Helena Vondráčková oslaví v Divadle Kalich své narozeniny

Praha - V pražském Divadle Kalich se v pondělí uskuteční koncert Heleny Vondráčkové, na němž zpěvačka oslaví své nadcházející 62. narozeniny. Informoval o tom mluvčí divadla Jaroslav Panenka.

Přidejte svůj názor

Helena Vondráčková

Vondráčková tak výjimečně vystoupí v komorním prostředí pražského Kalichu, jehož kapacita činí 432 míst. Zpěvačka, která svými koncerty dokáže vyprodat i velké haly, si pro oslavu narozenin vybrala scénu, na níž účinkuje její neteř Lucie Vondráčková v muzikálu Touha.

"Láká mě opravdu blízký kontakt s publikem. Člověk si připadá, jako by si diváky pozval k sobě domů a příjemně si s nimi povídal. Volím trochu jiný repertoár než pro velká jeviště. Tady si mohu dovolit do programu zařadit i vyložené hudební bonbónky, které by v halách nevyzněly," uvedla o svém vystoupení zpěvačka.

Vondráčkovou během narozeninového koncertu doprovodí Charlie Band. Jejím jediným hostem bude zpěvačka Šárka Vaňková, která ji považuje za svůj hudební vzor.

Helena Vondráčková patří mezi stálice domácí popové scény. Svou hudební kariéru zahájila v roce 1964 vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty. Již o rok později se díky písním Červená řeka a Pátá stala držitelkou Zlatého slavíka. V roce 1968 založila společně s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem hudební trio Golden Kids. Její tvorbu 80. let nejvíce ovlivnila spolupráce s Jiřím Kornem. Vondráčková v současné době účinkuje v muzikálu Mona Lisa na scéně Divadla Broadway. Na letošní rok plánuje vydání nového alba, jehož součástí bude píseň Mít rád až k zbláznění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama