Anketa Český slavík zná své vítěze za rok 2009

Praha - Ve Státní opeře v Praze se v sobotu udíleli Čeští slavíci za rok 2009. Dvě ocenění si odnesl zpěvák Karel Gott, zpěvačka Lucie Vondráčková a zpěvák a herec Vojtěch Dyk.

Přidejte svůj názor

Český slavík 2009

V kategorii zpěváků zvítězil podle očekávání již po 35. zpěvák Karel Gott, který se stal i absolutním vítězem. Na druhém místě se umístil zpěvák Petr Kolář, bronzovým Slavíkem se stal zpěvák Daniel Landa. Skokanem roku se v kategorii zpěváků stal zpěvák a herec Vojtěch Dyk.

Zpěvačkám vládne Lucie Bílá, která získala celkově již dvanácté ocenění v této anketě. Stříbrnou Slavicí se stala zpěvačka Lucie Vondráčková, na třetím místě se umístila Ewa Farna. Skokankou roku se v této kategorii stala zpěvačka Marta Jandová.

Kategorii Skupina roku ovládla kapela Kabát. Za ní skončila skupina Chinaski, třetí příčka v kategorii skupin patří kapele Divokej Bill. Skokanem roku se v této kategorii stala skupina Nightwork, jejímž členem je i Vojtěch Dyk.

Objevem roku se překvapivě stal finalista soutěže Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr.

V kategorii Slavíci bez hranic zvítězila slovenská skupina No Name.

Cenu posluchačů rádia Impuls pro nejlepší píseň získala Lucie Vondráčková za skladbu Láska umí víc.

Na slavnostním večeru ve Státní opeře Praha vystoupila Lucie Bílá, Dara Rolins, Michal Hrůza, skupina Nightwork a Xindl X. Ceny vítězům předala primabalerína Anglického národního baletu Daria Klimentová, primáš Hradišťanu Jiří Pavlica, operní pěvkyně Andrea Kalivodová, přední světová harfenistka Kateřina Englichová, muzikant a producent Michal Dvořák, textař Michal Horáček, světoznámý fotograf Robert Vano a další.

Český slavík vzdal i poctu dvěma zpěvákům, kteří hudební svět již opustili – Waldemaru Matuškovi a Michaelu Jacksonovi.

Udílení cen Český slavík odvysílala v přímém přenosu televize Nova. Moderátorem večera byl Ondřej Brzobohatý, muzikanty živě doprovodil orchestr Pajky Pajk Martina Kumžáka.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpěvák Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Los Angeles - Chester Bennington, zpěvák americké rockové kapely Linkin Park, se oběsil. Informoval…

Babiš, Fiala a Zaorálek šli na festival. Potkáte je na Colours of Ostrava

20.07.2017 15:35 Aktualizováno Ostrava - Lídři českých politických stran se snaží co nejvíce zviditelnit. Někteří z nich k tomu…

Futurum Music Bar na podzim přivítá americkou kapelu Nothing More

20.07.2017 11:51 Praha – Skupina Nothing More si za léta svého působení vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu.…

Portlandská kapela Soft Kill při svém turné nezapomene ani na Prahu

19.07.2017 17:04 Praha – Portlandská kapela Soft Kill vydala poslední album s názvem Choke již před dvěma lety. Od…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama