Naďa Urbánková podstoupila vážnou operaci kvůli zhoubnému nádoru

Želiv - Zpěvačka Naďa Urbánková je po operaci. Podstoupila náročný zákrok, při kterém ji bylo amputováno poprsí kvůli zhoubnému nádoru a v současné době leží v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Jana Fabiánová a Naďa Urbánková

Pětinásobná Zlatá slavice podstoupila náročný chirurgický zákrok již v úterý, potvrdila to její dcera, zpěvačka Jana Fabiánová. Podle jejích slov je Urbánková v pořádku a čeká ji další léčba.

Přátelé, známí i kolegové zpěvačce posílají prostřednictvím její dcery desítky vzkazů, sms i emailů s přáním brzkého uzdravení a přejí jí hodně štěstí a sil. "Budeme ho hodně potřebovat, hlavně maminka, ale je bojovnice, určitě to zvládne," řekla Fabiánová.

Zhoubné onemocnění u Urbánkové, která na konci června oslavila sedmdesátiny, lékaři odhalili před několika týdny při vyšetření na mamografu. V obou prsou měla agresivní nádor, který ji ale zatím přímo na životě neohrožoval.

Zpěvačku čeká nyní zřejmě léčba pomocí chemoterapie a možná i ozařování. Musela tak zrušit všechny zatím nasmlouvané koncerty a vystoupení. Nezúčastní se tak například koncertů v Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem a posledního července pravděpodobně nepřijede ani do jihočeských Kestřan u Písku na každoroční Rýžování zlata, kde měla být se svou kapelou Bokomara hlavním hostem. Urbánková bude chybět i 1. srpna na benefiční akci Nos s hvězdami na hradě Houska, kterou již každoročně pořádá zpěvák a herec Martin France.

Naďa Urbánková vedle zpívání zvládla i několik filmových rolí. Hrála například ve filmech Kdyby tisíc klarinetů, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, či Na samotě u lesa. Urbánková žije již čtvrtým rokem v bytovém domě v těsném sousedství premonstrátského kláštera v Želivi na Vysočině.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

PKF - Prague Philharmonia hrála ve slavné koncertní síni v Mnichově

22.01.2018 19:14 Mnichov - PKF - Prague Philharmonia hostovala ve významné koncertní síni v mnichovském Gasteigu.…

Lenny Kravitz se po letech vrátí do pražské O2 areny, chystá hudební…

22.01.2018 12:05 Praha - Zpěvák Lenny Kravitz (53) zahraje 2. června v pražské O2 areně, kde naposledy koncertoval…

Rocker Tom Petty trpěl bolestmi, zemřel na předávkování léky

20.01.2018 08:13 Los Angeles - Příčinou úmrtí Toma Pettyho bylo neúmyslné předávkování léky, potvrdil úřad koronera.…

Zemřel otec moderního gospelu Hawkins, autor hitu Oh Happy Day

16.01.2018 11:19 Aktualizováno Los Angeles - Ve věku 74 let zemřel jeden z průkopníků moderní podoby gospelu Edwin Hawkins. První…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama