Děti Michaela Jacksona zatím zůstávají u jejich babičky

Los Angeles - Losangeleský soud určil za dočasnou poručnici tří dětí Michaela Jacksona jeho matku a babičku dětí Katherine Jacksonovou (79). Katherine se také dočasně stala správkyní Michaelova sídla, ranče Neverland, informuje v úterý deník The Daily Telegraph a televize CNN.

Přidejte svůj názor

Soud si příští pondělí na slyšení pozve Debbii Roweovou, biologickou matku dvou starších dětí. Teprve potom rozhodne, kdo se stane jejich opatrovníkem dvanáctiletého Prince Michaela, jedenáctileté Paris a sedmiletého Prince Michala II.

Roweová tvrdí, že zesnulý zpěvák není biologickým otcem jejích dětí Prince Michaela a Paris, ale že byla oplodněna spermatem od anonymního dárce. Také prohlásila, že v roli matky selhala a netrvá na svěření dětí do vlastní péče.

Nejmladší dítě Jackson zplodil pomocí umělého oplodnění s náhradní matkou, se kterou se nikdy nesetkal.

Budoucnost dětí Michaela Jacksona tak i nadále zůstává nejistá, dva kluci a dívka zatím zůstávají v rodinném sídle v Los Angeles.

Hodně spekulací vyvolává i otázka Jacksonovy závěti. Existují rozporné zprávy, zda slavný zpěvák po sobě zanechal nebo nezanechal poslední vůli. Jacksonova rodina závěť soudu dosud nepředložila, ale jeden z právníků rodiny údajně řekl, že závěť existuje.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Páteční pitva ukázala, že na zpěvákově těle se nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu. Příčina smrti by měla být určena za čtyři až šest týdnů, kdy budou známy výsledky všech provedených toxikologických testů. Teprve ty definitivně určí, proč Michael Jackson umřel.

Zpěvák na letošní rok ohlásil svůj comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení. Během své kariéry prodal více než 750 milionů hudebních nosičů, za něž získal 13 hudebních cen Grammy.

Témata: Jackson, Michael
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sezóna festivalu začíná. Mají se návštěvníci obávat o bezpečnost?

23.06.2017 16:59 Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu. Většina z nich má v Čechách dlouhou tradici,…

Miro Žbirka odtajnil dalšího exkluzivního hosta na Vánočním Symphonic Tour…

23.06.2017 15:00 Praha – Miro Žbirka se připravuje na vánoční turné a postupně odhaluje své hosty. Kromě Jaroslava…

Vypsaná fiXa oslavuje novou desku a pokračuje s koncertováním

19.06.2017 17:45 Praha – Vypsaná fiXa představila na začátku února svoji novou desku Tady to někde je. V pořadí…

Pražské a brněnské nádvoří rozproudí studenti jazzových kateder

19.06.2017 17:39 Praha/Brno – Druhý ročník akce Jazzové nádvoří proběhne tento týden opět v Praze i v Brně. Studenti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama