Zemřel bývalý manažer skupiny Beatles a Rolling Stones Allen Klein

New York - Ve věku 77 let zemřel v sobotu v americkém New Yorku bývalý manažer hudebních skupin Beatles a Rolling Stones Allen Klein. Informoval o tom v neděli server televize BBC.

Přidejte svůj názor

Klein se skupinou Beatles začal spolupracovat roku 1969 poté, co ho o spolupráci požádali John Lennon, Ringo Starr a George Harrison. Poslední člen kapely Paul McCartney Kleina neměl rád a spolupráci s ním odmítal. Tento spor vyvrcholil soudní bitvou, která skončila rozpadem kapely.

Klein byl v 60. letech také manažerem skupiny Rolling Stones. Jeho působení ve funkci manažera pro něj skončilo vlastnictvím práv na nahrávky kapely z tohoto období.

Rodina Allena Kleina vlastní společnost ABKCO Music & Records, která vydávala nahrávky například skupině Animals, či muzikantovi Bobbymu Womackovi a Bobbymu Rydellovi.

Rocková kapela Beatles vznikla v Liverpoolu ve Velké Británii v roce 1957. Jejími členy byli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr. Skupina patří ke komerčně nejúspěšnějším a kritiky nejuznávanějším kapelám v historii populární hudby. Nahrávací společnost EMI, která vydávala jejich alba, odhadla, že do roku 1985 prodali přes miliardu svých alb a kazet. V roce 2004 získali první místo v anketě časopisu Rolling Stone v seznamu 100 nejlepších umělců v historii. V 60. letech určovali členové Beatles svým oblečením, stylem a výroky tehdejší dobu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Robbie Williams do Prahy přiveze nový hit "Party Like a Russian"

16.08.2017 13:36 Praha - 19. srpna vystoupí v Praze britský zpěvák Robbie Williams. Zazní i nová skladba Party Like…

The Horrors představili nový singl. Euforickou píseň zahrají i v Praze

14.08.2017 14:46 Praha – The Horrors představili nový singl Something To Remember Me By z nového alba V, které má…

Holandská skupina My Baby se letos vrátí do Prahy už podruhé

14.08.2017 14:40 Praha – Cato van Dyke, její bratr Joost van Dyke a novozélandský kytarista Daniel Johnston byli…

Politici na Česko kašlou? Landa zhodnotil uprchlickou krizi i zákon o…

13.08.2017 22:04 Aktualizováno Hudební ikona Daniel Landa svými výroky a prohlášením, že je čaroděj Žito, vzbudil u mnohých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama