Australská skupina AC/DC zavítá podruhé do Prahy

Praha - Hardrocková sestava AC/DC se v úterý představí v hlavním městě České republiky v rámci svého světového turné Black Ice Tour. Agenturu Mediafax o tom informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Přidejte svůj názor

"Jako předkapela se ve 20 hodin objeví na pódiu pražské 02 Areny irská sestava The Answer, hlavní hvězdy programu by pak měly začít hrát ve 21 hodin," sdělil Mediafaxu Petr Novák. Zároveň dodal, že během přípravy na koncert nevyskytly žádné problémy či překážky a všechno funguje, jak má.

Vstupenky na pražské představení byly vyprodány během dvou hodin. AC/DC se tím zařadili na druhé místo, rychleji zmizely pouze lístky na koncert zpěvačky Madonny v červnu 2007. V České republice se AC/DC objevili naposledy v roce 2001 na Strahovském stadionu v rámci turné k podpoře desky Stiff Upper Lip, vydané v roce 2000.

Black Ice Tour bylo zahájeno 28. října 2008 v americkém Wilkes-Barre. Americká část turné skončila 31. ledna v Nashvillu, po krátké přestávce se koncertní kolotoč opět spustil 18. února v Oslu. Dalšími zastávkami jsou například Stockholm, Paříž, Lipsko, Düsseldorf, Oberhausen, Brémy, Dortmund, Madrid či Barcelona. Turné pojaté jako podpora k vydání desky Black Ice zakončí 27. března vystoupení v Mnichově.

Skupinu založili v Sydney v roce 1973 bratři Malcolm a Angus Youngové, kteří v ní jako jediní působí po celou dobu její existence. Název má evokovat značku pro stejnosměrný a střídavý proud. Ačkoliv kritici a experti řadí AC/DC mezi heavymetalové skupiny, členové sami označují svůj styl jako rock and roll. Výraznou postavou první sestavy byl zpěvák Bon Scott, který však v roce 1980 zemřel na otravu alkoholem. Členové nějaký čas rozvažovali, zda existenci skupiny neukončí, ale pak se rozhodli najít nového zpěváka na základě konkursu.

Brian Johnson, pro nějž je typická šedá bekovka, byl vybrán podle téměř shodného hlasového projevu se Scottem. Hned jeho první počin ve skupině, LP Back In Black, je považován za vůbec nejlepší v historii AC/DC a prodalo se ho přes 20 milionů kusů. Celkový prodej všech desek formace AC/DC se pohybuje kolem 500 milionů prodaných titulů.

Za ochrannou známku sestavy je označován kytarista Angus Young, především pro svůj neopakovatelný jevištní projev, ale také pro propracovanou image, reprezentovanou školní uniformou s nezbytnou kšiltovkou a krátkými kalhotami.

Témata: koncerty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypsaná fixa pokřtí na Střeleckém ostrově svůj nový vinyl

30.05.2017 09:43 Praha - Pražský Střelecký ostrov zažije speciální akustický set v režii kapely Vypsaná fiXa.…

Punk-rockové duo Japandroids přijede v létě do Prahy s novou deskou

26.05.2017 12:59 Praha – Našlápnuté punkrockové duo z kanadského Vancouveru vystoupí během léta v pražském Futurum…

Na festivalu Okoř vystoupí již po osmé Mig 21

26.05.2017 12:21 Okoř – Přípravy na srpnový hudební festival Okoř jsou v plném proudu a k ohlášeným účastníkům…

Letošní ročník soutěže Czechtalent má vítězku

26.05.2017 12:01 Zlín – 22. ročník soutěže talentů Czechtalent 2017 vyhrála studentka pražského gymnázia Eliška…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama