Gipsy.cz skončili v Eurovizi poslední, z celé Evropy nezískali jediný bod

Moskva - Pořadatelé mezinárodní hudební soutěže v neděli zveřejnili podrobné výsledky celého letošního hlasování. Skupina Gipsy.cz zastupující Českou republiku podle nich dopadla nejhůře z celé Evropy.

Přidejte svůj názor

První semifinále Eurovize, v němž o postup neúspěšně usiloval i český zástupce, se uskutečnilo již v úterý. Až nyní se však ukázalo, jak velká propast skupinu Gipsy.cz od účasti ve finále dělila. Jednotlivé země z prvního finále mohli kandidátům mimo domácího interpreta udělit 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 nebo 1 bod. V celé Evropě se ovšem nenašel jediný stát, který by české skupině v hlasování přisoudil alespoň 10. místo s možností bodového zisku. Jen o něco lépe dopadla Belgie, která získala jediný bod od arménských příznivců.

Zveřejněné výsledky také ukazují, komu dali Češi ve svém hlasování přednost. V semifinálovém kole nejvíce hlasů poslali arménské hudební dvojici Inga & Anush, za níž následovala islandská zpěvačka Yohanna a skupina Regina z Bosny a Hercegoviny. V sobotním finále u českých diváků opět nejvíce bodovala Arménie. Vysoké hodnocení od České republiky získali také interpreti z Ázerbájdžánu a Ruska.

O moc lépe si v Eurovizi nevedlo ani Slovensko, které ve druhém semifinálovém kole reprezentovalo duo Kamil Mikulčík a Nela Pocisková. To si připsalo celkem osm bodů a skončilo druhé od konce před Lotyšskem. Slovenská hudba zaujala pouze posluchače v Albánii, Ukrajině, Rusku a Irsku.

Vítězem 54. ročníku Eurovize se stal norský zpěvák Alexander Rybak s písní Fairytale, který ve finále získal rekordních 387 bodů.

Témata: eurovize | Gipsy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama