Libor Petrů vydal novou desku. Na křest jel rovnou z nemocnice

Praha – Herec a muzikant Libor Petrů pokřtil své nové album s názvem Někoho mít, na němž si zazpíval duet s několika známými herečkami a zpěvačkami. Deska navíc vznikla na podporu kočičího útulku na Vysočině. Křest se ale málem nekonal, zpěvák měl totiž těsně předtím havárii v autě.

Přidejte svůj názor

Libor Petrů, Michaela Kuklová a a Miluška Voborníková (Foto: Archiv Libora Petrů)

Pětašedesátiletý herec, imitátor, zpěváka a muzikant Libor Petrů vydal nové album s názvem Někoho mít. Křest desky se ale téměř nekonal, zpěvák měl totiž těsně předtím havárii a na křest dojel rovnou z nemocnice.

„Už jsme jeli s přítelkyní do restaurace, kde se křest konal a měli jsme havárii. Seděl jsem na místě spolujezdce a mladý kluk nám nedal přednost zprava. Nabourali jsme a já se pořádně praštil. Byla to strašná rána, nejdříve mě bolelo koleno, takže jsem kulhal, a poté jsem ucítil, jak mi roste na hlavě velká boule,“ vzpomíná na dramatické chvíle Libor Petrů.

Záchranka zpěváka převezla do nemocnice na CT hlavy. Tam se naštěstí zjistilo, že se nejedná o krvácení do mozku a Petrů mohl odjet na křest, kam ho rovnou z nemocnice odvezl kamarád. Na akci sice dorazil o hodinu později, hosté však trpělivě čekali a zpěvák úspěšně pokřtil svůj nový hudební počin.

Petrů si na křtu zazpíval několik duetů, stále ho však trápila bolest hlavy a lehká zmatenost. Duet s Heidi Janků proto popletl a zapomněl text. „Když jsem se dozvěděla, co se Liborovi stalo, úplně ve mně hrklo. Sama trávím v autě hrozně moc času, a tak vím, že řidiči jsou bezohlední, a stát se účastníkem nehody, byť nezaviněné, je záležitostí vteřiny. A následky jsou mnohdy tragické. Takhle to naštěstí odnesl jen boulí na hlavě a věřím, že se brzy zahojí,“ řekla na křtu Heidi Janků.

Libor Petrů natočil před pár lety s Heidi Janků duet Vločka sněhová, který Janků pravidelně zpívá na svých vánočních koncertech. Dvojice zpěváků spolu také má zájezdový pořad s názvem Račetická divadelní kavárna aneb Na kus drbu u kávy, s nímž jezdí po republice. V nejbližší době se chystají například do Chotěboře, kde se k nim přidá i herec Pavel Nový.

„Album Někoho mít je takový průřez mé tvorby a v podstatě se jedná o vánoční duety se zpěvačkami a herečkami. Většinu songů jsem si napsal sám, jak hudbu, tak i text. Je tam i jedna československá koleda se slovenskou zpěvačkou, která si říká Beego Shea. S Evou Hurychovou, tam mám píseň, podle které se celá deska jmenuje – Někoho mít, tu mi otextoval Pepa Mladý, který také celý křest moderoval,“ vysvětlil Libor Petrů.

Mezi kmotry nové desky se zařadili například hokejisti Tomáš Vlasák a Martin Procházka. Večírku se zúčastnila také herečka Michaela Kuklová, s níž Petrů nazpíval duet Kout, nebo zpěvačka Petra Zámečníková. Mezi další zpěvačky, které si s Liborem Petrů na albu Někoho mít zazpívaly, patří Petra Janů, Eva Pilarová, Miluška Voborníková nebo Karolína Gudasová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Scooter své pětadvacetiny oslaví v plné síle na podzim velkým koncertem v…

26.04.2018 14:12 Praha - 25 let je ten nejlepší věk! Jubilejní koncert Scooteru, jedné z nejúspešnějších evropských…

Německé hudební ceny Echo budou zrušeny, duo rapperů vyvolalo skandál

25.04.2018 15:57 Berlín - Německé hudební ceny Echo, které čelily kritice kvůli ocenění dvojice raperů za album s…

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama