Závěť Michaela Jacksona dělí majetek, otec Joe v závěti nefiguruje!

Los Angeles - Závěť Michaela Jacksona, kterou slavný zpěvák sepsal v roce 2002, rozděluje majetek mezi jeho matku Katherine Jacksonovou, jeho tři děti a jednu nebo více charitativních nadací. Jacksonův otec Joe v závěti nefiguruje, informuje ve středu deník The Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Michael Jackson

Jacksonův právník tuto závěť pravděpodobně už ve čtvrtek předloží losangeleskému soudu. Podle právních zástupců rodiny otec Joe ani matka Katherine dosud závěť svého syna neviděli.

Devětasedmdesátiletý Joe Jackson, bývalý dělník z ocelárny, vychoval ze svých devíti dětí hudební senzaci, která výrazně ovlivnila vývoj světové populární hudby. Jeho vztah k Michaelovi byl ale problematický. Michael Jackson říkal, že ho jeho otec bil, když něco špatně zazpíval, a říkal mu, že je škaredý. To mohlo přispět k pozdější zpěvákově psychické zranitelnosti a nejistotě.

Nejasnosti také zůstávají ohledně opatrovnictví tří Jacksonových dětí – dvanáctiletého Prince Michaela, jedenáctileté Paris a sedmiletého Prince Michala II. V pondělí losangeleský soud jen dočasně určil za poručnici dětí jejich babičku Katherine Jacksonovou (79).

"To je tam, kam patří," řekl Joe Jackson o dočasném rozhodnutí soudu o opatrovnictví. "Postaráme se o ně a dáme jim vzdělání, jaké mají mít," dodal Jackson.

Katherine Jacksonova se také rozhodnutím soudu stala dočasnou správkyní části Michaelova majetku, včetně ranče Neverland nebo autorských práv na písně Beatles.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Páteční pitva ukázala, že se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu.

Rodina však nebyla s vyjádřením losangeleského koronera spokojena a požádala o další nezávislé posouzení zpěvákových ostatků. Přesná příčina jeho smrti bude určena až po výsledcích toxikologických testů, jejichž vyhodnocení může trvat až šest týdnů.

Smuteční obřad a rozloučení s Michaelem Jacksonem je naplánován na neděli 5. července. To bude ale pouze pro rodinu a příbuzné, Jacksonovi fanoušci se s králem popu budou moci veřejně rozloučit již v pátek na ranči Neverland v Kalifornii.

Témata: Jackson, Michael
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Punkoví Bad Breeding vystoupí v pražském klubu Café V lese

28.06.2017 17:30 Praha – Punková kapela Bad Breeding hlasitě ukazuje na nespravedlnost, úděl lidí na okraji a nabízí…

Mark Lanegan Band představí nové album hned dvakrát v České Republice

28.06.2017 17:08 Praha/Brno – Mark Lanegan Band vydal své nové album Gargoyle letos v dubnu a nyní vyráží na turné…

Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

28.06.2017 16:45 Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band,…

The Horrors po předskakování Depeche Mode dorazí do Prahy s novou deskou

28.06.2017 16:22 Praha – The Horrors nedávno předskakovali na turné Depeche Mode a nyní se chystají na vydání nové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama