Tělo Michaela Jacksona převezli k bližšímu ohledání na patologii

Los Angeles - Tělo zesnulého zpěváka Michaela Jacksona převezl vrtulník z UCLA Medical Centra v Los Angeles, kde zpěvák ve čtvrtek odpoledne zemřel, k bližšímu ohledání na patologii. Informoval o tom v pátek server deníku The Los Angeles Times.

Přidejte svůj názor

Policejní důstojníci hlídají u vchodu do budovy patologie na Mission Road, kam bylo tělo zpěváka převezeno. Nadále je hlídán a zpřísněn vstup do budovy UCLA Medical Centra, parkovací plocha a nemocnice v State Street, která blízce sousedí s patologií.

Pitva zesnulého zpěváka by měla objasnit příčinu jeho smrtí, o níž se nyní vedou spekulace. Jackson bral totiž povzbuzující léky, které mohly jeho zdravotní stav nepříznivě ovlivnit. Podle dostupných informací stojí za úmrtím zpěváka zástava srdce. Skutečnou pravdu však určí až toxikologické testy, které odhalí, zda Jackson neměl v těle drogy nebo léky. Na jejich výsledky je však potřeba čekat až osm týdnů.

Michael Jackson loňský rok oslavil své 50. narozeniny. Narodil se 29. srpna 1958 ve městě Gary ve státě Indiana. Do světa showbyznysu se dostal už jako dítě, když se v roce 1964 přidal ke svým sourozencům a společně vytvořili formaci zvanou The Jackson 5. První společnou desku vydali v roce 1969, v Michaelových 12 letech.

Jackson se ale poté stále více začínal věnovat sólové kariéře a s bratry vystoupil naposledy v roce 1984. První sólovou skladbou Michaela Jacksona byla balada Got to Be There, kterou nazpíval v roce 1972. Jeho album Thriller z roku 1982 je označováno za nejprodávanější nahrávku všech dob.

V roce 2003 byl Jackson obviněn ze zneužívání nezletilého chlapce. Ačkoliv byl po dvou letech zproštěn obžaloby, po tomto incidentu se stáhnul do ústraní.

Na letošní rok Jackson ohlásil svůj comeback a připravil v londýnské O2 aréně sérii koncertů, kterou měl zahájit 13. července. Původní počet plánovaných koncertů byl kvůli velkému zájmu fanoušků zvýšen z deseti na celkových 50 představení.

Témata: Jackson, Michael
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sezóna festivalu začíná. Mají se návštěvníci obávat o bezpečnost?

23.06.2017 16:59 Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu. Většina z nich má v Čechách dlouhou tradici,…

Miro Žbirka odtajnil dalšího exkluzivního hosta na Vánočním Symphonic Tour…

23.06.2017 15:00 Praha – Miro Žbirka se připravuje na vánoční turné a postupně odhaluje své hosty. Kromě Jaroslava…

Vypsaná fiXa oslavuje novou desku a pokračuje s koncertováním

19.06.2017 17:45 Praha – Vypsaná fiXa představila na začátku února svoji novou desku Tady to někde je. V pořadí…

Pražské a brněnské nádvoří rozproudí studenti jazzových kateder

19.06.2017 17:39 Praha/Brno – Druhý ročník akce Jazzové nádvoří proběhne tento týden opět v Praze i v Brně. Studenti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama