Naďa Urbánková podstoupila vážnou operaci kvůli zhoubnému nádoru

Želiv - Zpěvačka Naďa Urbánková je po operaci. Podstoupila náročný zákrok, při kterém ji bylo amputováno poprsí kvůli zhoubnému nádoru a v současné době leží v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Jana Fabiánová a Naďa Urbánková

Pětinásobná Zlatá slavice podstoupila náročný chirurgický zákrok již v úterý, potvrdila to její dcera, zpěvačka Jana Fabiánová. Podle jejích slov je Urbánková v pořádku a čeká ji další léčba.

Přátelé, známí i kolegové zpěvačce posílají prostřednictvím její dcery desítky vzkazů, sms i emailů s přáním brzkého uzdravení a přejí jí hodně štěstí a sil. "Budeme ho hodně potřebovat, hlavně maminka, ale je bojovnice, určitě to zvládne," řekla Fabiánová.

Zhoubné onemocnění u Urbánkové, která na konci června oslavila sedmdesátiny, lékaři odhalili před několika týdny při vyšetření na mamografu. V obou prsou měla agresivní nádor, který ji ale zatím přímo na životě neohrožoval.

Zpěvačku čeká nyní zřejmě léčba pomocí chemoterapie a možná i ozařování. Musela tak zrušit všechny zatím nasmlouvané koncerty a vystoupení. Nezúčastní se tak například koncertů v Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem a posledního července pravděpodobně nepřijede ani do jihočeských Kestřan u Písku na každoroční Rýžování zlata, kde měla být se svou kapelou Bokomara hlavním hostem. Urbánková bude chybět i 1. srpna na benefiční akci Nos s hvězdami na hradě Houska, kterou již každoročně pořádá zpěvák a herec Martin France.

Naďa Urbánková vedle zpívání zvládla i několik filmových rolí. Hrála například ve filmech Kdyby tisíc klarinetů, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, či Na samotě u lesa. Urbánková žije již čtvrtým rokem v bytovém domě v těsném sousedství premonstrátského kláštera v Želivi na Vysočině.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Robbie Williams do Prahy přiveze nový hit "Party Like a Russian"

16.08.2017 13:36 Praha - 19. srpna vystoupí v Praze britský zpěvák Robbie Williams. Zazní i nová skladba Party Like…

The Horrors představili nový singl. Euforickou píseň zahrají i v Praze

14.08.2017 14:46 Praha – The Horrors představili nový singl Something To Remember Me By z nového alba V, které má…

Holandská skupina My Baby se letos vrátí do Prahy už podruhé

14.08.2017 14:40 Praha – Cato van Dyke, její bratr Joost van Dyke a novozélandský kytarista Daniel Johnston byli…

Politici na Česko kašlou? Landa zhodnotil uprchlickou krizi i zákon o…

13.08.2017 22:04 Aktualizováno Hudební ikona Daniel Landa svými výroky a prohlášením, že je čaroděj Žito, vzbudil u mnohých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama