Kytaristu Michala Pavlíčka přepadla srdeční arytmie

Praha - Kytarista a skladatel Michal Pavlíček přeložil kvůli nevolnosti páteční koncert v Plzni. Agenturu Mediafax informoval jeho manažer Luboš Vilas.

Přidejte svůj názor

"S Michalem jsem ráno mluvil, bylo mu zle a proto jsme se s pořadateli dnešního koncertu v Plzni dohodli, že vystoupení přeložíme na prosinec," řekl Mediafaxu Vilas. Některá česká média informují o tom, že byl Pavlíček hospitalizován, to ale Vilas nepotvrdil.

Pavlíček prodělal na podzim minulého roku operaci srdce, kdy mu byl voperován trojnásobný bypass. Důvodem jeho tehdejšího kolapsu a následné hospitalizace bylo velmi vysoké pracovní nasazení.

Michal Pavlíček se narodil 14. února v roce 1956. Spolu s Radimem Hladíkem patří mezi legendární české rockové kytaristy, ale ve své tvorbě se věnoval také jazzové, scénické i vážné hudbě. Byl člen mnoha významných souborů, například jazzrockové Bohemie, obou podob Pražského výběru (nikoli však současného Pražského Výběru II) a formace BSP.

Založil skupinu Stromboli a později Baig Heads. Jako vyhledávaný muzikant se zúčastnil nahrávání desítek alb nejrůznějších umělců a formací: Báry Basikové, Mahagonu, Hany Hegerové, Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Lucie Bílé, Jany Kratochvílové, ale i Karla Gotta.

Je autorem muzikálů Minotaurus, Excalibur, Dáma s kaméliemi a Obraz Doriana Graye.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojkot Wagnerovy hudby? V Izraeli se uskuteční velmi neobvyklá dražba

24.04.2018 13:44 Aktualizováno Jeruzalém - V Izraeli se bude příští týden dražit dopis skladatele Richarda Wagnera, jehož dílo si…

Poslední čtyři roky života rappera Lipa na jeho novém albu Lyrika

21.04.2018 09:31 Praha - Lipo ( Jonáš Červinka) hledá na novém albu Lyrika osobní svobodu a hip hopu dává novou…

Zemřel světoznámý DJ Avicii, bylo mu 28 let

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Maskat - V Ománu dnes zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling.…

Zpěvačka Ariana Grande vydala první song od útoku v Manchesteru

20.04.2018 16:45 New York - Americká zpěvačka Ariana Grandeová vydala první song od teroristického útoku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama