Na Floridě zemřel zpěvák Waldemar Matuška

Praha - Na Floridě ve Spojených státech zemřel v 76 letech populární zpěvák Waldemar Matuška. Oznámila to v sobotu Česká televize.

Přidejte svůj názor

Valdemar Matuška zemřel na Floridě

Příčinou úmrtí byl akutní zápal plic a selhání srdce.

Zpěvák a kytarista Waldemar Matuška se narodil 2. července 1932 v Košicích na Slovesku. Dětství strávil v Praze. Byl jedním z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. a 70. let. V roce 1960 nahrál svou první píseň Suvenýr a poté se stal zpěvákem a hercem divadla Semafor. Spolupracoval například s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Evou Pilarovou, Martou Kubišovou či Jitkou Zelenkovou.

Mezi jeho hity patří Tereza, Jó třešně zrály, Růže z Texasu, Slavíci z Madridu, Ach, ta láska nebeská s Evou Pilarovou, To se nikdo nedoví s Helenou Vondráčkovou, Sbohem, lásko, Písnička pro Zuzanu, Když máš v chalupě orchestrion, Jen se přiznej, že ti scházim či Když jdou na mužskýho léta.

"Především to byl můj velký kamarád a na Floridě mi byl obrovskou oporou v době emigrace," uvedl pro agenturu Mediafax producent Petr Kratochvíl.

"Je mi to strašně líto. Znám Waldu od dětství, zpívala jsem v jeho recitálu. Byli jsme kamarádi. Kdykoliv přijel z Floridy do Česka, tak jsme se vídali," řekla Mediafaxu zpěvačka a herečka Dagmar Patrasová.

Zpěvačka Lenka Filipová Mediafaxu řekla: "Moc mě to mrzí. Moje první reakce, když jsem se o tom dozvěděla, byla taková, že na něj musím stále myslet. Byl dlouho pryč, zavítával do Česka na koncerty a společenské akce, na kterých jsme se potkávali."

Muzikant Felix Slováček, který byl nedávno s manželkou Dagmar Patrasovou u Matuškových na Floridě na návštěvě řekl: "Jsem bez sebe. Nedokážu pochopit, že je to vůbec možné."

"Hrála jsem s ním kdysi v televizním muzikálu Láska Malovaná. Matuška byl úchvatně bezprostřední, ostatně jako celý život. Když jsem byla malá, byl můj favorit právě on. Byl to zajímavý rebel a fajn chlapík," zavzpomínala zpěvačka Petra Černocká.

Muzikant Michal David zavzpomínal na společný koncert, který s Matuškou odehrál v roce 1982 v Ostravě. "Ještě, než Walda odešel z České republiky, prožili jsme spolu spoustu legrace," řekl David.

"Jsem zaskočená. Celý národ ho měl rád. Osobně jsem s ním nikdy nespolupracovala, potkali jsme se asi dvakrát v životě. Měla jsem ho strašně ráda, byl pro mě symbol mužství," uvedla pro Mediafax zpěvačka Marcela Holanová.


Dle TV Nova rodina plánuje provést poslední rozloučení v Praze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve znamení čísla dvě. K PKF - Prague Philharmonia se vrací bývalý…

17.10.2017 17:00 Praha - V rámci své 24. koncertní sezóny s podtitulem "podmanivá" chystá PKF - Prague Philharmonia…

Zemřel swingový zpěvák Richard Adam, jeho největším hitem byla Tina Marie

14.10.2017 19:43 Praha - Ve věku 86 let dnes zemřel zpěvák Richard Adam, který patřil k hvězdám českého swingu…

PKF – Prague Philharmonie připravuje virtuózní koncerty Paganiniho…

14.10.2017 15:53 Praha – Donátorská koncertní řada PKF – Prague Philharmonia vstupuje do své podzimní části. Do…

Gott převzal za celoživotní dílo německou mediální cenu

13.10.2017 21:56 Lipsko - Zpěvák Karel Gott dnes večer v Lipsku převzal významnou německou mediální cenu Zlatá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama