Jacksona zabila závislost na lécích, potvrdil lékař

Los Angeles - Lékař Deepak Chopra potvrdil, že Michael Jackson během svého života pobíral narkotika k tlumení bolesti. V sobotu o tom informoval americký server CNN.

Přidejte svůj názor

Michael Jackson

Deepak Chopra o Jacksona pečoval v roce 2005, kdy zpěvák prodělával trauma spojené se soudním řízením ve věci zneužívání nezletilého chlapce. Ačkoliv byl tehdy zproštěn všech obvinění, kauza negativním způsobem ovlivnila jeho zdravotní stav. Zpěvák strávil na Choprově klinice týden, během něhož žádal o narkotika. "Jackson je užíval k tlumení bolesti a byl v kontaktu s několika lékaři, kteří mu je předepisovali. Snažil jsem se jej před návykovými látkami varovat, ale tvrdil, že jeho bolest je nesnesitelná," uvedl Chopra. Ten se pokoušel zpěváka přesvědčit, že lze jeho problémy řešit i jiným způsobem, ale jeho argumenty nebyly účinné.

Lékař je přesvědčen o tom, že Jacksonova závislost na návykových látkách způsobila jeho předčasnou smrt. „Pokud vám v těle koluje příliš mnoho narkotik, může dojít k zástavě srdeční činnosti," dodal lékař.
Skutečnost, že Jackson užíval návykové látky, potvrdil i jeho právník Brian Oxman. Zpěvák se tak údajně pokoušel překonat bolesti, které provázely přípravy na jeho připravovaný comeback.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles podrobeno pitvě, podle níž se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného činu nebo vnějšího zásahu. Příčinu Jacksonovi smrti však lze s jistotou určit až po vyhodnocení toxikologických testů, jejichž výsledky mohou být známy až za šest týdnů.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Příčinou jeho úmrtí byla pravděpodobně zástava srdce. Zpěvák na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení.

Témata: Jackson, Michael
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ignis Brunensis: Ohňostrojný závěr nad hradem Špilberk a na výstavišti

25.06.2017 04:36 Brno - V sobotu proběhl v Brně epilog ohňostroj dvacátého ročníku mezinárodní přehlídky Starobrno…

Sezóna festivalu začíná. Mají se návštěvníci obávat o bezpečnost?

23.06.2017 16:59 Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu. Většina z nich má v Čechách dlouhou tradici,…

Miro Žbirka odtajnil dalšího exkluzivního hosta na Vánočním Symphonic Tour…

23.06.2017 15:00 Praha – Miro Žbirka se připravuje na vánoční turné a postupně odhaluje své hosty. Kromě Jaroslava…

Vypsaná fiXa oslavuje novou desku a pokračuje s koncertováním

19.06.2017 17:45 Praha – Vypsaná fiXa představila na začátku února svoji novou desku Tady to někde je. V pořadí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama