Zemřel bývalý manažer skupiny Beatles a Rolling Stones Allen Klein

New York - Ve věku 77 let zemřel v sobotu v americkém New Yorku bývalý manažer hudebních skupin Beatles a Rolling Stones Allen Klein. Informoval o tom v neděli server televize BBC.

Přidejte svůj názor

Klein se skupinou Beatles začal spolupracovat roku 1969 poté, co ho o spolupráci požádali John Lennon, Ringo Starr a George Harrison. Poslední člen kapely Paul McCartney Kleina neměl rád a spolupráci s ním odmítal. Tento spor vyvrcholil soudní bitvou, která skončila rozpadem kapely.

Klein byl v 60. letech také manažerem skupiny Rolling Stones. Jeho působení ve funkci manažera pro něj skončilo vlastnictvím práv na nahrávky kapely z tohoto období.

Rodina Allena Kleina vlastní společnost ABKCO Music & Records, která vydávala nahrávky například skupině Animals, či muzikantovi Bobbymu Womackovi a Bobbymu Rydellovi.

Rocková kapela Beatles vznikla v Liverpoolu ve Velké Británii v roce 1957. Jejími členy byli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr. Skupina patří ke komerčně nejúspěšnějším a kritiky nejuznávanějším kapelám v historii populární hudby. Nahrávací společnost EMI, která vydávala jejich alba, odhadla, že do roku 1985 prodali přes miliardu svých alb a kazet. V roce 2004 získali první místo v anketě časopisu Rolling Stone v seznamu 100 nejlepších umělců v historii. V 60. letech určovali členové Beatles svým oblečením, stylem a výroky tehdejší dobu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

PKF - Prague Philharmonia hrála ve slavné koncertní síni v Mnichově

22.01.2018 19:14 Mnichov - PKF - Prague Philharmonia hostovala ve významné koncertní síni v mnichovském Gasteigu.…

Lenny Kravitz se po letech vrátí do pražské O2 areny, chystá hudební…

22.01.2018 12:05 Praha - Zpěvák Lenny Kravitz (53) zahraje 2. června v pražské O2 areně, kde naposledy koncertoval…

Rocker Tom Petty trpěl bolestmi, zemřel na předávkování léky

20.01.2018 08:13 Los Angeles - Příčinou úmrtí Toma Pettyho bylo neúmyslné předávkování léky, potvrdil úřad koronera.…

Zemřel otec moderního gospelu Hawkins, autor hitu Oh Happy Day

16.01.2018 11:19 Aktualizováno Los Angeles - Ve věku 74 let zemřel jeden z průkopníků moderní podoby gospelu Edwin Hawkins. První…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama