Na Floridě zemřel zpěvák Waldemar Matuška

Praha - Na Floridě ve Spojených státech zemřel v 76 letech populární zpěvák Waldemar Matuška. Oznámila to v sobotu Česká televize.

Přidejte svůj názor

Valdemar Matuška zemřel na Floridě

Příčinou úmrtí byl akutní zápal plic a selhání srdce.

Zpěvák a kytarista Waldemar Matuška se narodil 2. července 1932 v Košicích na Slovesku. Dětství strávil v Praze. Byl jedním z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. a 70. let. V roce 1960 nahrál svou první píseň Suvenýr a poté se stal zpěvákem a hercem divadla Semafor. Spolupracoval například s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Evou Pilarovou, Martou Kubišovou či Jitkou Zelenkovou.

Mezi jeho hity patří Tereza, Jó třešně zrály, Růže z Texasu, Slavíci z Madridu, Ach, ta láska nebeská s Evou Pilarovou, To se nikdo nedoví s Helenou Vondráčkovou, Sbohem, lásko, Písnička pro Zuzanu, Když máš v chalupě orchestrion, Jen se přiznej, že ti scházim či Když jdou na mužskýho léta.

"Především to byl můj velký kamarád a na Floridě mi byl obrovskou oporou v době emigrace," uvedl pro agenturu Mediafax producent Petr Kratochvíl.

"Je mi to strašně líto. Znám Waldu od dětství, zpívala jsem v jeho recitálu. Byli jsme kamarádi. Kdykoliv přijel z Floridy do Česka, tak jsme se vídali," řekla Mediafaxu zpěvačka a herečka Dagmar Patrasová.

Zpěvačka Lenka Filipová Mediafaxu řekla: "Moc mě to mrzí. Moje první reakce, když jsem se o tom dozvěděla, byla taková, že na něj musím stále myslet. Byl dlouho pryč, zavítával do Česka na koncerty a společenské akce, na kterých jsme se potkávali."

Muzikant Felix Slováček, který byl nedávno s manželkou Dagmar Patrasovou u Matuškových na Floridě na návštěvě řekl: "Jsem bez sebe. Nedokážu pochopit, že je to vůbec možné."

"Hrála jsem s ním kdysi v televizním muzikálu Láska Malovaná. Matuška byl úchvatně bezprostřední, ostatně jako celý život. Když jsem byla malá, byl můj favorit právě on. Byl to zajímavý rebel a fajn chlapík," zavzpomínala zpěvačka Petra Černocká.

Muzikant Michal David zavzpomínal na společný koncert, který s Matuškou odehrál v roce 1982 v Ostravě. "Ještě, než Walda odešel z České republiky, prožili jsme spolu spoustu legrace," řekl David.

"Jsem zaskočená. Celý národ ho měl rád. Osobně jsem s ním nikdy nespolupracovala, potkali jsme se asi dvakrát v životě. Měla jsem ho strašně ráda, byl pro mě symbol mužství," uvedla pro Mediafax zpěvačka Marcela Holanová.


Dle TV Nova rodina plánuje provést poslední rozloučení v Praze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V dubnu se do České republiky vrátí jeden z nejlepších crossover pianistů…

17.03.2018 16:54 Praha - "V Čechách hraji rád, je zde skvělé publikum," těší se k nám jeden z nejuznávanějších…

Náhle zemřel hudební skladatel Otomar Kvěch

17.03.2018 15:06 Praha - V pátek 16. března náhle zemřel hudební skladatel a pedagog Otomar Kvěch, bylo mu 67 let.…

Elektronický čaroděj Siriusmo se vrací na pódia. Na festivalu Echoes…

15.03.2018 16:34 Brno - Hlavní hvězdou dubnového dějství festivalu Echoes v brněnském klubu Fléda bude svérázný…

Úspěšné kapely Mirai a Poetika hlásí: Téměř vyprodáno

14.03.2018 09:40 Kapela Mirai ovládla Hudební ceny Evropy 2. a uplynulý víkend zahájila na západě Čech téměř…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama