Karel Gott oslavil koncertem v pražské O2 Aréně své 70. narozeniny

Praha - Hvězda české populární hudby Karel Gott vystoupil ve čtvrtek večer na koncertě ve vyprodané pražské O2 Aréně, kde si spolu s diváky oslavil své blížící se jubilejní 70. narozeniny.

Přidejte svůj názor

Karel Gott

Kolem 19. hodiny se před pražskou O2 Arénou začali scházet fanoušci Karla Gotta. "Na koncert jsem se už dlouho těšila. Nikdy předtím jsem Gotta živě zpívat neslyšela. Mám ráda všechny jeho písničky, ale Zvonky štěstí asi nejvíce. Dcera na jeho skladbách vyrostla, a proto jsem se rozhodla, že spolu na koncert vyrazíme," řekla agentuře Mediafax fanynka Miroslava Pokorná z Prahy.

Andrea Bednářová z Prahy pro Mediafax uvedla, že Gottovy skladby poslouchá už více než 40 let a v poslední době si oblíbila duety, které Gott nazpíval s Lucií Bílou.

"Vstupenky jsem dostala od dcery k narozeninám. Gotta už poslouchám velmi dlouho a myslím si, že nejlepší písnička je Lady Carneval," řekla divačka Marie Peterová z Brandýsa nad Labem.

Manželé Zámečníkovi přijeli na Gottův koncert z Mělníka. "Všechny jeho písničky jsou vynikající. S manželem jsme už několikrát byli na jeho koncertech v okolí Prahy," dodala Anna Zámečníková.

Krátce před 20. hodinou odstartovala velká hudební show vystoupením skupiny Gipsy.cz, která představila svoji skladbu Brod. Mezi prvními gratulanty nechyběla mladá česká generace umělců, kterou zastoupili Petr Bende, Vlastimil Horváth a Ewa Farna. Společně si s nimi Gott zazpíval píseň Angelina.

V druhém bloku programu se na jevišti objevili zástupci televizních seriálů v čele se sourozenci Gondíkovými, Zlatou Adamovskou, Danielou Šinkorovou a Kateřinou Brožovou. Popřát Gottovi přišli i Eva a Vašek se skladbou Píseň s láskou. Společnou skladbou byla Cesta rájem.

Ondřej Hejma, Clue a Michael Kocáb vystoupili jako rockoví gratulanti. Pro Gotta si Kocáb připravil skladbu Pošli to dál a oslavenec se ke svým hostům připojil skladbou Čas růží.

Píseň Přijela pouť diváci slyšeli v podání Gotta, skupiny Olympic, Věry Špinarové, Dalibora Jandy a Evy Pilarové. Skupina Support Lesbiens nejvíce nadchla diváky písní Beatles, za kterou sklidila bouřlivý potlesk.

Závěrečný program patřil duetům, které si Gott zazpíval s Lucií Bílou, Ivetou Bartošovou, Lucií Vondráčkovou a Petrem Kolářem. Poté nastoupili na jeviště všichni gratulanti v čele s Gottem a zazněla skladba Jdi za štěstím. "Ještě nikdy jsem nezažil takovou velkou manifestaci na počest mých narozenin," vtipkoval Karel Gott.

Velkolepý koncert si nenechali ujít například politici Jiří Paroubek, Stanislav Gross či vdova po hudebním skladateli Karlu Svobodovi Vendulu Svobodová.

Karel Gott se narodil 14. července roku 1939 v Plzni a patří mezi největší stálice české hudební scény. Zpěvu se věnoval již ve svých 19 letech, kdy zvítězil v soutěži amatérských zpěváků. Počátky jeho popularity sahají do období 60. let, které jsou spjaty s jeho působením v hudebním divadle Semafor. V roce 1967 Gott vystupoval sedm měsíců v americkém Las Vegas. Později se však vrátil do Československa, kde se stal předním představitelem domácí kultury a již téměř 50 let patří mezi nejoblíbenější tuzemské interprety.

Gott se dokázal prosadit také v zahraničí, zejména v německy mluvících zemích. Už v období normalizace byl hostem televizních show a zájem o jeho umění přetrvává dodnes. V roce 2002 obdržel Cenu pro nejúspěšnějšího zahraničního umělce od německé rozhlasové stanice RPR.

Témata: Karel Gott | koncerty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

V Brně poprvé vystoupil Bob Dylan, začal oscarovou filmovou písní

15.04.2018 20:45 Brno - V Brně dnes poprvé vystoupil americký zpěvák Bob Dylan. Koncert začal oscarovou filmovou…

Zpěvák Huey Lewis ruší koncerty, z velké části přišel o sluch

15.04.2018 10:44 Los Angeles - Kapela Huey Lewis and the News kvůli ztrátě sluchu svého frontmana ruší letošní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama