Helena Vondráčková oslavila narozeniny svými největšími hity i vzpomínkou na Matušku

Praha - V pražském Divadle Kalich se v pondělí uskutečnil koncert Heleny Vondráčkové, na němž zpěvačka oslavila své nadcházející 62. narozeniny. Vondráčková svým fanouškům dokázala, že je stále v plné formě, a odehrála zde své nejznámější písně.

Přidejte svůj názor

Helena Vondráčková

Vondráčková své vystoupení v komorním prostředí Divadla Kalich zahájila skladbou Já vítám déšť, kterou pod názvem It´s Raining Men dřívě nazpívala Geri Halliwellová. Poté zpěvačka přivítala publikum ironickým projevem: "Jako mladá holka jsem narozeniny slavila bouřlivým způsobem, ale teď se k nim pomalým způsobem po špičkách plížím. Poslední dobou mám pocit, jak bych je slavila každých 14 dnů."

Návštěvníci koncertu se hned v úvodu dočkali také hitu Vodopád, s nímž zpěvačka vkročila do nového tisíciletí. Na koncertě zavzpomínala na svého textaře Zdeňka Borovce, který napsal slova k její písni Dvě malá křídla tu nejsou. "Je to jeden z nejkrásnějších textů, jaké kdy Zdeněk napsal," dodala Vondráčková. Narozeninový koncert poté zpestřila písní Vím málo, kterou si vypůjčila od Hany Zagorové. Tato skladba zazní na jejím nejnovějším albu, které by se na hudebním trhu mělo objevit na podzim letošního roku. Ochutnávkou z něj je také zpěvaččin nejnovější singl Mít rád až k zbláznění, který na koncertě nemohl chybět.

Jako hosta si Vondráčková do Kalichu pozvala Šárku Vaňkovou, s níž ji spojuje vítězství v hudební soutěži. "Na počátku mojí kariéry byla soutěž Hledáme nové talenty. Při sledování televizních soutěží jsem se zpěváky prožívala trému a fandila jsme jim," řekla Vondráčková předtím, než se na pódiu objevila Vaňková. Mladá zpěvačka, která se repertoárem Vondráčkové v soutěži Česko hledá Superstar často inspirovala, představila své dvě písně a v závěru vystoupení si se svým hudebním vzorem zazpívala duet Oh, Baby, Baby.

Vondráčková návštěvníky svého koncertu potěšila i písněmi, které na jejich vystoupeních často nezaznívají. K nim patři titulní skladba z filmu Modrý anděl, při níž se zpěvačka stylizovala do Marlene Dietrichové, nebo píseň z muzikálu Mona Lisa, v němž hraje matku hlavní hrdinky.

Druhou část hudební narozeninové oslavy Vondráčková odstartovala hitem Já půjdu dál. Období 60. let, kdy zahájila svou kariéru, si připomenula písní Tichý hlas, kterou poprvé uvedla na festivalu v brazilském Riu de Janeiru. Na sklonku večera se publikum dočkalo populárních hitů A ty se ptáš co já, Sladké mámení nebo Dlouhá noc.

Po dynamickém tanečním finále však zpěvačka zvážněla a vzpomenula na svého zesnulého kolegu Waldemara Matušku. "Odešel můj velký kamarád a člověk, kterého jsme všichni milovali. Chtěla bych vzdát Waldovi hold. I když tady s námi není, jeho krásný hlas a písničky v nás navždy zůstanou," řekla zpěvačka, která Matuškovi věnovala píseň Červená řeka. Po několikaminutovém potlesku, během něhož oslavenkyně převzala květiny od svých fanoušků i členů doprovodné kapely Charlie Band, se Vondráčková netradičně rozloučila jazzovou písní Fly Me to the Moon.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ignis Brunensis: Ohňostrojný závěr nad hradem Špilberk a na výstavišti

25.06.2017 04:36 Brno - V sobotu proběhl v Brně epilog ohňostroj dvacátého ročníku mezinárodní přehlídky Starobrno…

Sezóna festivalu začíná. Mají se návštěvníci obávat o bezpečnost?

23.06.2017 16:59 Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu. Většina z nich má v Čechách dlouhou tradici,…

Miro Žbirka odtajnil dalšího exkluzivního hosta na Vánočním Symphonic Tour…

23.06.2017 15:00 Praha – Miro Žbirka se připravuje na vánoční turné a postupně odhaluje své hosty. Kromě Jaroslava…

Vypsaná fiXa oslavuje novou desku a pokračuje s koncertováním

19.06.2017 17:45 Praha – Vypsaná fiXa představila na začátku února svoji novou desku Tady to někde je. V pořadí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama