Karel Gott vystoupí v rámci svého narozeninového turné v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Zimní stadion v Ústí nad Labem bude v neděli od 19 hodin hostit koncert Karla Gotta u příležitosti jeho nadcházejících 70. narozenin. Informaci uvedly zpěvákovy oficiální internetové stránky.

Přidejte svůj názor

Karel Gott

Zpěváka, který svou popularitu opakovaně prokázal v anketách Český slavík a TýTý, na slavnostním koncertě tradičně doprovodí Big Band Felixe Slováčka. Karel Gott si tentokrát na jeviště pozval také muzikálové zpěvačky Leonu Machálkovou a Moniku Absolonovou. Jeho narozeninové turné vyvrcholí 11. června v pražské O2 aréně. Své životní jubileum oslaví 14. července.

Karel Gott patří mezi největší stálice české hudební scény. Zpěvu se věnoval již ve svých 19 letech, kdy zvítězil v soutěži amatérských zpěváků. Počátky jeho popularity sahají do období 60. let, které jsou spjaty s jeho působením v hudebním divadle Semafor. V roce 1967 Gott vystupoval sedm měsíců v americkém Las Vegas. Později se však vrátil do Československa, kde se stal předním představitelem domácí kultury a již téměř 50 let patří mezi nejoblíbenější tuzemské interprety.

Gott se dokázal prosadit také v zahraničí, zejména v německy mluvících zemích. Už v období normalizace byl hostem televizních show a zájem o jeho umění přetrvává dodnes. V roce 2002 obdržel Cenu pro nejúspěšnějšího zahraničního umělce od německé rozhlasové stanice RPR.

Vstupenky na koncert Karla Gotta v Ústí nad Labem jsou k dostání v cenovém rozmezí 490 - 990 korun.

Témata: Karel Gott
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama