Helena Vondráčková oslavila narozeniny svými největšími hity i vzpomínkou na Matušku

Praha - V pražském Divadle Kalich se v pondělí uskutečnil koncert Heleny Vondráčkové, na němž zpěvačka oslavila své nadcházející 62. narozeniny. Vondráčková svým fanouškům dokázala, že je stále v plné formě, a odehrála zde své nejznámější písně.

Přidejte svůj názor

Helena Vondráčková

Vondráčková své vystoupení v komorním prostředí Divadla Kalich zahájila skladbou Já vítám déšť, kterou pod názvem It´s Raining Men dřívě nazpívala Geri Halliwellová. Poté zpěvačka přivítala publikum ironickým projevem: "Jako mladá holka jsem narozeniny slavila bouřlivým způsobem, ale teď se k nim pomalým způsobem po špičkách plížím. Poslední dobou mám pocit, jak bych je slavila každých 14 dnů."

Návštěvníci koncertu se hned v úvodu dočkali také hitu Vodopád, s nímž zpěvačka vkročila do nového tisíciletí. Na koncertě zavzpomínala na svého textaře Zdeňka Borovce, který napsal slova k její písni Dvě malá křídla tu nejsou. "Je to jeden z nejkrásnějších textů, jaké kdy Zdeněk napsal," dodala Vondráčková. Narozeninový koncert poté zpestřila písní Vím málo, kterou si vypůjčila od Hany Zagorové. Tato skladba zazní na jejím nejnovějším albu, které by se na hudebním trhu mělo objevit na podzim letošního roku. Ochutnávkou z něj je také zpěvaččin nejnovější singl Mít rád až k zbláznění, který na koncertě nemohl chybět.

Jako hosta si Vondráčková do Kalichu pozvala Šárku Vaňkovou, s níž ji spojuje vítězství v hudební soutěži. "Na počátku mojí kariéry byla soutěž Hledáme nové talenty. Při sledování televizních soutěží jsem se zpěváky prožívala trému a fandila jsme jim," řekla Vondráčková předtím, než se na pódiu objevila Vaňková. Mladá zpěvačka, která se repertoárem Vondráčkové v soutěži Česko hledá Superstar často inspirovala, představila své dvě písně a v závěru vystoupení si se svým hudebním vzorem zazpívala duet Oh, Baby, Baby.

Vondráčková návštěvníky svého koncertu potěšila i písněmi, které na jejich vystoupeních často nezaznívají. K nim patři titulní skladba z filmu Modrý anděl, při níž se zpěvačka stylizovala do Marlene Dietrichové, nebo píseň z muzikálu Mona Lisa, v němž hraje matku hlavní hrdinky.

Druhou část hudební narozeninové oslavy Vondráčková odstartovala hitem Já půjdu dál. Období 60. let, kdy zahájila svou kariéru, si připomenula písní Tichý hlas, kterou poprvé uvedla na festivalu v brazilském Riu de Janeiru. Na sklonku večera se publikum dočkalo populárních hitů A ty se ptáš co já, Sladké mámení nebo Dlouhá noc.

Po dynamickém tanečním finále však zpěvačka zvážněla a vzpomenula na svého zesnulého kolegu Waldemara Matušku. "Odešel můj velký kamarád a člověk, kterého jsme všichni milovali. Chtěla bych vzdát Waldovi hold. I když tady s námi není, jeho krásný hlas a písničky v nás navždy zůstanou," řekla zpěvačka, která Matuškovi věnovala píseň Červená řeka. Po několikaminutovém potlesku, během něhož oslavenkyně převzala květiny od svých fanoušků i členů doprovodné kapely Charlie Band, se Vondráčková netradičně rozloučila jazzovou písní Fly Me to the Moon.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama