Policie vyslechla Jacksonova osobního lékaře

Los Angeles - Lékař Conrad Murray, který byl u Michaela Jacksona v okamžiku zástavy jeho srdce, poskytl losangeleské policii informace, jež mohou objasnit příčinu zpěvákovy smrti. V neděli o tom informoval americký server CNN.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Conrad Murray byl pravděpodobně posledním člověkem, který Jacksona viděl na živu. Podle záznamu z tísňové linky 911 byl v jeho domě přítomen v okamžiku, kdy zpěvák přestal dýchat, a bylo potřeba povolat záchrannou službu. Kontakt s lékařem se vyšetřovatelům podařilo navázat až v sobotu. O den dříve byl zabaven jeho automobil, v němž by se mohly nacházet léky, jejichž užíváním došlo ke zhoršení zpěvákova zdravotního stavu a následného selhání srdce.

Podle losangeleské policie se Murray dobrovolně do vyšetřování zapojil poté, co byl celý pátek nedostupný. Lékař údajně poskytnul informace, které mohou usnadnit vyšetřování zpěvákovy smrti. Na případ však bylo uvaleno embargo a konkrétní informace nemají média k dispozici. Podle amerického serveru TMZ.com Conrad Murray všem svým pacientům 15. června zaslal dopis, v němž oznámil plánovaný konec spolupráce.

Murray hraje v případě úmrtí Michaela Jacksona výraznou roli, protože podle pozůstalých mohly zpěvákův zdravotní stav výrazně poškodit léky proti bolesti, které Jacksonovi předepisoval. Policie však stále nemá dostatek důkazů, aby lékaře mohla ze smrti podezřívat.

Tělo Michaela Jacksona bylo v Los Angeles v pátek podrobeno pitvě, podle níž se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného činu nebo vnějšího zásahu. Příčinu Jacksonovy smrti však lze s jistotou určit až po vyhodnocení toxikologických testů, jejichž výsledky budou známy až za šest týdnů. Zpěvákova rodina požádala o druhou pitvu, která by nezávisle posoudila okolnosti jeho nečekaného úmrtí.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák legendárních hitů jako Thriller, Billie Jean nebo Bad na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení, na něž bylo prodáno více než 750 tisíc vstupenek.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama