Do českých kin vstoupil snímek Michael Jackson's This Is It

Praha - V pražském multikině Village Cinemas Anděl se ve středu konala slavnostní česká premiéra dlouho očekávaného snímku Michael Jackson's This Is It, který zachycuje pěvecké a taneční zkoušky zesnulého krále popu na jeho původně plánované koncertní turné. Film vstoupí do domácí distribuce 29. října.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Premiéře předcházela autogramiáda všech 12 finalistů pěvecké reality show Česko Slovenská SuperStar, kteří se poté společně odebrali na projekci snímku.

Slavnostní premiéra se odehrála ve čtyřech sálech Village Cinemas Anděl. Nenechala si ji ujít řada známých tváří, jako například zpěvačky Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, Monika Absolonová, skladatel Ondřej Soukup a zpěvačka Lucia Šoralová, hudebník Petr Janda, tanečnice Libuška Vojtková, herec Martin Dejdar, herečky Michaela Maurerová, Ester Janečková, Sandra Nováková nebo moderátor Rey Koranteng. Ten také v jednom ze sálů diváky uvítal slovy: "Pro mne je dnešní večer ve znamení velkého očekávání, nevím, co od něj mohu čekat. Měli bychom vidět sestřih autentických příprav na velkolepou show Jacksonových 50 londýnských koncertů." Koranteng dále dodal, že úmrtí krále popu je obrovskou ztrátou. "Učím se o něm mluvit v minulém čase," řekl Koranteng.

Po premiéře následuje afterparty, na které bude pokřtěno dvojalbum Michael Jackson's This Is It a autobiografie s názvem Moonwalk.

Unikátní snímek Michael Jackson's This Is It zachycuje pěvecké a taneční zkoušky Michaela Jacksona na chystané koncertní turné v Londýně. Diváci nahlíží do zákulisí příprav zpěvákova comebacku. Snímek čerpá z více než stovky hodin záběrů, které byly pořízeny od dubna do června letošního roku.

Ve filmu jsou například záběry, které ukazují Jacksona, jak se připravuje na své koncerty a jak spolupracuje s týmem zpěváků, tanečníků, choreografů nebo tvůrců speciálních efektů. Režie filmu se ujal Kenny Ortega, který se podílel na přípravách koncertu a měl na starosti režii vystoupení.

Diváci budou moci navštívit film Michael Jackson's This Is It pouze dva týdny. Tuzemská kina jej budou uvádět do 11. listopadu. Poprvé v historii kinematografie se stane, že snímek bude do in uveden pouze 14 dní. V České republice se bude film promítat ve 33 kinech a do programu jej zařadí velké řetězce multiplexů jako CineStar, Village Cinemas, Palace Cinemas a CinemaCity, ale i jednosálová kina ve Znojmě, Kyjově, Sokolově, Karlových Varech, Krnově, Šumperku, Ústí nad Labem, Valašském Meziříčí, Uherském Hradišti, Zlíně a v Praze. O vstupenky na film Michael Jackson´s This Is It je ve světě i v České republice obrovský zájem.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpěvák Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Los Angeles - Chester Bennington, zpěvák americké rockové kapely Linkin Park, se oběsil. Informoval…

Babiš, Fiala a Zaorálek šli na festival. Potkáte je na Colours of Ostrava

20.07.2017 15:35 Aktualizováno Ostrava - Lídři českých politických stran se snaží co nejvíce zviditelnit. Někteří z nich k tomu…

Futurum Music Bar na podzim přivítá americkou kapelu Nothing More

20.07.2017 11:51 Praha – Skupina Nothing More si za léta svého působení vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu.…

Portlandská kapela Soft Kill při svém turné nezapomene ani na Prahu

19.07.2017 17:04 Praha – Portlandská kapela Soft Kill vydala poslední album s názvem Choke již před dvěma lety. Od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama