Jacksonův osobní lékař, jehož hledá policie, měl svůj odchod naplánovaný

Los Angeles - Osobní lékař Michaela Jacksona Conrad Murray, po němž v souvislosti se zpěvákovou smrtí pátrá losangeleská policie, měl konec své profesní kariéry naplánovaný. V sobotu o tom informoval americký servet TMZ.com, který jako první přinesl zprávy o Jacksonově úmrtí.

Přidejte svůj názor

Server TMZ.com zveřejnil dopis, který Murray 15. června odeslal všem svým pacientům. Lékař v něm uvádí, že se kvůli nespecifikované nabídce rozhodl svou činnost v oboru zdravotnictví ukončit. Zároveň nabízí, že je svým pacientům, s nimiž je spojoval blízký vztah, ochoten za sebe zajistit adekvátní náhradu. "Během mé nepřítomnosti se vám budu snažit být stále k dispozici, ale osobní kontakt nebude reálný. Velmi mě mrzí, že vás opouštím tímto způsobem, ale mohu vás ujistit, že se jedná o dočasné opatření," uvádí lékař ve svém dokumentu.

Conrad Murray je pravděpodobně posledním člověkem, který spatřil Michaela Jacksona živého. Podle záznamu z tísňové linky 911 byl lékař v jeho domě přítomen ve chvíli, kdy zpěvák přestal dýchat. Vyšetřovatelům se s Murrayem od pátku nepodařilo zkontaktovat. Jeho automobil byl zabaven pro účely vyšetřování, protože by se v něm mohly nacházet léky, které mohly zdravotní stav zpěváka výrazně ovlivnit, a teoreticky tak zapříčinit selhání jeho srdce. Podle serveru TMZ.com Jackson krátce před svou smrtí od lékaře dostal injekci s lékem proti bolesti Demerol.

Losangeleská policie na Jacksonův případ uvalila bezpečnostní opatření, které omezuje množství informací, jež budou o případu vydávány.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles podrobeno pitvě, podle níž se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu. Příčinu Jacksonovy smrti však lze s jistotou určit až po vyhodnocení toxikologických testů, jejichž výsledky budou známy až za šest týdnů. Jacksonův právník Brian Oxman oznámil, že zpěvák před svou smrtí užíval povzbuzující léky. Snažil se tak údajně dostat do formy před sérií koncertů svého připravovaného comebacku.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák legendárních hitů jako Thriller, Billie Jean nebo Bad na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení, na něž bylo prodáno více než 750 tisíc vstupenek.

Témata: Jackson, Michael
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Punkoví Bad Breeding vystoupí v pražském klubu Café V lese

28.06.2017 17:30 Praha – Punková kapela Bad Breeding hlasitě ukazuje na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí…

Mark Lanegan Band představí nové album hned dvakrát v České Republice

28.06.2017 17:08 Praha/Brno – Mark Lanegan Band vydal své nové album Gargoyle letos v dubnu a nyní vyráží na turné…

Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

28.06.2017 16:45 Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band,…

The Horrors po předskakování Depeche Mode dorazí do Prahy s novou deskou

28.06.2017 16:22 Praha – The Horrors nedávno předskakovali na turné Depeche Mode a nyní se chystají na vydání nové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama