Legendární zpěvák Tom Jones očaroval Prahu

Praha - Tom Jones, devětašedesátiletý legendární „tygr z Walesu“, dobyl v úterý v noci pražskou O2 Arenu.

Přidejte svůj názor

Dvouhodinový koncert, poskládaný z valné většiny z repertoáru poslední zpěvákovy desky 24 Hours, přinutil dupat si do taktu i poněkud usedlejší publikum ze dvou třetin vyprodané největší české haly.

Jones v Praze názorně ukázal, proč jeho nejnovější album tolik cení kromě fanoušků i hudební kritika. Přivezl sebou moderní, čistě vycizelovaný zvuk – a především starou dobrou kvalitu skladeb z dob, kdy byl na vrcholu sil a boural světové hitparády.

Prošedivělý zpěvák s elegantním stříbrným strništěm si na střídmé, avšak efektně nasvícené scéně počínal suverénně a přitom neokázale. Na scénu vešel rodák z velšského městečka Pontypridd zkušeně v okamžiku, kdy jej publikum v hale začalo nesměle vytleskávat. Diváky okamžitě uhranul soulovými písněmi zpívanými typickým podmanivým barytonem.

Frenetického aplausu se dočkala zejména legendární Delilah, kterou se publikum na ochozech snažilo zpívat unisono se svým idolem. Jones se v té chvíli nechal unést a nadšenému publiku se klaněl spontánním pozdravem: „Ahoj“! Neméně vřele přijali diváci i další megahity jejich oblíbence – ať již rytmickou vypalovačku Sex Bomb nebo Green Green Grass Of Home.

Koncert, který někdejší pop soulový lamač ženských srdcí po osmi letech v Praze vystřihl, byl suverénně zazpívanou kolekcí většinou původních skladeb, na nichž se ovšem Jones i autorsky podílel. Písně asi i proto obsahují zřejmě nejotevřenější texty v jeho dlouholeté kariéře – to však ocenili zejména cizinci, kterých bylo možno v O2 Areně napočítat na pěkných pár stovek.

Bavící se Jones, podporovaný šlapajícím desetičlenným bandem, zároveň v Praze potvrdil nezměrnou vitalitu – vždyť na hudební scéně se pohybuje již od druhé poloviny 60. let. S více než sto miliony prodaných desek patří k hlavním megahvězdám světové popmusic. A v O2 Areně, kde zastavil při svém světovém turné, místy ukazoval, že mu nejsou cizí ani experimentální hudební výboje s názvuky funky nebo dokonce černošského rapu. Umně střídal tempo koncertu, pomalé nosné balady prokládal téměř akusticky znějícími písněmi s nápěvy country a koncert gradoval bezmála rockovými vypalovačkami. To již diváci spontánně tančili pod pódiem.

Pražský koncert představil prošedivělého velšského tygra Jonese ve vynikající formě. Stal se příjemným osvěžením sezony a zároveň jednou z největších koncertních událostí pop music, jaké mohlo české publikum letos na vlastní kůži v tuzemsku zažít.

Témata: Jones, Tom
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hudební ceny Billboard ovládl Ed Sheeran, Kelly Clarkson dojala publikum

21.05.2018 07:30 Las Vegas - Britský popový zpěvák Ed Sheeran získal čtyři ceny letošního ročníku hudebních cen…

Nový videoklip kapely Poetika právě teď a "V zrcadle"

19.05.2018 10:40 Před nedávnem server EuroZprávy.cz zveřejnil velmi zajímavý a empatický rozhovor s hudební formací…

Dua Lipa a její mega úspěch? Za pouhé tři roky ji znal celý svět

17.05.2018 15:56 Dua Lipa, dvacetidvouletá zpěvačka albánského původu, je na britských ostrovech velkou senzací. To…

Stouni rozjíždějí další šňůru koncertů po Evropě, v Česku budou 4. července

17.05.2018 07:55 Dublin - Rocková skupina Rolling Stones dnes zahajuje letošní část turné po Evropě, které začalo už…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama