Legendární zpěvák Tom Jones očaroval Prahu

Praha - Tom Jones, devětašedesátiletý legendární „tygr z Walesu“, dobyl v úterý v noci pražskou O2 Arenu.

Přidejte svůj názor

Dvouhodinový koncert, poskládaný z valné většiny z repertoáru poslední zpěvákovy desky 24 Hours, přinutil dupat si do taktu i poněkud usedlejší publikum ze dvou třetin vyprodané největší české haly.

Jones v Praze názorně ukázal, proč jeho nejnovější album tolik cení kromě fanoušků i hudební kritika. Přivezl sebou moderní, čistě vycizelovaný zvuk – a především starou dobrou kvalitu skladeb z dob, kdy byl na vrcholu sil a boural světové hitparády.

Prošedivělý zpěvák s elegantním stříbrným strništěm si na střídmé, avšak efektně nasvícené scéně počínal suverénně a přitom neokázale. Na scénu vešel rodák z velšského městečka Pontypridd zkušeně v okamžiku, kdy jej publikum v hale začalo nesměle vytleskávat. Diváky okamžitě uhranul soulovými písněmi zpívanými typickým podmanivým barytonem.

Frenetického aplausu se dočkala zejména legendární Delilah, kterou se publikum na ochozech snažilo zpívat unisono se svým idolem. Jones se v té chvíli nechal unést a nadšenému publiku se klaněl spontánním pozdravem: „Ahoj“! Neméně vřele přijali diváci i další megahity jejich oblíbence – ať již rytmickou vypalovačku Sex Bomb nebo Green Green Grass Of Home.

Koncert, který někdejší pop soulový lamač ženských srdcí po osmi letech v Praze vystřihl, byl suverénně zazpívanou kolekcí většinou původních skladeb, na nichž se ovšem Jones i autorsky podílel. Písně asi i proto obsahují zřejmě nejotevřenější texty v jeho dlouholeté kariéře – to však ocenili zejména cizinci, kterých bylo možno v O2 Areně napočítat na pěkných pár stovek.

Bavící se Jones, podporovaný šlapajícím desetičlenným bandem, zároveň v Praze potvrdil nezměrnou vitalitu – vždyť na hudební scéně se pohybuje již od druhé poloviny 60. let. S více než sto miliony prodaných desek patří k hlavním megahvězdám světové popmusic. A v O2 Areně, kde zastavil při svém světovém turné, místy ukazoval, že mu nejsou cizí ani experimentální hudební výboje s názvuky funky nebo dokonce černošského rapu. Umně střídal tempo koncertu, pomalé nosné balady prokládal téměř akusticky znějícími písněmi s nápěvy country a koncert gradoval bezmála rockovými vypalovačkami. To již diváci spontánně tančili pod pódiem.

Pražský koncert představil prošedivělého velšského tygra Jonese ve vynikající formě. Stal se příjemným osvěžením sezony a zároveň jednou z největších koncertních událostí pop music, jaké mohlo české publikum letos na vlastní kůži v tuzemsku zažít.

Témata: Jones, Tom
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Legendární zpěvák Tom Jones očaroval Prahu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Co ze socialismu nám zůstalo v paměti? Tohle lidi bavilo - anotační foto

Co ze socialismu nám zůstalo v paměti? Tohle lidi bavilo

26.03.2017 17:08 MAGAZÍN - To, co mají dnes starší generace v živé paměti, si mnozí mladší ani nedokáží představit.…

Návrat králů elektroniky: Stále stejně ujetí Gorillaz zveřejnili čtveřici nových singlů - anotační foto

Návrat králů elektroniky: Stále stejně ujetí Gorillaz zveřejnili čtveřici…

26.03.2017 13:42 Aktualizováno Essex – Před šestnácti lety dobyla partička čtyř animovaných muzikantů svět kombinací chytlavé…

Divoký rocker ďábelsky zahrál a vyhrál Cenu Thálie - anotační foto

Divoký rocker ďábelsky zahrál a vyhrál Cenu Thálie

26.03.2017 13:31 Praha - V Národním divadle bylo uděleno 15 prestižních divadelních Cen Thálie. Ceny se udělovaly za…

Takhle vypadá Spravedlnost: Seznamte se s Batmanovými kumpány - anotační foto

Takhle vypadá Spravedlnost: Seznamte se s Batmanovými kumpány

26.03.2017 12:09 Hollywood – Komiksová týmovka Liga spravedlnosti je jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama