Multižánrový festival přivítá rok Kohouta už tento týden

Praha/Brno – Východ a Západ se na jednom jevišti setkají už tento týden. Unikátní multižánrový festival Songfest.cz spojuje jazz, šansony i tradiční čínské, tibetské či ujgurské písně v podání předních českých i zahraničních umělců. 16. ročník festivalu zároveň přivítá čínský nový rok Kohouta.

Přidejte svůj názor

Jan Budař vystoupí na festivalu Songfest

Unikátní multižánrový festival Songfest.cz spojuje umění Východu a Západu. Nabízí jazz, šansony i tradiční čínské, tibetské nebo ujgurské písně v podání Feng-yűn Song a Tria Puo. Návštěvníci se dále mohou těšit na herce, básníka a zpěváka Jana Budaře, tradiční indonéské tance nebo nezaměnitelný humor herce Jaroslava Duška.

Festival Songfest.cz zahájí 26. ledna v Příboře a hned další večer se přesune do Olomouce. V tento den podle kalendáře končí rok Opice a následující den je naopak prvním dnem nového roku Kohouta, který Songfest.cz oslaví v brněnském Buranteatru. Tento večer bude jedinečný nejen oslavou nového roku; další mimořádnou událostí je křest nového alba Děvče z Ta-panu Feng-yűn Song a Tria PUO. Za kmotry zbrusu nové desce půjdou Jaroslav Dušek, Jan Budař a Dobrý čajovník Jakub Vavřina. První týden festivalu bude zakončen ve Znojmě.

Festival láká na pestrý večerní program, to ale zdaleka není vše. V každém městě, v němž Songfest.cz proběhne, se ještě přes začátkem hlavního koncertu zdarma otevře tzv. Pavilon her. Ten od 16 hodin nabídne dětem i dospělým kreativní i odpočinkovou zábavu. Návštěvníci si zde budou moci vyrobit origami nebo si nabídnout vynikající čaje a vína.

Druhý týden se festival přesune do Hradce Králové. Na programu bude například akustické hlasové trio Dereva nebo Legenda o hořícím peří v podání Sacra Circus. Festival pak pokračuje v Písku a Českém Krumlově. Poslední týden začíná v Jablonci nad Nisou, kde se festival uskuteční vůbec poprvé. Zde se mohou diváci těšit na kytaristu Vladimíra Václavka nebo jazzového multiinstrumentalistu Alana Vitouše. Slavnostní finále festivalu se koná v pražském Paláci Akropolis.

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit na pokladnách festivalových scén. Ceny se pohybují od 220 do 250 korun. Kompletní program je dostupný na www.songfest.cz.

Songfest 2017 – festivalové scény:

26. 1. 2017 – Příbor / Dům kultury
27. 1. 2017 – Olomouc / Divadlo na Šantovce
28. 1. 2017 – Brno / Divadlo Buranteatr
29. 1. 2017 – Znojmo / Znojemská Beseda

2. 2. 2017 – Hradec Králové / Divadlo Drak
3. 2. 2016 – Písek / Sladovna o.p.s.
4. 2. 2016 – Český Krumlov / Městské divadlo
8. 2. 2017 – Jablonec nad Nisou / Eurocentrum

9. 2. 2017 – Plzeň / Divadlo J.K. Tyla – Malá scéna
11. 2. 2017 – Praha / Palác Akropolis

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Malcolm Young, spoluzakladatel kapely AC/DC

18.11.2017 15:37 Washington - Ve věku 64 let dnes zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC…

Zemřel Wabi Daněk, legenda folkové scény

16.11.2017 17:48 Aktualizováno Praha - Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní…

Do pekla a do nebe s kapelou Kabát: Exluzivní rozhovor s Josefem Vojtkem

16.11.2017 13:19 ROZHOVOR - Kapela Kabát vyrazila po čtyřech letech na halové Turné 2017. EuroZprávy.cz měly možnost…

PKF - Prague Philharmonia vystoupí s maďarským trumpetovým virtuózem.…

15.11.2017 17:09 Praha - PKF - Prague Philharmonia uzavře koncertní sérii PKF - LOBKOWICZ abonmá 2017 společným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama