Písničkář Leonard Cohen okouzlil opět po roce Prahu

Praha - Legendární kanadský zpěvák a skladatel Leonard Cohen koncertoval v sobotu od 20 hodin v nabité O2 Aréně. Do Prahy se vrátil téměř po roce a opět nadchl publikum svými osobitými skladbami i jedinečným hudebním stylem.

Přidejte svůj názor

Leonard Cohen

Oceňovaný básník a hudebník dorazil na pódium přesně ve 20 hodin a zahájil své vystoupení skladbou Dance Me To The End Of Love z alba Various Positions z roku 1984. "Děkuji za vřelé přijetí. Je skvělé být opět v tomto krásném městě," prohlásil v úvodu Cohen. V první polovině se nadšení diváci dočkali hitů Bird On The Wire, The Future, My Secret Life či Everybody Knows. Publikum ocenilo Cohena po osmdesátiminutovém koncertu uznalým potleskem vestoje.

Po krátké přestávce se muzikant vrátil k divákům, kterým dopřál další dávku svých známých písní. Do repertoáru zařadil mimo jiné skladby Tower Of Song, Suzanne nebo Sisters of Mercy. Mnoha písním aplaudovali fanoušci už při prvních tónech, tleskali do rytmu a nechtěli Cohena pustit z pódia. Nechyběly hity Gypsy's Wife, Hallelujah, Boogie Street i So Long, Marianne.

Cohenovo více než tříhodinový pražský koncert nepřinesl oproti tomu loňskému žádné novinky, což ale fanouškům vůbec nevadilo. Folkový hudebník nabídl publiku největší hity ze své více než čtyřicetileté hudební kariéry a zahrál průřez svou tvorbou.

Vitální písničkář předvedl v Praze precizní a profesionální vystoupení. Délkou koncertu mu mnohdy nemohou konkurovat o dekády mladší kolegové a jeho procítěný zpěv zajistil divákům nevšední hudební zážitek. Leonard Cohen nepotřebuje ke svému koncertu velkolepou show či světelné efekty, dokáže upoutat "pouze" svou osobností. V O2 Aréně dokázal navodit příjemnou komorní atmosféru.

Loňský zářijový koncert Leonarda Cohena v Praze doprovázely nadšené ovace od místních fanoušků. Písničkář tehdy vyjel na světovou koncertní šňůru po patnáctileté pauze. Na základě úspěšného vystoupení se Cohen rozhodl, že Praha nebude chybět ani mezi letošními koncertními zastávkami. Čtyřiasedmdesátiletý hudebník zavítal do Prahy v rámci svého celosvětového turné Leonard Cohen World Tour 2009. Z české metropole zamíří interpret do Budapešti, Bělehradu, Bukurešti, Madridu, Granady či do Barcelony. Od října jej čeká série koncertů po Spojených státech amerických.

Kanadský zpěvák, básník a prozaik Leonard Cohen na sebe upozornil už v 60. letech. Své debutové album Songs of Leonard Cohen vydal v roce 1967. Následovaly desky Songs From a Room, Songs Of Love And Hate, I’m Your Man nebo Ten New Songs. Cohen oslovil svou hudební tvorbou mnohé generace a ovlivnil celou řadu dalších hudebníků. Některé zpěvákovy písně přezpívali například U2, R.E.M., Sting, Elton John či Nick Cave. V rodné Kanadě obdržel nejvyšší tamní vyznamenání.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ignis Brunensis: Ohňostrojný závěr nad hradem Špilberk a na výstavišti

25.06.2017 04:36 Brno - V sobotu proběhl v Brně epilog ohňostroj dvacátého ročníku mezinárodní přehlídky Starobrno…

Sezóna festivalu začíná. Mají se návštěvníci obávat o bezpečnost?

23.06.2017 16:59 Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu. Většina z nich má v Čechách dlouhou tradici,…

Miro Žbirka odtajnil dalšího exkluzivního hosta na Vánočním Symphonic Tour…

23.06.2017 15:00 Praha – Miro Žbirka se připravuje na vánoční turné a postupně odhaluje své hosty. Kromě Jaroslava…

Vypsaná fiXa oslavuje novou desku a pokračuje s koncertováním

19.06.2017 17:45 Praha – Vypsaná fiXa představila na začátku února svoji novou desku Tady to někde je. V pořadí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama