Výsledky pitvy Michaela Jacksona budou zveřejněny po ukončení policejního vyšetřování

Los Angeles - Losangeleský koroner v pondělí vydal kompletní zprávu z pitvy Michaela Jacksona, jejíž výsledky však nebudou zveřejněny před ukončením policejního vyšetřování okolností úmrtí zesnulého zpěváka. V úterý o tom informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Veřejné rozloučení s Michaelem Jacksonem 7.července 2009

Kompletní zpráva z patologie zahrnuje i výsledky toxikologických testů, které měly příčinu smrti objasnit. Zpěvákův skon totiž provází řada spekulací a jeho ostatky tak byly zkoumány celých šest týdnů. První pitva, která se uskutečnila bezprostředně po Jacksonově smrti, potvrdila, že se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného činu nebo vnějšího zásahu. Pozůstalí se však chtěli ujistit, zda se v Jacksonově těle nenacházely látky, jejichž užívání by mohlo ohrozit jeho zdravotní stav.

V souvislosti se smrtí Michaela Jacksona je vyšetřován jeho osobní lékař Conrad Murray. Ten údajně zpěvákovi několik hodin před jeho úmrtím poskytnul tlumící prostředek proti nespavosti Propofol, který mohl zapříčinit selhání jeho srdce. Police má výsledky pitvy k dispozici a veřejnost s nimi bude obeznámena až po ukončení vyšetřování.

Podle britského serveru Mirror.co.uk již byly zpěvákovy ostatky za účasti nejbližší rodiny uloženy na losangeleském hřbitově Forest Lawn. Mluvčí Jacksonových však dosud tuto zprávu nepotvrdil.

Michael Jackson zemřel 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Zpěvák během své kariéry prodal více než 750 milionů hudebních nosičů, za něž získal 13 cen Grammy. Na letošní rok ohlásil svůj comeback a počínaje 13. červencem plánoval odehrát sérii 50 koncertů v londýnské O2 aréně.

Záznam ze zkoušek neuskutečněného turné bude 30. října uveden do kin.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama