Francouzská zpěvačka Berry vystoupí v Praze

Praha - Šansoniérka Berry se v neděli 3. května poprvé představí svým fanouškům v České republice. Koncert v pražském Paláci Akropolis je pořádán ve spolupráci s Francouzským institutem.

Přidejte svůj názor

Podle zahraničních recenzí je Berry velice dobrým francouzským vývozním artiklem. Její síla spočívá v tradičním šansonovém hlasu, ale modernější interpretaci. Její album Mademoiselle, které vyšlo v únoru 2008, bude tvořit páteř jejího pražského vystoupení. Toto album natočené ve studiu v Bruselu zpěvačku proslavilo a přivedlo ji i na pódium pařížské Olympie.

Berry, vlastním jménem Élise Pottierová, je všestrannou umělkyní. V šestnácti letech se přihlásila na divadelní fakultu, prosadila se na pařížské divadelní scény a objevila se například v Moliérových Učených ženách v roli Henrietty. Zároveň se věnovala spisovatelské činnosti a pokoušela se o první skladatelské pokusy. Spolupracovala s klavíristou Lionelem Dudognonem, skladatelem Manouem a experimentovala ve svých písních s africkým jazykem lingala.

Její demosnímky si shodou okolností vyslechli zástupci společnosti Universal a během krátké doby vzniklo album Mademoiselle. Díky příznivým kritikám se zpěvačka začala objevovat jako předskokanka ve vystoupeních francouzských hvězd jako Michel Delpech, Bazbaz a Abd al Malik.

Koncert v pražském Paláci Akropolis začíná v neděli 3. května v 19.30.

Témata: berry
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama