Suzanne Vega odehraje s Čechomorem tři koncerty v Česku

Praha - Lahůdkou letošního hudebního léta mají být tři koncerty legendární zpěvačky Suzanne Vegy se skupinou Čechomor. Bude to navíc vůbec poprvé, kdy tato Američanka vystoupí společně se skupinou ze střední Evropy.

Přidejte svůj názor

Suzanne Vega

Společné vystoupení Suzanne Vegy a Čechomorů se podle pořadatelské společnosti 10:15 Entertainment uskuteční 21. 7. v amfiteátru v Lokti, 22. 7. v pražských Žlutých lázních a o den později na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Suzanne Nadine Vega se narodila v kalifornské Santa Monice 11. července 1959. Ve dvou letech se společně se svou rodinou přestěhovala do New Yorku a kromě krátkého návratu do Kalifornie v 11 letech zde žije dodnes. V dubnu 1985 vydala své debutové album, jehož producentem byl Lenny Kaye a na vydání se podílel její manažer Steve Addabo. Sbírka jejích vlastních písniček získala mnoho pochvalných hlasů od hudebních kritiků, kteří Suzanne začali označovat jako jakýsi předvoj nové generace písničkářek. Album získalo 11. místo na britské hitparádě a přineslo jí první hit "Marlene on the wall".

Vydání dalšího alba - Solitude Standing - bylo podpořeno obrovských úspěchem singlu Luka, napsaného z pohledu dětské oběti zneužívání. Píseň Suzanne přinesla mnohá ocenění od organizací bojujících proti zneužívání dětí. Získala také nominaci na Grammy a cenu MTV za nejlepší video ženské interpretky.

Koncem roku 2007 podepsala Suzanne Vega exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Blue Note, a pod křídly nového vydavatele spatřila světlo světa v roce 2007 nová deska Beauty & Crime, která se záhy dostala do povědomí široké veřejnosti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Punkoví Bad Breeding vystoupí v pražském klubu Café V lese

28.06.2017 17:30 Praha – Punková kapela Bad Breeding hlasitě ukazuje na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí…

Mark Lanegan Band představí nové album hned dvakrát v České Republice

28.06.2017 17:08 Praha/Brno – Mark Lanegan Band vydal své nové album Gargoyle letos v dubnu a nyní vyráží na turné…

Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

28.06.2017 16:45 Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band,…

The Horrors po předskakování Depeche Mode dorazí do Prahy s novou deskou

28.06.2017 16:22 Praha – The Horrors nedávno předskakovali na turné Depeche Mode a nyní se chystají na vydání nové…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama