Newyorští buskeři Lucky Chops vtrhnou do Brna s novým repertoárem

Brno – Buskeři Lucky Chops si na chvíli odskočí z newyorského metra do České republiky, aby v Brně představili nové songy z čerstvě vydaného EP Walter. Kapela se proslavila živelnými covery světových hitů a neobvyklým nástrojovým obsazením. Nový repertoár kromě strhujícího aranžmá hitu Helter Skelter obsahuje pět původních skladeb.

Přidejte svůj názor

skupina Lucky Chops

Buskerská kapela z newyorského metra se vrátí do České republiky. Pětice, která se proslavila neobvyklými covery světových hitů, zde představí skladby z čerstvě vydaného EP Walter. To kromě strhujícího aranžmá hitu The Bealtes Helter Skelter nabízí pět původních skladeb, na nichž se skupina posouvá o krok blíž k elektronické hudbě.

Lucky Chops se k nám vrátí po vyprodaném únorovém koncertě v Praze. Brněnský klub Fléda se pro tuto příležitost otevře neobvykle i o prázdninách. Fanoušci se mohou těšit na hudební smršť pozitivní energie, čilou komunikaci s publikem a instrumentální gejzíry dechových nástrojů doprovázených bicími.

Lucky Chops kombinují tradiční nástrojové obsazení dixieland bandu s funkovým repertoárem a divokou taneční choreografií. V poslední době se původem buskeři přesunuli z ulic a metra spíše na festivalová a klubová pódia.

„V metru na to někteří lidé prostě nemají náladu, a to je naprosto v pořádku. Ale když jsme na pódiu a víme, že jsou tu všichni jen kvůli nám, je to opravdu úžasný pocit. Dává nám to zvláštní energii, která nám umožňuje podat výkon na takové úrovni, jaké bychom jinak nikdy nedosáhli,” popsali v rozhovoru pro newyorský kulturní zpravodaj The Waster Lucky Chops.

Nové EP nese název po Raphaelově suzafonu a obsahuje pět původních skladeb, které nesou jasné znaky kapely, ale jsou také výrazně obohacené o elektronické smyčky. Výsledkem je tedy alternativní až post-rockový zvuk, jenž naznačuje budoucí vývoj a hudební podobu Lucky Chops.

Nové EP otvírá skladba Temple of Boom, která ještě zní velmi klasicky. Následuje strhující cover verze hitu The Beatles Helter Skelter, po níž přichází trojice zcela nově znějících skladeb napěchovaných elektronikou. Závěr nahrávky patří osobní, skvěle vystavěné, skladbě For Connie, jež je věnována americké jazzové pianistce, skladatelce a učitelce z Manhattanu Connie Crothers, která loni zemřela na rakovinu.

Pětice muzikantů se potkala na státní hudební škole LaGuardia Arts High School na Manhattanu. Členové pochází z různých newyorských čtvrtí a ze zcela odlišných kulturních prostředí, což dává kapele dynamiku a univerzálnost. Raphael Buyo (suzafon), Josh Holcomb (pozoun) a Daro Behroozi (tenorsaxofon) společně poprvé vystoupili v roce 2006 v rámci pravidelné sobotní přehlídky filipínské komunity. Raphael pak přišel s nápadem založit kapelu. Léta hráli především v Central Parku a na přilehlé dopravní křižovatce Columbus Circle.

Skutečný zlom nastal v roce 2014, kdy se zúčastnili konkurzu do programu Music Under New York a získali povolení hrát v metru. „Hráli jsme tam třikrát týdně a hodně nás to naučilo. Jak se stát umělci, jak navázat kontakt s nejrůznějšími typy lidí, jak udělat show, která je přiměje zastavit se a poslechnout si nás,“ shrnují zásadní zkušenost Lucky Chops. Krátce na to svět obletělo první živé video z metra, které na internetu zhlédly miliony lidí. Později následovalo evropské a americké turné a řada festivalových vystoupení.

Přestože složení skupiny prodělalo poslední dobou několik změn – obohatil ji skvělý trumpetista Joshua Gawel, přišel nový bubeník Charles Sams a kvůli svému vlastnímu projektu Too Many Zooz ji opustil miláček davů Leo P (barytonsaxofon) – dál žene kapelu kupředu stejná víra, že hudbou lze změnit svět v lepší místo a přesvědčení, že intenzivní vibrace dechových nástrojů mají léčebný potenciál, který má vliv i na posluchače.

Lucky Chops vystoupí 2. srpna 2017 v 19 hodin v brněnském klubu Fléda.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lenny Kravitz se po letech vrátí do pražské O2 areny, chystá hudební…

22.01.2018 12:05 Praha - Zpěvák Lenny Kravitz (53) zahraje 2. června v pražské O2 areně, kde naposledy koncertoval…

Rocker Tom Petty trpěl bolestmi, zemřel na předávkování léky

20.01.2018 08:13 Los Angeles - Příčinou úmrtí Toma Pettyho bylo neúmyslné předávkování léky, potvrdil úřad koronera.…

Zemřel otec moderního gospelu Hawkins, autor hitu Oh Happy Day

16.01.2018 11:19 Aktualizováno Los Angeles - Ve věku 74 let zemřel jeden z průkopníků moderní podoby gospelu Edwin Hawkins. První…

Zemřela zpěvačka skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová

15.01.2018 19:45 Aktualizováno Londýn - Hudební svět přišel o další výraznou postavu. Ve věku 46 let zemřela zpěvačka irské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama