Jacksonův osobní lékař, jehož hledá policie, měl svůj odchod naplánovaný

Los Angeles - Osobní lékař Michaela Jacksona Conrad Murray, po němž v souvislosti se zpěvákovou smrtí pátrá losangeleská policie, měl konec své profesní kariéry naplánovaný. V sobotu o tom informoval americký servet TMZ.com, který jako první přinesl zprávy o Jacksonově úmrtí.

Přidejte svůj názor

Server TMZ.com zveřejnil dopis, který Murray 15. června odeslal všem svým pacientům. Lékař v něm uvádí, že se kvůli nespecifikované nabídce rozhodl svou činnost v oboru zdravotnictví ukončit. Zároveň nabízí, že je svým pacientům, s nimiž je spojoval blízký vztah, ochoten za sebe zajistit adekvátní náhradu. "Během mé nepřítomnosti se vám budu snažit být stále k dispozici, ale osobní kontakt nebude reálný. Velmi mě mrzí, že vás opouštím tímto způsobem, ale mohu vás ujistit, že se jedná o dočasné opatření," uvádí lékař ve svém dokumentu.

Conrad Murray je pravděpodobně posledním člověkem, který spatřil Michaela Jacksona živého. Podle záznamu z tísňové linky 911 byl lékař v jeho domě přítomen ve chvíli, kdy zpěvák přestal dýchat. Vyšetřovatelům se s Murrayem od pátku nepodařilo zkontaktovat. Jeho automobil byl zabaven pro účely vyšetřování, protože by se v něm mohly nacházet léky, které mohly zdravotní stav zpěváka výrazně ovlivnit, a teoreticky tak zapříčinit selhání jeho srdce. Podle serveru TMZ.com Jackson krátce před svou smrtí od lékaře dostal injekci s lékem proti bolesti Demerol.

Losangeleská policie na Jacksonův případ uvalila bezpečnostní opatření, které omezuje množství informací, jež budou o případu vydávány.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles podrobeno pitvě, podle níž se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu. Příčinu Jacksonovy smrti však lze s jistotou určit až po vyhodnocení toxikologických testů, jejichž výsledky budou známy až za šest týdnů. Jacksonův právník Brian Oxman oznámil, že zpěvák před svou smrtí užíval povzbuzující léky. Snažil se tak údajně dostat do formy před sérií koncertů svého připravovaného comebacku.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák legendárních hitů jako Thriller, Billie Jean nebo Bad na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení, na něž bylo prodáno více než 750 tisíc vstupenek.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Malcolm Young, spoluzakladatel kapely AC/DC

18.11.2017 15:37 Washington - Ve věku 64 let dnes zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC…

Zemřel Wabi Daněk, legenda folkové scény

16.11.2017 17:48 Aktualizováno Praha - Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní…

Do pekla a do nebe s kapelou Kabát: Exluzivní rozhovor s Josefem Vojtkem

16.11.2017 13:19 ROZHOVOR - Kapela Kabát vyrazila po čtyřech letech na halové Turné 2017. EuroZprávy.cz měly možnost…

PKF - Prague Philharmonia vystoupí s maďarským trumpetovým virtuózem.…

15.11.2017 17:09 Praha - PKF - Prague Philharmonia uzavře koncertní sérii PKF - LOBKOWICZ abonmá 2017 společným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama