Před Skinny Puppy zahrají v Lucerna Music Baru Ωhm

Praha – Kanadské elektro-industriální duo Ωhm tvoří producent Chris Paterson a elektronický hudebník Craig Joseph Huxtable. Letos vydávají nový singl a video Uppercut, nové album by mělo vyjít před koncem roku. V Praze zahrají jako předkapela Skinny Puppy při jejich koncertě v Lucerna Music Baru.

Přidejte svůj názor

Ωhm

Kanadské elektro-industriální duo tvoří dva umělci, kteří již po desetiletí patří k elektronické hudební scéně Vancouveru, zároveň si jdou každý svou originální cestou. Producent Chris Peterson (Decree FLA, Delerium) a elektronický hudebník Craig Joseph Huxtable (Landscape Body Machine, Noise Unit) se setkali v roce 2005, kdy spolupracovali na labelu Noise na albu Voyager.

O rok později byl Craig požádán, aby ve Frontline Assembly nahradil Rhyse Fulbera na jejich severoamerickém turné. Tehdy se dvojice umělců začala zabývat podrobněji společným projektem. Společná láska k temné elektronické hudbě a estetice definitivně vykrystalizovala v roce 2011, kdy vznikl projekt ohm.

Trvalo další dva roky, než Chris a Craig vydali desku Ohm v říjnu 2013, kterou nadšená kritika nazývala klasikou a nadčasovým albem. O rok později debutovali se svou koncertní show na Terminus Festivalu v Calgary s výbornými ohlasy publika.

Letos Ohm vydávají nový singl a video Uppercat a před koncem roku by mělo vyjít i nové album. První vystoupení v Evropě proběhne letos na Wave Gotik Treffen, což je jeden z největších hudebních festivalů temné hudby.

V Praze Ωhm vystoupí jako support Skinny Puppy 6. červnaLucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dostání za 690,- Kč + poplatky na pokladně a webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V dubnu se do České republiky vrátí jeden z nejlepších crossover pianistů…

17.03.2018 16:54 Praha - "V Čechách hraji rád, je zde skvělé publikum," těší se k nám jeden z nejuznávanějších…

Náhle zemřel hudební skladatel Otomar Kvěch

17.03.2018 15:06 Praha - V pátek 16. března náhle zemřel hudební skladatel a pedagog Otomar Kvěch, bylo mu 67 let.…

Elektronický čaroděj Siriusmo se vrací na pódia. Na festivalu Echoes…

15.03.2018 16:34 Brno - Hlavní hvězdou dubnového dějství festivalu Echoes v brněnském klubu Fléda bude svérázný…

Úspěšné kapely Mirai a Poetika hlásí: Téměř vyprodáno

14.03.2018 09:40 Kapela Mirai ovládla Hudební ceny Evropy 2. a uplynulý víkend zahájila na západě Čech téměř…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama