Lenny Kravitz se vrací představit naživo revoluci lásky

Zdá se to téměř neskutečné, ale od doby, kdy se Lenny Kravitz poprvé zapsal do vědomí veřejnosti, uběhlo již 18 let a za tuto dobu se v hudebním byznysu mnohé změnilo. Ne tak u Lenny Kravitze, který si stále drží svůj styl a je přínosem pro hudební dění současnosti.

Přidejte svůj názor

371

Zdá se to téměř neskutečné, ale od doby, kdy se Lenny Kravitz poprvé zapsal do vědomí veřejnosti, uběhlo již 18 let a za tuto dobu se v hudebním byznysu mnohé změnilo. Ne tak u Lenny Kravitze, který si stále drží svůj styl a je přínosem pro hudební dění současnosti.

Loni v únoru vydal nové, v pořadí osmé, studiové album, které se jmenuje „It Is Time For A Love Revolution“.

Každé z jeho doposud vydaných alb ukázalo Kravitze jako vyzrálého interpreta s citem pro silné skladby a každé bylo ověnčeno minimálni zlatem, tři z nich dokonce platinou. Lennyho tvorba je široké veřejnosti známa natolik, že vyjmenovávání jeho dalších úspěchů by bylo plýtvání časem.

Jednoduše řečeno, Lenny Kravitz je synonymem slova rock ´n´ roll.

Klíčem k jeho úspěchu je zase jenom hudba, nálada skladeb odráží nádech let minulých – klasický rock, soul, funk, pop let šedesátých – jeho písničky však jsou vždy opatřeny moderním zvukem a aranžemi. Novinka s názvem „It Is TIme For A Love Revolution“ .je silné album, které dokazuje fakt, že Lenny po dobu dvou dekád neztratil nic z toho, co ho řadí ke špičce nejen mezi interprety a hudebníky, ale i mezi skladateli.

„Jsem člověk, který vždy zkouší experimentovat s novými věcmi a snažím se nezustávat na jednom místi. Obklopuji se různými lidmi a různými vlivy a domnívám se, že tento fakt se promítá i do hudby, kterou tvořím.“ říká Lenny ke své nahrávce.

Album „It Is TIme For A Love Revolution“ vznikalo během loňského roku. Kromě New Yorku se nahrávalo v Paříži, Miami, na Bahamách a také v Brazílii. Jak je již u Lennyho zvykem, nahrál si většinu nástrojů sám. 14 skladeb se nese v přímočarém rockovém duchu, ale nalezneme zde prvky soulu, funku i jazzu. Sám název alba napovídá, že texty jsou o lásce, pocitech a emocích.

Každé Lennyho vystoupení se stalo malou senzací. Energie, prýštící z jeho barevné show, je doslova omamná.

Nové album představil Lenny Kravitz loni v létě pražskému publiku a zcela si podmanil diváky v O2 Aréně.

Letos proto potěší svou návštěvou fanoušky v Brně. O dva dny dříve (17/6/2009) vystoupí u našich slovenských sousedu v košické Steel Aréně.

Témata: Kravitz, Lenny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel americký zpěvák a herec Cassidy

22.11.2017 11:04 Fort Lauderdale (USA) - Ve věku 67 let zemřel v úterý americký zpěvák a herec David Cassidy.

Je dnešní doba plná kritiky? Nikdy jsme nedělali nic, co bychom sami…

22.11.2017 09:24 Kapela Škwor vydala na podzim své nové album Uzavřenej kruh, které je označováno jako poněkud…

Z Chinaski odcházejí čtyři členové. Uděláme kapelu jinak, avizuje Malátný

20.11.2017 12:16 Aktualizováno Praha - Skupinu Chinaski opouštějí trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista…

Zpěvák Bruno Mars válcuje kolegy, zcela ovládl udílení American Music…

20.11.2017 11:55 Los Angeles - Udělování American Music Awards, které se rozdávají podle internetového hlasování…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama