Policie vyslechla Jacksonova osobního lékaře

Los Angeles - Lékař Conrad Murray, který byl u Michaela Jacksona v okamžiku zástavy jeho srdce, poskytl losangeleské policii informace, jež mohou objasnit příčinu zpěvákovy smrti. V neděli o tom informoval americký server CNN.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Conrad Murray byl pravděpodobně posledním člověkem, který Jacksona viděl na živu. Podle záznamu z tísňové linky 911 byl v jeho domě přítomen v okamžiku, kdy zpěvák přestal dýchat, a bylo potřeba povolat záchrannou službu. Kontakt s lékařem se vyšetřovatelům podařilo navázat až v sobotu. O den dříve byl zabaven jeho automobil, v němž by se mohly nacházet léky, jejichž užíváním došlo ke zhoršení zpěvákova zdravotního stavu a následného selhání srdce.

Podle losangeleské policie se Murray dobrovolně do vyšetřování zapojil poté, co byl celý pátek nedostupný. Lékař údajně poskytnul informace, které mohou usnadnit vyšetřování zpěvákovy smrti. Na případ však bylo uvaleno embargo a konkrétní informace nemají média k dispozici. Podle amerického serveru TMZ.com Conrad Murray všem svým pacientům 15. června zaslal dopis, v němž oznámil plánovaný konec spolupráce.

Murray hraje v případě úmrtí Michaela Jacksona výraznou roli, protože podle pozůstalých mohly zpěvákův zdravotní stav výrazně poškodit léky proti bolesti, které Jacksonovi předepisoval. Policie však stále nemá dostatek důkazů, aby lékaře mohla ze smrti podezřívat.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles v pátek podrobeno pitvě, podle níž se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného činu nebo vnějšího zásahu. Příčinu Jacksonovy smrti však lze s jistotou určit až po vyhodnocení toxikologických testů, jejichž výsledky budou známy až za šest týdnů. Zpěvákova rodina požádala o druhou pitvu, která by nezávisle posoudila okolnosti jeho nečekaného úmrtí.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák legendárních hitů jako Thriller, Billie Jean nebo Bad na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení, na něž bylo prodáno více než 750 tisíc vstupenek.

Témata: Jackson, Michael
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Punkoví Bad Breeding vystoupí v pražském klubu Café V lese

28.06.2017 17:30 Praha – Punková kapela Bad Breeding hlasitě ukazuje na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí…

Mark Lanegan Band představí nové album hned dvakrát v České Republice

28.06.2017 17:08 Praha/Brno – Mark Lanegan Band vydal své nové album Gargoyle letos v dubnu a nyní vyráží na turné…

Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

28.06.2017 16:45 Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band,…

The Horrors po předskakování Depeche Mode dorazí do Prahy s novou deskou

28.06.2017 16:22 Praha – The Horrors nedávno předskakovali na turné Depeche Mode a nyní se chystají na vydání nové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama