Písně Michaela Jacksona po jeho smrti přezpívají hudební hvězdy v čele s Madonnou

Los Angeles - Hudební hvězdy včetně Madonny, Robbieho Williamse, Whitney Houstonové, Beoyncé nebo Mariah Careyové uctí památku zesnulého zpěváka Michaela Jacksona společným albem, na němž přezpívají jeho největší hity. Ve čtvrtek o tom informoval americký server ACE Showbiz.

Přidejte svůj názor

371

Každý z hudebních interpretů si pro vzpomínkovou desku připraví několik hitů, s nimiž Jackson v minulosti ovládal světové hitparády. Madonna se pro píseň, jíž vzdá hold králi popu, ještě definitivně nerozhodla. V současné době vybírá mezi skladbami Beat It, Billie Jean, Rock With You, She´s Out of My Life nebo Bad. Mariah Careyová již potvrdila, že si z Jacksonova repertoáru zvolila písně Who´s Loving You a Ben.

Robbie Williams, který na podzim připravuje vydání nového alba, si troufá na skladbu Man in the Mirror, v níž zpěvák nabádal posluchače k toleranci a soucitu s potřebnými. "Po smrti Michaela Jacksona jsem nedokázal pracovat na nových písních. Po jeho odchodu jsem chtěl připomenout hudbu, která je na rozdíl od jejího interpreta nesmrtelná," řekl bývalý člen chlapecké skupiny Take That.

Na albu připomínajícím tvorbu Michaela Jacksona se bude podílet také Diana Rossová, kterou zpěvák považoval za svůj hudební vzor. Jeho památku zpěvem uctí i Stevie Wonder, Lionel Ritchie a rapper Usher.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Jeho smrt vzbudila řadu spekulací, které mohou vyvrátit či potvrdit toxikologické testy, jejichž výsledky nebyly dosud zveřejněny. Zpěvák během své kariéry prodal více než 750 milionů hudebních nosičů, za něž získal 13 cen Grammy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypsaná fixa pokřtí na Střeleckém ostrově svůj nový vinyl

30.05.2017 09:43 Praha - Pražský Střelecký ostrov zažije speciální akustický set v režii kapely Vypsaná fiXa.…

Punk-rockové duo Japandroids přijede v létě do Prahy s novou deskou

26.05.2017 12:59 Praha – Našlápnuté punkrockové duo z kanadského Vancouveru vystoupí během léta v pražském Futurum…

Na festivalu Okoř vystoupí již po osmé Mig 21

26.05.2017 12:21 Okoř – Přípravy na srpnový hudební festival Okoř jsou v plném proudu a k ohlášeným účastníkům…

Letošní ročník soutěže Czechtalent má vítězku

26.05.2017 12:01 Zlín – 22. ročník soutěže talentů Czechtalent 2017 vyhrála studentka pražského gymnázia Eliška…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama