Dan Bárta a Tonya Graves zazpívají na Strunách podzimu

Praha – Festival Struny podzimu začne již příští týden, pořadatelé si ale nechali jedno hudební překvapení pro fanoušky na poslední chvíli. V rámci koncertního provedení oratoria Anthracite Fields vystoupí za doprovodu legendární skupiny Bang on a Can All-Stars a společně s Martinů Voices Tonya Graves a Dan Bárta.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dan Bárta

Festival Struny podzimu začíná již příští týden a fanoušci se mohou těšit mimo jiné na jedinečné uvedení oratoria Anthracite Fields americké skladatelky Julie Wolf. V sólových pěveckých partech se objeví Tonya Graves a Dan Bárta za doprovodu skupiny Bang on a Can All-Stars a společně s Martinů Voices.

Dojemné oratorium vypráví o hornících v uhelném dole v Pensylvánii začátkem dvacátého století. Libreto je složené z orální historie, havířského folkloru, reklam a rozhovorů, které s horníky a jejich rodinami vedla sama autorka. Kombinace hudby, textu a obrazů evokuje hrůzy života v podzemí, ale i světlejší chvilky života horníků.

img-responsive

skupina Bang on a Can All-Stars | foto: Struny podzimu

Kromě oratoria program festivalu nabízí koncert Herbieho Hancocka, kterého doprovodí kvarteto, v němž zasedne basista James Genus, bubeník Trevor Lawrence jr. A saxofonista Terrace Martin. Dále se v průběhu letošního ročníku Strun podzimu představí virtuos akordeonu a bandoneonu Richard Galliano, multižánrová irsko-americká kapela The Gloaming, hiphopové duo Shabazz Palaces, jazzový pianista Jason Morn, neotřelí folkaři Lambchop či fenomenální kytarista Ralph Tower. Festival představí také zhudebněné Shakespearovy sonety v podání Gavina Bryarse nebo Jiřího Slavíka s autorským projektem Mateřština.  

Doprovodný program nazvaný Encores nabídne mimo jiné koncert hammondkáře a držitele Grammy Ondřeje Pivce s jeho americkou kapelou The Kennedy Administration či uvedení nového projektu přední české trumpetistky a skladatelky Štěpánky Balcarové. Ta se svým česko-polským sextetem a zpěvačkou Małgorzatou Hutek zhudebnila poezii polského básníka Juliana Tuwima. „Polština je měkká, vznešená, občas svými nosovkami připomíná francouzštinu. Je zpěvná, dá se jí rychle naučit a rychle porozumět,“ vysvětluje samotná Balcarová.

Řada koncertů bude dle odhadů pořadatelů vyprodaná nejspíš už v rámci předprodeje. „Na čtyři koncerty v Divadle Archa zbývá posledních pár vstupenek, stejně tak je téměř vyprodaná Mateřština Jiřího Slavíka v La Fabrice,“ upřesňuje výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo. Už dříve vyšli pořadatelé vstříc velkému zájmu fanoušků a přidali jeden koncert Ralpha Townera poté, co vstupenky na jeho vystoupení v Anežském klášteře zmizely během pár týdnů. „Těší mě velký zájem o vstupenky. Vypadá to, že festival Struny podzimu je po roční pauze zpět v plné síle. Věřím, že návštěvníky čeká celá řada unikátních zážitků a nemohu se dočkat 20. října, kdy festival zahájí novou kapitolu své více než dvacetileté existence,“ dodává prezident a zakladatel Strun podzimu Marek Vrabec.

Festival Struny podzimu začíná 20. října 2017. Provedení oratoria Anthracite Fields se uskuteční 7. listopadu ve Foru Karlín. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel swingový zpěvák Richard Adam, jeho největším hitem byla Tina Marie

14.10.2017 19:43 Praha - Ve věku 86 let dnes zemřel zpěvák Richard Adam, který patřil k hvězdám českého swingu…

PKF – Prague Philharmonie připravuje virtuózní koncerty Paganiniho…

14.10.2017 15:53 Praha – Donátorská koncertní řada PKF – Prague Philharmonia vstupuje do své podzimní části. Do…

Gott převzal za celoživotní dílo německou mediální cenu

13.10.2017 21:56 Lipsko - Zpěvák Karel Gott dnes večer v Lipsku převzal významnou německou mediální cenu Zlatá…

Eminem napadl Trumpa: Prezident je kamikadze

12.10.2017 04:46 Americký rapper Eminem se ve svém novém rapovém počinu nevybíravě pustil do prezidenta Spojených…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama