Závěť Michaela Jacksona dělí majetek, otec Joe v závěti nefiguruje!

Los Angeles - Závěť Michaela Jacksona, kterou slavný zpěvák sepsal v roce 2002, rozděluje majetek mezi jeho matku Katherine Jacksonovou, jeho tři děti a jednu nebo více charitativních nadací. Jacksonův otec Joe v závěti nefiguruje, informuje ve středu deník The Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Michael Jackson

Jacksonův právník tuto závěť pravděpodobně už ve čtvrtek předloží losangeleskému soudu. Podle právních zástupců rodiny otec Joe ani matka Katherine dosud závěť svého syna neviděli.

Devětasedmdesátiletý Joe Jackson, bývalý dělník z ocelárny, vychoval ze svých devíti dětí hudební senzaci, která výrazně ovlivnila vývoj světové populární hudby. Jeho vztah k Michaelovi byl ale problematický. Michael Jackson říkal, že ho jeho otec bil, když něco špatně zazpíval, a říkal mu, že je škaredý. To mohlo přispět k pozdější zpěvákově psychické zranitelnosti a nejistotě.

Nejasnosti také zůstávají ohledně opatrovnictví tří Jacksonových dětí – dvanáctiletého Prince Michaela, jedenáctileté Paris a sedmiletého Prince Michala II. V pondělí losangeleský soud jen dočasně určil za poručnici dětí jejich babičku Katherine Jacksonovou (79).

"To je tam, kam patří," řekl Joe Jackson o dočasném rozhodnutí soudu o opatrovnictví. "Postaráme se o ně a dáme jim vzdělání, jaké mají mít," dodal Jackson.

Katherine Jacksonova se také rozhodnutím soudu stala dočasnou správkyní části Michaelova majetku, včetně ranče Neverland nebo autorských práv na písně Beatles.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Páteční pitva ukázala, že se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu.

Rodina však nebyla s vyjádřením losangeleského koronera spokojena a požádala o další nezávislé posouzení zpěvákových ostatků. Přesná příčina jeho smrti bude určena až po výsledcích toxikologických testů, jejichž vyhodnocení může trvat až šest týdnů.

Smuteční obřad a rozloučení s Michaelem Jacksonem je naplánován na neděli 5. července. To bude ale pouze pro rodinu a příbuzné, Jacksonovi fanoušci se s králem popu budou moci veřejně rozloučit již v pátek na ranči Neverland v Kalifornii.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Malcolm Young, spoluzakladatel kapely AC/DC

18.11.2017 15:37 Washington - Ve věku 64 let dnes zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC…

Zemřel Wabi Daněk, legenda folkové scény

16.11.2017 17:48 Aktualizováno Praha - Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní…

Do pekla a do nebe s kapelou Kabát: Exluzivní rozhovor s Josefem Vojtkem

16.11.2017 13:19 ROZHOVOR - Kapela Kabát vyrazila po čtyřech letech na halové Turné 2017. EuroZprávy.cz měly možnost…

PKF - Prague Philharmonia vystoupí s maďarským trumpetovým virtuózem.…

15.11.2017 17:09 Praha - PKF - Prague Philharmonia uzavře koncertní sérii PKF - LOBKOWICZ abonmá 2017 společným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama