V Tesla Aréně zazní jižanský rock ZZ Top

Praha - Americké bluesrockové trio ZZ Top se představí v úterý večer v pražské Tesla Aréně s osvědčeným koncertním programem. Vystoupení se koná v rámci koncertní šňůry European Tour a jako předkapela zahraje bluesová skupina The Cell.

Přidejte svůj názor

ZZ Top poprvé hostovali v České republice v roce 1994 během turné uspořádaného na podporu své desky Antenna. Skupina, která od roku 2003 nevydala žádné nové album, hodlá i při letošní návštěvě zahrát standardní repertoár včetně největších hitů jako Gimme All Your Lovin', Legs či některých známých coververzí, mezi něž se řadí Viva Las Vegas Elvise Presleyho.

Koncert v Tesla Aréně doprovodí ZZ Top několika zajímavými technickými finesami. Pódium bude doplněno o LED obrazovku o rozměrech 12 x 6 metrů, na níž diváci uvidí detaily a videodotáčky tria. Vystoupení by podle managementu skupiny mělo trvat zhruba hodinu a půl.

Jako předkapela ZZ Top zahraje formace The Cell, jejíž výběr schvalovaly hlavní hvězdy večera. Vznikla v roce 2002 z popudu amerického kytaristy Davida Gorea, který se spojil s českým bubeníkem Milanem Milatou. Skupina jako mezník ve své kariéře považuje rok 2006, kdy vydala úspěšné album Are You Ready.

ZZ Top se zformovali v roce 1969 v texaském Houstonu, když své síly spojil kytarista Bill Gibbons ze skupiny Moving Sidewalks a baskytarista Dusty Hill a bubeník Frank Beard z kapely American Blues. Hrají spolu 40 let s jedinou tvůrčí přestávkou v polovině 70. let bez změny v sestavě.

Mezi vizuální ochrannou známku skupiny patří typické plnovousy kytaristů a klobouky či baseballové čapky. Jejich průlomové album vyšlo v roce 1973 pod názvem Tres Hombres v době, kdy působili jako předkapela Rolling Stones. Jejich zatím poslední studiová deska Mescalero je z roku 2003.

Témata: ZZ TOP | koncerty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sezóna festivalu začíná. Mají se návštěvníci obávat o bezpečnost?

23.06.2017 16:59 Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu. Většina z nich má v Čechách dlouhou tradici,…

Miro Žbirka odtajnil dalšího exkluzivního hosta na Vánočním Symphonic Tour…

23.06.2017 15:00 Praha – Miro Žbirka se připravuje na vánoční turné a postupně odhaluje své hosty. Kromě Jaroslava…

Vypsaná fiXa oslavuje novou desku a pokračuje s koncertováním

19.06.2017 17:45 Praha – Vypsaná fiXa představila na začátku února svoji novou desku Tady to někde je. V pořadí…

Pražské a brněnské nádvoří rozproudí studenti jazzových kateder

19.06.2017 17:39 Praha/Brno – Druhý ročník akce Jazzové nádvoří proběhne tento týden opět v Praze i v Brně. Studenti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama