Policie pátrá po osobním lékaři Michaela Jacksona

Los Angeles - Losangeleská policie chce v souvislosti s úmrtím zpěváka Michaela Jacksona vyslechnout jeho osobního lékaře, který se ovšem vyšetřování vyhýbá. Informaci v pátek uvedl americký zpravodajský server CNN.

Přidejte svůj názor

LAPD

Automobil Jacksonova osobního lékaře, jehož jméno policie tají, byl ve čtvrtek odtažen ze zpěvákova sídla a zabaven pro účely vyšetřování. Ve voze se totiž podle policistů mohou nacházet léky, které mohly zdravotní stav zpěváka výrazně ovlivnit, a teoreticky tak zapříčinit selhání jeho srdce. Vyšetřovatelům se s lékařem za celý den nepodařilo navázat kontakt. Podle informací policie je automobil registrován na kardioložku z Texasu, která má ordinaci také v Las Vegas.

Americkým médiím se podařilo získat záznam telefonního hovoru na tísňovou linku 911, v níž osoba z Jacksonova domu žádá o pomoc pracovníka záchranné služby. Mužský hlas v něm několikrát opakuje, že zpěvák je v bezvědomí a nedýchá.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles podrobeno pitvě, která by měla příčinu jeho smrti objasnit. Soudní lékaři si však budou zcela jisti až po uskutečnění toxikologických testů, na jejichž výsledky si musí počkat až osm týdnů. Úmrtí popové ikony tak do té doby bude stále předmětem spekulací. Jacksonův právník Brian Oxman oznámil, že zpěvák před svou smrtí užíval povzbuzující léky. Snažil se tak údajně dostat do formy před sérií koncertů svého připravovaného comebacku.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák legendárních hitů jako Thriller, Billie Jean nebo Bad na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení, na něž bylo prodáno více než 750 tisíc vstupenek.

Témata: Jackson, Michael
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Punkoví Bad Breeding vystoupí v pražském klubu Café V lese

28.06.2017 17:30 Praha – Punková kapela Bad Breeding hlasitě ukazuje na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí…

Mark Lanegan Band představí nové album hned dvakrát v České Republice

28.06.2017 17:08 Praha/Brno – Mark Lanegan Band vydal své nové album Gargoyle letos v dubnu a nyní vyráží na turné…

Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

28.06.2017 16:45 Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band,…

The Horrors po předskakování Depeche Mode dorazí do Prahy s novou deskou

28.06.2017 16:22 Praha – The Horrors nedávno předskakovali na turné Depeche Mode a nyní se chystají na vydání nové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama