Jacksonův osobní lékař, jehož hledá policie, měl svůj odchod naplánovaný

Los Angeles - Osobní lékař Michaela Jacksona Conrad Murray, po němž v souvislosti se zpěvákovou smrtí pátrá losangeleská policie, měl konec své profesní kariéry naplánovaný. V sobotu o tom informoval americký servet TMZ.com, který jako první přinesl zprávy o Jacksonově úmrtí.

Přidejte svůj názor

Server TMZ.com zveřejnil dopis, který Murray 15. června odeslal všem svým pacientům. Lékař v něm uvádí, že se kvůli nespecifikované nabídce rozhodl svou činnost v oboru zdravotnictví ukončit. Zároveň nabízí, že je svým pacientům, s nimiž je spojoval blízký vztah, ochoten za sebe zajistit adekvátní náhradu. "Během mé nepřítomnosti se vám budu snažit být stále k dispozici, ale osobní kontakt nebude reálný. Velmi mě mrzí, že vás opouštím tímto způsobem, ale mohu vás ujistit, že se jedná o dočasné opatření," uvádí lékař ve svém dokumentu.

Conrad Murray je pravděpodobně posledním člověkem, který spatřil Michaela Jacksona živého. Podle záznamu z tísňové linky 911 byl lékař v jeho domě přítomen ve chvíli, kdy zpěvák přestal dýchat. Vyšetřovatelům se s Murrayem od pátku nepodařilo zkontaktovat. Jeho automobil byl zabaven pro účely vyšetřování, protože by se v něm mohly nacházet léky, které mohly zdravotní stav zpěváka výrazně ovlivnit, a teoreticky tak zapříčinit selhání jeho srdce. Podle serveru TMZ.com Jackson krátce před svou smrtí od lékaře dostal injekci s lékem proti bolesti Demerol.

Losangeleská policie na Jacksonův případ uvalila bezpečnostní opatření, které omezuje množství informací, jež budou o případu vydávány.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles podrobeno pitvě, podle níž se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu. Příčinu Jacksonovy smrti však lze s jistotou určit až po vyhodnocení toxikologických testů, jejichž výsledky budou známy až za šest týdnů. Jacksonův právník Brian Oxman oznámil, že zpěvák před svou smrtí užíval povzbuzující léky. Snažil se tak údajně dostat do formy před sérií koncertů svého připravovaného comebacku.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák legendárních hitů jako Thriller, Billie Jean nebo Bad na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení, na něž bylo prodáno více než 750 tisíc vstupenek.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

V Brně poprvé vystoupil Bob Dylan, začal oscarovou filmovou písní

15.04.2018 20:45 Brno - V Brně dnes poprvé vystoupil americký zpěvák Bob Dylan. Koncert začal oscarovou filmovou…

Zpěvák Huey Lewis ruší koncerty, z velké části přišel o sluch

15.04.2018 10:44 Los Angeles - Kapela Huey Lewis and the News kvůli ztrátě sluchu svého frontmana ruší letošní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama