Karel Gott oslaví 70. narozeniny, pražská O2 Aréna je beznadějně vyprodaná

Praha - Hvězda české populární hudby Karel Gott vystoupí ve čtvrtek od 19.30 hodin na koncertě ve vyprodané pražské O2 Aréně, kde si připomene spolu s diváky své blížící se jubilejní 70. narozeniny. Bližší informace přinesly oficiální internetové stránky Karla Gotta.

Přidejte svůj názor

Karel Gott

Karel Gott oslaví své životní jubileum velkým koncertem, na který si pozval řadu hostů. Mezi gratulanty se objeví plejáda českých hudebníků různých generací a diváci se dočkají rozmanitých hudebních vystoupení.

Pozvání na koncert přijali Lucie Bílá, která se s Gottem setkala na společném jevišti již mnohokrát, dále Hana Zagorová, skladatel a zpěvák Petr Hapka či herečka Jiřina Bohdalová. Mladou generaci současných zpěváků budou zastupovat Ewa Farna, Lucie Vondráčková, Tereza Kerndlová, Petr Bende, Vlasta Horváth, Sámer Issa nebo skupina Clou.

Karel Gott přivítá na pódiu další kolegy a přátele, kteří mají podobně jako on dlouholeté zkušenosti v hudební branži. Diváci se mohou těšit na Pavla Bobka, Věru Špinarovou, Ivetu Bartošovou, Michala Davida, Lenku Filipovou, Milana Drobného, Evu Pilarovou, Petru Janů, Josefa Zímu nebo na klarinetistu a saxofonistu Felixe Slováčka. Z prostředí operního světa dorazí do O2 Arény Eva Urbanová a Štefan Margita.

Koncert je již delší dobu beznadějně vyprodán.

Gottovy narozeniny připadají na 14. července. Zpěvák patří mezi největší stálice na české hudební scéně. Začátky jeho popularity sahají do období 60. let, které jsou spjaty s jeho účinkováním v hudebním divadle Semafor. V roce 1967 působil sedm měsíců v americkém Las Vegas. Gott se dokázal prosadit také v Evropě, zejména v německy mluvících zemích.

Témata: Karel Gott
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Malcolm Young, spoluzakladatel kapely AC/DC

18.11.2017 15:37 Washington - Ve věku 64 let dnes zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC…

Zemřel Wabi Daněk, legenda folkové scény

16.11.2017 17:48 Aktualizováno Praha - Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní…

Do pekla a do nebe s kapelou Kabát: Exluzivní rozhovor s Josefem Vojtkem

16.11.2017 13:19 ROZHOVOR - Kapela Kabát vyrazila po čtyřech letech na halové Turné 2017. EuroZprávy.cz měly možnost…

PKF - Prague Philharmonia vystoupí s maďarským trumpetovým virtuózem.…

15.11.2017 17:09 Praha - PKF - Prague Philharmonia uzavře koncertní sérii PKF - LOBKOWICZ abonmá 2017 společným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama