další účinkující

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Česko se rozloučilo s Helenou Štáchovou. Dobře prý věděla, že zemře - anotační foto

Česko se rozloučilo s Helenou Štáchovou. Dobře prý věděla, že zemře

30.03.2017 15:21 Praha - Ve Strašnickém krematoriu se dnes konalo poslední rozloučení s ředitelkou Divadla Spejbla a…

Poslechněte si nový dabing: Hlas Lízy Simpsonové převzala Korolová - anotační foto

Poslechněte si nový dabing: Hlas Lízy Simpsonové převzala Korolová

30.03.2017 12:09 Praha - Hlas Lízy Simpsonové po nedávno zesnulé Heleně Štáchové převezme Ivanka Korolová. Prima…

OBRAZEM: Na výstavě Magičtí Lucemburkové nahlédnete pod pokličku doby vlády českých králů - anotační foto

OBRAZEM: Na výstavě Magičtí Lucemburkové nahlédnete pod pokličku doby…

30.03.2017 10:05 Praha - Dobu vlády českých králů a moravských markrabat z rodu Lucemburků představuje výstava…

Národní divadlo Brno oživí vesnici Želary - anotační foto

Národní divadlo Brno oživí vesnici Želary

29.03.2017 17:40 REPORTÁŽ – Na včerejší tiskové konferenci v Mahenově divadle představil tvůrčí tým v čele s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama