Francouzská zpěvačka Berry vystoupí v Praze

Praha - Šansoniérka Berry se v neděli 3. května poprvé představí svým fanouškům v České republice. Koncert v pražském Paláci Akropolis je pořádán ve spolupráci s Francouzským institutem.

Přidejte svůj názor

Podle zahraničních recenzí je Berry velice dobrým francouzským vývozním artiklem. Její síla spočívá v tradičním šansonovém hlasu, ale modernější interpretaci. Její album Mademoiselle, které vyšlo v únoru 2008, bude tvořit páteř jejího pražského vystoupení. Toto album natočené ve studiu v Bruselu zpěvačku proslavilo a přivedlo ji i na pódium pařížské Olympie.

Berry, vlastním jménem Élise Pottierová, je všestrannou umělkyní. V šestnácti letech se přihlásila na divadelní fakultu, prosadila se na pařížské divadelní scény a objevila se například v Moliérových Učených ženách v roli Henrietty. Zároveň se věnovala spisovatelské činnosti a pokoušela se o první skladatelské pokusy. Spolupracovala s klavíristou Lionelem Dudognonem, skladatelem Manouem a experimentovala ve svých písních s africkým jazykem lingala.

Její demosnímky si shodou okolností vyslechli zástupci společnosti Universal a během krátké doby vzniklo album Mademoiselle. Díky příznivým kritikám se zpěvačka začala objevovat jako předskokanka ve vystoupeních francouzských hvězd jako Michel Delpech, Bazbaz a Abd al Malik.

Koncert v pražském Paláci Akropolis začíná v neděli 3. května v 19.30.

Témata: berry
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel americký zpěvák a herec Cassidy

22.11.2017 11:04 Fort Lauderdale (USA) - Ve věku 67 let zemřel v úterý americký zpěvák a herec David Cassidy.

Je dnešní doba plná kritiky? Nikdy jsme nedělali nic, co bychom sami…

22.11.2017 09:24 Kapela Škwor vydala na podzim své nové album Uzavřenej kruh, které je označováno jako poněkud…

Z Chinaski odcházejí čtyři členové. Uděláme kapelu jinak, avizuje Malátný

20.11.2017 12:16 Aktualizováno Praha - Skupinu Chinaski opouštějí trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista…

Zpěvák Bruno Mars válcuje kolegy, zcela ovládl udílení American Music…

20.11.2017 11:55 Los Angeles - Udělování American Music Awards, které se rozdávají podle internetového hlasování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama