Karel Gott oslavil koncertem v pražské O2 Aréně své 70. narozeniny

Praha - Hvězda české populární hudby Karel Gott vystoupil ve čtvrtek večer na koncertě ve vyprodané pražské O2 Aréně, kde si spolu s diváky oslavil své blížící se jubilejní 70. narozeniny.

Přidejte svůj názor

Karel Gott

Kolem 19. hodiny se před pražskou O2 Arénou začali scházet fanoušci Karla Gotta. "Na koncert jsem se už dlouho těšila. Nikdy předtím jsem Gotta živě zpívat neslyšela. Mám ráda všechny jeho písničky, ale Zvonky štěstí asi nejvíce. Dcera na jeho skladbách vyrostla, a proto jsem se rozhodla, že spolu na koncert vyrazíme," řekla agentuře Mediafax fanynka Miroslava Pokorná z Prahy.

Andrea Bednářová z Prahy pro Mediafax uvedla, že Gottovy skladby poslouchá už více než 40 let a v poslední době si oblíbila duety, které Gott nazpíval s Lucií Bílou.

"Vstupenky jsem dostala od dcery k narozeninám. Gotta už poslouchám velmi dlouho a myslím si, že nejlepší písnička je Lady Carneval," řekla divačka Marie Peterová z Brandýsa nad Labem.

Manželé Zámečníkovi přijeli na Gottův koncert z Mělníka. "Všechny jeho písničky jsou vynikající. S manželem jsme už několikrát byli na jeho koncertech v okolí Prahy," dodala Anna Zámečníková.

Krátce před 20. hodinou odstartovala velká hudební show vystoupením skupiny Gipsy.cz, která představila svoji skladbu Brod. Mezi prvními gratulanty nechyběla mladá česká generace umělců, kterou zastoupili Petr Bende, Vlastimil Horváth a Ewa Farna. Společně si s nimi Gott zazpíval píseň Angelina.

V druhém bloku programu se na jevišti objevili zástupci televizních seriálů v čele se sourozenci Gondíkovými, Zlatou Adamovskou, Danielou Šinkorovou a Kateřinou Brožovou. Popřát Gottovi přišli i Eva a Vašek se skladbou Píseň s láskou. Společnou skladbou byla Cesta rájem.

Ondřej Hejma, Clue a Michael Kocáb vystoupili jako rockoví gratulanti. Pro Gotta si Kocáb připravil skladbu Pošli to dál a oslavenec se ke svým hostům připojil skladbou Čas růží.

Píseň Přijela pouť diváci slyšeli v podání Gotta, skupiny Olympic, Věry Špinarové, Dalibora Jandy a Evy Pilarové. Skupina Support Lesbiens nejvíce nadchla diváky písní Beatles, za kterou sklidila bouřlivý potlesk.

Závěrečný program patřil duetům, které si Gott zazpíval s Lucií Bílou, Ivetou Bartošovou, Lucií Vondráčkovou a Petrem Kolářem. Poté nastoupili na jeviště všichni gratulanti v čele s Gottem a zazněla skladba Jdi za štěstím. "Ještě nikdy jsem nezažil takovou velkou manifestaci na počest mých narozenin," vtipkoval Karel Gott.

Velkolepý koncert si nenechali ujít například politici Jiří Paroubek, Stanislav Gross či vdova po hudebním skladateli Karlu Svobodovi Vendulu Svobodová.

Karel Gott se narodil 14. července roku 1939 v Plzni a patří mezi největší stálice české hudební scény. Zpěvu se věnoval již ve svých 19 letech, kdy zvítězil v soutěži amatérských zpěváků. Počátky jeho popularity sahají do období 60. let, které jsou spjaty s jeho působením v hudebním divadle Semafor. V roce 1967 Gott vystupoval sedm měsíců v americkém Las Vegas. Později se však vrátil do Československa, kde se stal předním představitelem domácí kultury a již téměř 50 let patří mezi nejoblíbenější tuzemské interprety.

Gott se dokázal prosadit také v zahraničí, zejména v německy mluvících zemích. Už v období normalizace byl hostem televizních show a zájem o jeho umění přetrvává dodnes. V roce 2002 obdržel Cenu pro nejúspěšnějšího zahraničního umělce od německé rozhlasové stanice RPR.

Témata: Karel Gott | koncerty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Punkoví Bad Breeding vystoupí v pražském klubu Café V lese

28.06.2017 17:30 Praha – Punková kapela Bad Breeding hlasitě ukazuje na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí…

Mark Lanegan Band představí nové album hned dvakrát v České Republice

28.06.2017 17:08 Praha/Brno – Mark Lanegan Band vydal své nové album Gargoyle letos v dubnu a nyní vyráží na turné…

Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

28.06.2017 16:45 Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band,…

The Horrors po předskakování Depeche Mode dorazí do Prahy s novou deskou

28.06.2017 16:22 Praha – The Horrors nedávno předskakovali na turné Depeche Mode a nyní se chystají na vydání nové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama