Jacksona zabila závislost na lécích, potvrdil lékař

Los Angeles - Lékař Deepak Chopra potvrdil, že Michael Jackson během svého života pobíral narkotika k tlumení bolesti. V sobotu o tom informoval americký server CNN.

Přidejte svůj názor

Michael Jackson

Deepak Chopra o Jacksona pečoval v roce 2005, kdy zpěvák prodělával trauma spojené se soudním řízením ve věci zneužívání nezletilého chlapce. Ačkoliv byl tehdy zproštěn všech obvinění, kauza negativním způsobem ovlivnila jeho zdravotní stav. Zpěvák strávil na Choprově klinice týden, během něhož žádal o narkotika. "Jackson je užíval k tlumení bolesti a byl v kontaktu s několika lékaři, kteří mu je předepisovali. Snažil jsem se jej před návykovými látkami varovat, ale tvrdil, že jeho bolest je nesnesitelná," uvedl Chopra. Ten se pokoušel zpěváka přesvědčit, že lze jeho problémy řešit i jiným způsobem, ale jeho argumenty nebyly účinné.

Lékař je přesvědčen o tom, že Jacksonova závislost na návykových látkách způsobila jeho předčasnou smrt. „Pokud vám v těle koluje příliš mnoho narkotik, může dojít k zástavě srdeční činnosti," dodal lékař.
Skutečnost, že Jackson užíval návykové látky, potvrdil i jeho právník Brian Oxman. Zpěvák se tak údajně pokoušel překonat bolesti, které provázely přípravy na jeho připravovaný comeback.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles podrobeno pitvě, podle níž se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného činu nebo vnějšího zásahu. Příčinu Jacksonovi smrti však lze s jistotou určit až po vyhodnocení toxikologických testů, jejichž výsledky mohou být známy až za šest týdnů.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Příčinou jeho úmrtí byla pravděpodobně zástava srdce. Zpěvák na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel americký zpěvák a herec Cassidy

22.11.2017 11:04 Fort Lauderdale (USA) - Ve věku 67 let zemřel v úterý americký zpěvák a herec David Cassidy.

Je dnešní doba plná kritiky? Nikdy jsme nedělali nic, co bychom sami…

22.11.2017 09:24 Kapela Škwor vydala na podzim své nové album Uzavřenej kruh, které je označováno jako poněkud…

Z Chinaski odcházejí čtyři členové. Uděláme kapelu jinak, avizuje Malátný

20.11.2017 12:16 Aktualizováno Praha - Skupinu Chinaski opouštějí trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista…

Zpěvák Bruno Mars válcuje kolegy, zcela ovládl udílení American Music…

20.11.2017 11:55 Los Angeles - Udělování American Music Awards, které se rozdávají podle internetového hlasování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama