FOTO, VIDEO: Pohřeb Michaela Jacksona

Jedna z největších piet tohoto desetiletí a možná i století. I tak se dá nazvat veřejné poslední rozloučení s Michaelem Jacksonem. Hudební velikán odešel navýsost důstojně, rozloučení jsme sledovali minutu po minutě.

Přidejte svůj názor

Veřejné rozloučení s Michaelem Jacksonem v LA

21:48: Veřejné rozloučení ve Staples Center skončilo. Děkujeme za pozornost a věrnost serveru Eurozprávy.cz.

21:46: Rodina mi dala možnost uzavřít tuto pietu modlitbou za Michaela, řekl pastor Lucius Smith, požádal všechny, aby se chytili za ruce a pronesl modlitbu.

21:42: Jacksonova rakev mizí z pódia. Jen hudba a fotografie promítané na plátně připomínají, že i když král popu zemřel, jeho odkaz a hudba s námi bude žít i nadále.

21:35: "Jménem své rodiny, děkuji vám všem za to, že jste přišli," rozloučil se Jacksonův bratr Jermanie. Jacksonovi sourozenci postupně pronášejí svá poslední slova ke svému zesnulému bratrovi. "Brali jsme Miahaela jako samozřejmost, nikdy jsme nevěděli jaké to je, když nemůže vylézt na ulici aniž by se kolem tebe udělal dav, vláčeli Tě po soudech, vysmívali se Ti. Snad už Ti teď dají klid," řekl Michaelův bratr. "Děkujeme za všechno, co jsi udělal po celé této zemi," dodal. "Tatínek byl ten nejlepší, jakého jste si mohli představit," řekla nakonec Jacksonova plačící dcera Paris.

 

21:29: Podobně ve sboru pokračují i při zpěvu další písně, Heel the world, taktéž z repertoáru Michaela Jacksona.

21:25: Nyní se na pódiu sešlo několik zpěváků a společně pějí Michaelovu píseň We are the world. K nim se přidali další hosté, ať už řečníků nebo jiných pozvaných. Show se pravděpodobně chýlí ke konci.

21:22: Kelly Ortega, který měl na starosti několik Jacksonových turné, vzpomíná na to, jak vytvářel novou show, která měla Michaela vrátit zpět na vrchol

21:19: Píseň, o které Smokey Robinson mluvil nyní zní z úst mladého Shaheena Jafargholi, který se proslavil v soutěži Britain's got talent. Těžko mohl někdo jiný napodobit mladého Michaela tak dobře.

21:16: Smokey Robinson vzpomíná na píseň, která předtím zazněla ze záznamu. "Když nahráli Jackson 5 tuto písničku, řekl jsem, že si ze mne musejí střílet, tomu chlapci (Michalovi) nemůže být 10 let,"  zaznělo v jeho řeči.

21:12: Hala na obřím plátně viděla část záznamu mladého Michaela ještě v kapele Jackson 5.

21:07: Zpěvák a raper Usher ve velkých černých brýlích ponořil obří halu do svého zpěvu. Zpívá "gone too soon" (odešel moc brzy). Píseň, kterou původně zpíval sám Jackson, se objevila i na kompilaci písní princezně Dianě.

21:06: Jackson Lee ukázala nadšenému publiku rezoluci, kterou Sněmovna přijala. V ní se praví, že Jackson byl výborným umělcem a humanitárním pracovníkem, na kterého budeme vždy vzpomínat.

20:59: Promlouvá členka Sněmovny reprezentantů Sheira Jackson Lee, ve své řeči očišťuje Jacksona z jeho obvinění ze zneužívání dětí a dalších. My v Kongresu známe Ústavu a ta praví, že dokud člověk není odsouzen, bere se za nevinného, řekla. Mluví i o Jacksonově dobromyslnosti, snažil se dávat peníze na léčbu, snažil se zlepšit život lidem, připomněla kongresmanka.

20:52: Slovo si vzali sourozenci Martin Luther King III a Bernice A. Luther, děti černošského aktivisty Martina Luthera Kinga.

20:47: Mluvené slovo opět střídá zpěv, Jermanie Jackson, o čtyři roky starší Michaelův bratr a člen skupiny Jackson 5, zpívá píseň Smile od Charlieho Chaplina, kterou ve své řeči vzpomenula Brooke Shields.

20:39: Americká herečka Brooke Shields se slzami v očích mluví o vzájemném přátelství s Jacksonem. "Nikdy jsme spolu nevystupovali, nikdy jsme spolu netančili, nikdy jsme nenatočili společný klip, nenahráli jsme spolu písničku, ale hodně jsme se nasmáli. Michael se moc rád smál. Jeho smích byl ten nejkrásnější, nejčistší."

20:34: Pódium patří nyní Johnu Mayerovi, zpěvákovi a kytaristovi.

20:26: Svým rázným hlasem promlouvá reverend, aktivista a politik Al Sharpton. "Děkuji, že jste nám dali někoho, kdo nás naučil lásce a naději," vzkázal Sharpton pozůstalým. "Na vašem tatínkovi nebylo nic podivného, podivné byo jen to, s čím se musel vypořádat," řekl reverend Jacksonovým dětem.

20:21: Halu v Los Angeles opět rozeznívá hudba, zpívá herečka Jennifer Hudson. Zazpívala písem Will you be there.

20:17: Na pódiu pronáší vzpomínku hvězdný basketbalista, Magic Johnson.

20:11: Michael, why didn't you stay (Michaeli, proč jsi nezůstal), zpívá Wonder ve své písni dedikované Jacksonovi. Složil ji k příležitosti obřadu a nazval ji Never Dreamed You’d Leave in Summer. (Nikdy jsem si nemyslel, že odejdeš v létě)

20:08: "Tohle je chvíle, o které jsem si přál, abych se jí nedožil," řekl Stevie Wonder, když usedl k piánu. Víme, že Michaela potřebujeme, ale bůh ho asi potřeboval víc.

20:05: V hale zní sestřih písní Michaela Jacksona, klipy jsou promítány na obrazovku v pozadí.

19:55: "Hnal ho hlad po učení, snažil se učit stále překonávat, aby byl nejlepším, studoval velikány a stal se větším," tak zahájil svoji řeč Barry Gordy, zakladatel hudebního vydavatelství Motown, ve kterém začínala skupina Jackson 5. "Miloval všechny, zvláště své fanoušky. Myslím, že označení král popu pro něj nestačí. Myslím, že on je prostě tím největším bavičem, který kdy žil," řekl Gordy. Publikum ho za jeho řeč odměnilo potleskem vestoje.

19:50: Mikrofonu se chopil Lionel Richie, zpívá píseň jménem Jesus is love

19:48: Herečka Queen Latifah má řeč: "Michael byl největší hvězda na světě," "přinášel lásku, žil ze soucitu a humoru, byl krásný, jaký měl klobouk, jak se dokázal tvářit, zasmát," řekla mimo jiné.

CNN: Na Facebooku každou minutu lidé napíšou 6000 zpráv týkající se Michaela Jacksona

19:41: Na pódium přišla zapět Mariah Carey, zpívá jeden z prvních hitů Jackson 5, I'll be there.

19:40: Promluvil pastor Lucius Smith, rodinný přítel

19:34: Za zpěvu je na místo pietního aktu donesena rakev s Michaelem Jacksonem pokrytá rudými květy.

19:30: Za dlouhé zdržení podle všeho mohou technické potíže. Pravděpodobně půjde o největší smuteční událost historie, překoná pohřby Elvise Presleyho i princezny Diany, vše proto musí klapnout dokonale.

V hale je klid, nic se neděje. Organizátoři dopředu neprozradili žádné detaily z programu.

19:13: Jako první vystoupil Smokey Robinson, který přečetl několik vzkazů, například od Nelsona Mandely a Diany Ross, která pravděpodobně nebude přítomna na ceremoniálu.

Ceremoniál začne s mírným zpožděním, článek budeme aktualizovat.

U hale je přibližně 250 tisíc lidí, do haly se vejde asi deset tisíc lidí, v jedné z dalších hal bude ceremoniál přenášen online na obří plátno, kam se vejdou další tisíce diváků.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama