Brněnský elektro festival rozproudí tříhodinový set německé techno legendy

Brno – Na květnový festival elektronické hudby na Flédě se vrátí německá techno legenda. Gregor Tresher publikum rozproudí tříhodinovým melodickým setem, během něhož představí své aktuální album Quiet Distorton. Novinka je opěvovaná fanoušky i DJ komunitou po celé Evropě a nyní ji mají možnost slyšet i fanoušci v Brně. Devítihodinový maraton Elektry doplní na hlavní scéně Orbith, Fly a JPJ. Na barové scéně vystoupí slovenští Under Pressure.

Přidejte svůj názor

Gregor Tresher

Brněnský elektronický festival na Flédě obohatí vystoupení německé techno legendy Gregora Treshera. V květnu zde naservíruje tříhodinový melodický set a přestaví své aktuální album Quiet Distortion, které opěvují fanoušci napříč Evropou. Frankfurtský rodák se na svém albu z loňského roku soustřeďuje na melodii a nadčasové hudební prvky. „Melodie vždy umožňuje vnést do hudby něco nového,“ říká Tresher a dodává: „je to prostor, v němž se dá vytvářet něco skutečného a jedinečného.“

Tresher se na albu záměrně vyhýbá lehce zapamatovatelným osmitaktovým melodiím ve prospěch hudebních linek, které se opakují a proplétají v nesčetných vzorcích. Nahrávka si okamžitě získala přízeň producentů a dýdžejů. „Poslouchám to album znovu a znovu a mohu jen říct: je prostě skvělé. Miluju všechny tracky a můžete si být jistí, že je budu hrát úplně všude," komentoval Quiet Distortion Laurent Garnie.

 

Tresher se na techno scéně pohybuje už od devadesátých let, prorazil ale až v roce 2005, kdy vydal nahrávku Still a Neon, remix Svena Vätha Komm a příspěvek do Cocoon Compilation F, Full Range Madness. V roce 2007 vydal album A Thousand Nights, jehož stejnojmenná skladba se o rok později stala nejprodávanější techno skladbou na Beatportu a představila Treshera širšímu publiku. V roce 2009 si založil vlastní vydavatelství Break New Soil, kde vydal další tři studiové desky. Svůj sen si splnil nejen dvěma remixy pro Mobyho, ale především remixem skladby Depeche Mode Soothe My Soul z jejich alba Delta Machine.

Gregor Tresher se na klubovou noc Elektra vrátí už počtvrté. Vedle něj na hlavní scéně vystoupí guru mladých brněnských dýdžejů Orbith, mistr digitálního djingu Fly a produkční Elektry a rezident Flédy JPJ, který zahraje b2b set s Orbithem. Bar Stage bude hostit mix djingu a živých perkusí v podání slovenských Under Pressure, dále zahrají Kema, Funk Halen a Dly. A Vjing se postarají videomappingové špičky Visualove. Večer uzavře afterparty v klubu EXIT, na níž zahrají Orbith a rezidenti Andy Smitth a Duncan Gray.

Koncert Elektra: Gregor Tresher (Break New Soil) se koná 12. května ve 21 hodin na Flédě v Brně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypsaná fiXa míří do vyprodané Lucerny. Podívejte se na její nový klip

15.12.2017 11:37 Praha - Vypsaná fiXa má před sebou koncert ve Velkém sále pražské Lucerny, kterým uzavře své…

Průsery dopadají na občany, politici jsou nesestřelitelní a kauzy vyšumí.…

15.12.2017 11:02 Aktualizováno ROZHOVOR - Koho jméno David Stypka dosud míjelo, měl by nyní okamžitě zbystřit svou pozornost.…

Šéfdirigent PKF - Prague Philharmonia byl přizván k nejočekávanější…

14.12.2017 17:20 Praha - Emmanuel Villaume, šéfdirigent PKF - Prague Philharmonia, byl angažován, aby nastudoval…

Olympic slavil 55 let. Koncert v O2 areně odstartoval velkým hitem

10.12.2017 08:30 Praha - Skupina Olympic v čele s kytaristou a zpěvákem Petrem Jandou si připomněla 55 let své…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama