Beyoncé se na koncertě v Praze proměnila v Sashu Fierce

Praha - Americká zpěvačka Beyoncé vystoupila ve čtvrtek v rámci svého evropského turné v pražské O2 aréně. Koncert vycházel z obsahu jejího aktuálního alba I Am... Sasha Fierce, na němž se interpretka částečně stylizuje do svého divočejšího alter ega.

Přidejte svůj názor

Předskokanem na pražském koncertu Beyoncé byl zpěvák Marek Ztracený, který byl loni v anketě Český slavík zvolen hudebním objevem roku. V jeho krátkém programu nechyběl hit Ztrácíš ani nejnovější singl Pohádky. "Vlastně nevím, jak jsem se sem dostal, ale takové nabídky se neodmítají,“ pozdravil Ztracený publikum.

Beyoncé se na pódiu objevila krátce před devátou hodinou večerní a strhující dvouhodinovou koncertní show zahájila písní Crazy in Love, s níž před šesti lety odstartovala svou sólovou kariéru. Při následující skladbě Naughty Girl se celá scéna zabarvila do červena a při kontrastním nasvícení pódia vynikla zpěvaččina silueta.

Jednu z největších hvězd americké hudební scény na pódiu doprovázela desetičlenná kapela sestavená výhradně z žen, tři vokalistky a řada tanečníků. Po úvodní sekvenci se Beyoncé objevila na schodišti, které vzniklo na variabilním jevišti, a představila skladby Smash Into You, Ave Maria a Brokenhearted Girl. Ty pocházejí ze soulové části její nejnovější nahrávky. Publikum se poté dočkalo hitu If I Were a Boy, který zpěvačka představila v netradiční rockové verzi, do níž začlenila refrén písně You Oughta Know od Alanis Morissette.

Beyoncé se poté s fanoušky rozloučila a v druhé části koncertu se vrátila jako Sasha Fierce, do níž se převtěluje v dynamičtějších písních ze svého repertoáru. Sekvenci věnovanou taneční hudbě zahájila skladbou Diva. Později došlo k nejočekávanější části celé show, při níž se zpěvačka na závěsné konstrukci vznesla ke stropu haly a následně se přemístila na menší pódium umístěné přímo uprostřed publika. Tady předvedla taneční sestavu a odezpívala skladbu Irreplaceable z druhé řadové desky B´Day.

V závěru koncertu se Beyoncé vrátila do své tradiční spíše romantické polohy a písní Say My Name zavzpomínala na hudební počátky ve skupině Destiny´s Child. Na Oscara nominovaná píseň Listen připomněla její účinkování v muzikálu Dreamgirls. Finále koncertní show patřilo hitu Single Ladies (Put a Ring on It), jemuž předcházela videoprojekce, na níž se snažili zpěvaččiny taneční kreace napodobit její fanoušci. Naposledy se Beyoncé na pódiu objevila s přídavkem v podobě nejnovějšího singlu Halo.

Témata: Beyoncé | koncerty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypsaná fixa pokřtí na Střeleckém ostrově svůj nový vinyl

30.05.2017 09:43 Praha - Pražský Střelecký ostrov zažije speciální akustický set v režii kapely Vypsaná fiXa.…

Punk-rockové duo Japandroids přijede v létě do Prahy s novou deskou

26.05.2017 12:59 Praha – Našlápnuté punkrockové duo z kanadského Vancouveru vystoupí během léta v pražském Futurum…

Na festivalu Okoř vystoupí již po osmé Mig 21

26.05.2017 12:21 Okoř – Přípravy na srpnový hudební festival Okoř jsou v plném proudu a k ohlášeným účastníkům…

Letošní ročník soutěže Czechtalent má vítězku

26.05.2017 12:01 Zlín – 22. ročník soutěže talentů Czechtalent 2017 vyhrála studentka pražského gymnázia Eliška…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama