Urna s popelem Waldemara Matušky je uložena na vyšehradském hřbitově

Praha - Urna s popelem zesnulého zpěváka Waldemara Matušky byla v pátek po poledni uložena do hrobu číslo 63 na pražském vyšehradském hřbitově. Smutečního aktu se za zvuku zvonů zúčastnila vdova Olga Matušková se synem Waldemarem. Doprovodili je Martin Michal s Helenou Vondráčkovou a Petr Kratochvíl, který také přinesl americkou vlajku. Ta poté zůstala na hrobě.

Přidejte svůj názor

Olga Matušková se synem Waldemarem

Na Vyšehrad se dopoledne přišlo podívat minimálně sto lidí z řad široké veřejnosti. Byli mezi nimi i zahraniční turisté, kteří nechápali, co se děje. Ochranka musela lidi vykázat zhruba pět metrů od hrobu, aby bylo místo pro rodinu.

Na hrobě po smutečním aktu zůstaly i věnce od prezidenta Václava Klause, Karla Gotta a Heleny Vondráčkové i Martina Michala. A také spousta květin.

Ihned po uložení urny, které trvalo necelých patnáct minut, Olga Matušková i s doprovodem areál opustila. Všichni pak zamířili do restaurace Rio´s Vyšehrad. Samotný smuteční akt probíhal beze slov. Lidé se poté k hrobu přišli poklonit památce zesnulého zpěváka.

Waldemar Matuška bude mít svůj hrob v blízkosti hrobu herce Vlasty Buriana a vědce, vynálezce kontaktních čoček, Otto Wichterleho.

Poslední rozloučení s Waldemarem Matuškou se uskutečnilo ve čtvrtek v Praze. Velký sál Žofína se pro veřejnost uzavřel krátce po 21. hodině. Poslední sbohem přišlo dát Matuškovi odhadem asi 12 tisíc lidí.

Šanci rozloučit se se slavným zpěvákem dostala široká veřejnost ve čtvrtek v poledne, krátce poté, co se s Matuškou rozloučila jeho rodina, přátelé a kolegové. Pro veřejnost měl původně být Velký sál Žofína otevřen do 20 hodin. Pro velký zájem zpěvákových fanoušků však organizátoři nechali otevřeno déle.

Matuškovo tělo bylo z Žofína odvezeno do krematoria v pražských Strašnicích, kde pak byly jeho ostatky zpopelněny.

Waldemar Matuška zemřel 30. května na Floridě ve Spojených státech amerických. Příčinou smrti dlouhodobě nemocného šestasedmdesátiletého zpěváka byl zápal plic a následné selhání srdce.

Matuška byl jedním z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. a 70. let. V roce 1960 nahrál svou první píseň Suvenýr a poté se stal zpěvákem a hercem divadla Semafor. O 16 let později se Matuška oženil se zpěvačkou Olgou Blechovou, s níž v roce 1986 emigroval do Spojených států amerických.

Mezi jeho nejznámější písně patří Tereza, Jó třešně zrály, Růže z Texasu, Slavíci z Madridu, Sbohem lásko, Písnička pro Zuzanu, Mám malý stan, Jen se přiznej, že ti scházím či Když jdou na mužskýho léta. S Evou Pilarovou nazpíval duet Ach, ta láska nebeská. Helena Vondráčková jej doprovodila v písni To se nikdo nedoví.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sezóna festivalu začíná. Mají se návštěvníci obávat o bezpečnost?

23.06.2017 16:59 Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu. Většina z nich má v Čechách dlouhou tradici,…

Miro Žbirka odtajnil dalšího exkluzivního hosta na Vánočním Symphonic Tour…

23.06.2017 15:00 Praha – Miro Žbirka se připravuje na vánoční turné a postupně odhaluje své hosty. Kromě Jaroslava…

Vypsaná fiXa oslavuje novou desku a pokračuje s koncertováním

19.06.2017 17:45 Praha – Vypsaná fiXa představila na začátku února svoji novou desku Tady to někde je. V pořadí…

Pražské a brněnské nádvoří rozproudí studenti jazzových kateder

19.06.2017 17:39 Praha/Brno – Druhý ročník akce Jazzové nádvoří proběhne tento týden opět v Praze i v Brně. Studenti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama