Lékař podal Jacksonovi smrtelnou dávku léků, tvrdí vyšetřovatelé

Los Angeles - Vyšetřování smrti Michaela Jacksona (+50) se stále více zaměřuje na Dr. Conrada Murraye. Soudní zdroj sdělil zástupcům Associated Press, že kardiolog, který je již nějakou dobu vyšetřován ve věci zabití, podal Jacksonovi dávku propofolu, který podle úřadů 25. června (09) údajně zabil krále popu.

Přidejte svůj názor

371

Vyšetřovatelé zpěvákovy smrti prý došli k závěru, že Jackson pravidelně užíval silná anestetika. Ta člověka přivedou do stavu, který je podobný kómatu, aby mohl nerušeně spát.

Portál E! News potvrdil, že na Jacksonově krku a pažích byly během obou pitev, které byly na jeho těle provedeny, objeveny stopy po jehle. A nejmenovaný zdroj uvedl, že toxikologické testy provedené kanceláří koronera v Los Angeles potvrdily propofol ve zpěvákově krvi.

Po prohlídce Jacksonova domu na Holmby Hills, která následovala krátce po smrti popového krále, si odtud vyšetřovatelé odvezli lahvičky léku, který se prodává pod názvem Diprivan.

Právní zástupce Murraye, Edward Chernoff, odmítl komentovat různé "zvěsti, narážky nebo zprávy nejmenovaných zdrojů". Ještě předtím ale sdělil portálu E! News, že jeho klient propofol Jacksonovi nepředepsal, ani mu nepodal žádný lék, který by mohl světovou popstar zabít.

Policie minulý týden prohledala Murrayovy kanceláře v Houstonu a skladovací prostory, které si lékař na své jméno pronajal. Zabavili mnoho předmětů, včetně počítačů a léků tlumících chuť k jídlu a na uvolnění svalů, ovšem žádný propofol nalezen nebyl.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel americký zpěvák a herec Cassidy

22.11.2017 11:04 Fort Lauderdale (USA) - Ve věku 67 let zemřel v úterý americký zpěvák a herec David Cassidy.

Je dnešní doba plná kritiky? Nikdy jsme nedělali nic, co bychom sami…

22.11.2017 09:24 Kapela Škwor vydala na podzim své nové album Uzavřenej kruh, které je označováno jako poněkud…

Z Chinaski odcházejí čtyři členové. Uděláme kapelu jinak, avizuje Malátný

20.11.2017 12:16 Aktualizováno Praha - Skupinu Chinaski opouštějí trumpetista Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, baskytarista…

Zpěvák Bruno Mars válcuje kolegy, zcela ovládl udílení American Music…

20.11.2017 11:55 Los Angeles - Udělování American Music Awards, které se rozdávají podle internetového hlasování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama