Naďa Urbánková podstoupila vážnou operaci kvůli zhoubnému nádoru

Želiv - Zpěvačka Naďa Urbánková je po operaci. Podstoupila náročný zákrok, při kterém ji bylo amputováno poprsí kvůli zhoubnému nádoru a v současné době leží v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Jana Fabiánová a Naďa Urbánková

Pětinásobná Zlatá slavice podstoupila náročný chirurgický zákrok již v úterý, potvrdila to její dcera, zpěvačka Jana Fabiánová. Podle jejích slov je Urbánková v pořádku a čeká ji další léčba.

Přátelé, známí i kolegové zpěvačce posílají prostřednictvím její dcery desítky vzkazů, sms i emailů s přáním brzkého uzdravení a přejí jí hodně štěstí a sil. "Budeme ho hodně potřebovat, hlavně maminka, ale je bojovnice, určitě to zvládne," řekla Fabiánová.

Zhoubné onemocnění u Urbánkové, která na konci června oslavila sedmdesátiny, lékaři odhalili před několika týdny při vyšetření na mamografu. V obou prsou měla agresivní nádor, který ji ale zatím přímo na životě neohrožoval.

Zpěvačku čeká nyní zřejmě léčba pomocí chemoterapie a možná i ozařování. Musela tak zrušit všechny zatím nasmlouvané koncerty a vystoupení. Nezúčastní se tak například koncertů v Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem a posledního července pravděpodobně nepřijede ani do jihočeských Kestřan u Písku na každoroční Rýžování zlata, kde měla být se svou kapelou Bokomara hlavním hostem. Urbánková bude chybět i 1. srpna na benefiční akci Nos s hvězdami na hradě Houska, kterou již každoročně pořádá zpěvák a herec Martin France.

Naďa Urbánková vedle zpívání zvládla i několik filmových rolí. Hrála například ve filmech Kdyby tisíc klarinetů, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, či Na samotě u lesa. Urbánková žije již čtvrtým rokem v bytovém domě v těsném sousedství premonstrátského kláštera v Želivi na Vysočině.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Naďa Urbánková podstoupila vážnou operaci kvůli zhoubnému nádoru

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Xindl X má nový klip. Podívejte se na komiksového mývala

25.04.2017 17:54 Praha – Koho a kde „mýval“ Xindl X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu, jehož hrdinou není…

Lexus představil nové vozy. Na večírek přišel Vojtek i Pohlreich

25.04.2017 17:28 Praha – Značka Lexus představila nové vozy LS a LC. K příležitosti slavnostního odhalení se konal…

Výstavu Magičtí Lucemburkové obohatil nový exponát

25.04.2017 16:45 Praha – Výstava Magičtí Lucemburkové, o níž jsme informovali dříve, má nový exponát. K příležitosti…

O hledání a škole života v Divadle na cucky

25.04.2017 16:09 Olomouc – Po poslední premiéře, která sledovala dva mladíky při jejich cestě za vysokoškolským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama