Michael Jackson oznámil comeback

Dle agentury Reuters se michael Jackson vydá na novou koncertní šňůru, zatím jen po Londýně.

Přidejte svůj názor

Americký král popu Michael Jackson se vydá po osmi letech znovu na koncertní turné, jenž odstartuje 8. července v Londýnské O2 Aréně s kapacitou 20 tisíc míst. V londýně má odehrát celkem deset koncertů.

"Zazpívám své písně všem, kteří je chtějí slyšet. Uvidíme se v červenci," uvedl bez bližších podrobností Jackson.

Michael Jackson (50) pochází z devíti sourozenců a už od útlého mládí se věnoval hudbě. V šesti letech se přidal k rodinné skupině Jackson 5, v níž s častějšími přestávkami působil až do roku 1984. Daleko větší úspěchy slavil sólově. Jeho debutové album Off The Wall (1979) bylo komerčně velice úspěšné, druhá deska Thriller (1982) je dodnes neprodávanějším albem všech dob. Vrchol kariéry potvrdila i třetí nahrávka Bad (1987), které se v prodejnosti zařadilo hned za Thriller.

Jacksonovu kariéru poznamenal spor se společností Sony, která ho chtěla přinutit k odprodeji části autorských práv k titulům v jejím katalogu. Z toho důvodu nemělo jeho album Invicible prakticky žádnou podporu a Jackson od Sony odešel. Tím se prakticky uzavřela jeho kariéra.

Michael Jackson proslul svou snahou podobat se co nejvíce zpěvačce Dianě Ross, která byla v mládí jeho idolem. Absolvoval několik plastických operací, které se stále negativněji podílely na jeho vzhledu.

V květnu 1984 se oženil s dcerou Elvise Presleyho Marií Luisou. Bezdětné manželství vydrželo necelé dva roky, druhý sňatek uzavřel v roce 1996 se zdravotní sestrou Debbie Rowe, s níž měl dvě děti. Tento vztah skončil po třech letech.

V roce 2003 byl Jackson obviněn ze zneužívání nezletilého chlapce. Od února do června 2005 probíhal proces, na jehož konci byl Michael v plném rozsahu zproštěn viny.

Roku 1988 koupil Jackson ranč o rozloze 12 čtverečních kilometrů a vybudoval z něj dětský zábavní park Neverland. Po svém zproštění viny ze zneužívání dětí převedl vlastnictví parku na společnost Sycamore Valley Ranch, která ohlásila jeho prodej.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

PKF - Prague Philharmonia hrála ve slavné koncertní síni v Mnichově

22.01.2018 19:14 Mnichov - PKF - Prague Philharmonia hostovala ve významné koncertní síni v mnichovském Gasteigu.…

Lenny Kravitz se po letech vrátí do pražské O2 areny, chystá hudební…

22.01.2018 12:05 Praha - Zpěvák Lenny Kravitz (53) zahraje 2. června v pražské O2 areně, kde naposledy koncertoval…

Rocker Tom Petty trpěl bolestmi, zemřel na předávkování léky

20.01.2018 08:13 Los Angeles - Příčinou úmrtí Toma Pettyho bylo neúmyslné předávkování léky, potvrdil úřad koronera.…

Zemřel otec moderního gospelu Hawkins, autor hitu Oh Happy Day

16.01.2018 11:19 Aktualizováno Los Angeles - Ve věku 74 let zemřel jeden z průkopníků moderní podoby gospelu Edwin Hawkins. První…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama