Rozhovor s Helenou Vondráčkovou

Praha - Populární zpěvačka Helena Vondráčková dopřála svým fanouškům předvánoční dárek v podobě nového alba Zůstáváš tu se mnou. V rozhovoru pro hovořila o aktuální desce a její realizaci, koncertním turné, charitativní činnosti i o Vánocích.

Přidejte svůj názor

Helena Vondráčková

Rep.: Na konci listopadu vyšlo na českém trhu Vaše nové album Zůstáváš tu se mnou. S kým jste na této desce spolupracovala?

H.V.: Tuto desku produkčně připravoval Daniel Hádl, kterého si velmi vážím jako muzikanta. Má výborné studio, kde jsme album natáčeli. Vše probíhalo v naprosto příjemné atmosféře. Příprava byla tentokrát docela dlouhá, protože jsme si na tom chtěli dát pořádně záležet. Takže přes rok jsme desku připravovali, hledali nové písničky a myslím si, že jsme našli opravdu pěkné skladby jednak od českých autorů, ale i písně, které jsou volně k mání na internetu. Pak mám na albu některé remaky, což se týká duetu s Bárou Basikovou, písně Queen of the Night od Whitney Houstonové a skladby od Billyho Joela. Jinak na albu spolupracovali lidé zvučných jmen, například Michal David, Lešek Wronka, Petr Šiška, Petr a Pavel Ormovi nebo Vítězslav Hádl, který mi věnoval píseň Odpouštím ke kulatým 60. narozeninám. Myslím si, že zvukově je deska velmi dobře udělovaná. Aranže se povedly skvěle. Je tam všehochuť- deska má široké spektrum a myslím, že by si na ní každý mohl vybrat to, co má rád. Jsem velmi zvědavá, jaký bude ohlas.

Rep.: Jak byste charakterizovala toto album - čím se liší od předchozích nahrávek?

H.V.: Od předchozích alb se to možná liší tím, že tato deska je méně taneční. Je tam vícero žánrů a není to vysloveně taneční album.

Rep.: Na obalu Vaší desky jste vyfotografována u moře. Kde vznikaly tyto fotografie a kdo přišel s nápadem na motiv tohoto bookletu?

H.V.: K druhé pilotní písničce, která se jmenuje Nic nás nerozdělí, jsme chystali videoklip. A k tomu jsme potřebovali romantické prostředí: moře, skály a krásnou přírodu. Proto jsme nakonec natáčeli na Krétě. Kromě videoklipu vznikly na Krétě i všechny fotografie na obal alba.

Rep.: Jakou podobu má Vaše letošní koncertní turné?

H.V.: Jedná se o dva typy koncertů: jedny jsou naplánovány pro velké sály a pro menší kulturní domy jsou určeny recitály. Vyvrcholením bude 19. a 20. prosinec, kdy proběhnou dva koncerty v pražské Lucerně. Samozřejmě budu zpívat vedle novinek z alba osvědčené hity, ale i písničky, které běžně nezpívám. Ty koncerty mají ještě jednu zajímavost. Lidé, kteří budou mít vstupenky v předních řadách, tak budou mít možnost během zkoušky nahlédnout do Lucerny a podívat se, jak vlastně "vaříme" ten koncert. Večer před koncertem pro ně bude navíc připravena večeře.

Rep.: Jaké hosty jste si pozvala na vánoční vystoupení?

H.V.: Na koncertech budu mít vzácné hosty. Přislíbila mi účast moje oblíbená kapela No name, na kterou se velice těším, a dokonce si spolu zazpíváme duet. Pak tam budu mít mladou nadějnou Šárku Vaňkovou. Myslím, že je dobré dávat šanci mladé generaci, která nastupuje. A pak ještě několik překvapení, která neprozradím.

Rep.: Šárka Vaňková se proslavila prostřednictvím soutěže Česko hledá SuperStar. Sledujete hudební soutěže, v současné době Česko Slovenskou SuperStar či Duety?

H.V.: Ano, sleduju. Mě to zajímá, jaká generace nastupuje a co máme v zásobě. Musím říct, že je v Česko Slovenské SuperStar spousta zajímavých hlasů. Dokonce bych řekla, že tam jsou kvalitnější zpěvačky než zpěváci.

Rep.: Jaké máte favority?

H.V.: Moc se mi líbí Martin Chodúr. Uvidíme, jak ho bude mladá generace vnímat.

Rep.: Neplánujete koncertní vystoupení či sérii koncertů v zahraničí?

H.V.: Pokud nějaká zahraniční vystoupení uspořádám, tak až v příštím roce. Protože letos mám absolutně vyčerpané všechny termíny. Nedávno jsem byla v Moskvě na televizním vystoupení v takovém modelu jako je SuperStar, ale bylo to postaveno na trošku jiné hře. Já jsem zpívala Dlouhou noc a po pár taktech mladí lidé tleskali vestoje a tancovali, takže to mi udělalo opravdu radost.

Rep.: Letos se opět ujmete patronátu charitativní akce Dopisy Ježíškovi, která se koná v obchodním centru Europark Shopping Center Praha Štěrboholy od 23. 11. do 18. 12. Inspiruje Vás předvánoční atmosféra k charitativní činnosti?

H.V.: Charitu dělám i v průběhu roku, ale pravdou je, že o Vánocích je to ještě trochu něco jiného. To je období, kdy to lidi vezme za srdíčko. Myslím si, že každý kdo může pomoci, by měl udělat dobrý skutek a tam, kde je to potřeba, tak přihodit.

Rep.: Během své bohaté hudební kariéry jste si zahrála také ve filmech, naposledy v komedii Kameňák 2 v roce 2003. Přijala byste ještě nabídku na účinkování v nějakém filmu?

H.V.: Pokud přijde zajímavá nabídka na muzikál nebo na film a pokud budu cítit, že to zvládnu, tak ji ráda přijmu.

Rep.: Co budete dělat o Vánocích a kde budete trávit vánoční svátky?

H.V.: Na Vánoce budu určitě doma. Nikdy jsem o Vánocích nebyla mimo domov. Moc se těším, protože před vánočními svátky mě čeká hodně práce. Těším se, až si odpočinu, budu se svými bližními, přáteli, s manželem, pejskem… Budeme chodit na procházky, budeme se dívat na pohádky a užívat si volného času. V novém roce bychom rádi s manželem vyjeli na hory, protože jsme oba vášniví lyžaři.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hudební ceny Billboard ovládl Ed Sheeran, Kelly Clarkson dojala publikum

21.05.2018 07:30 Las Vegas - Britský popový zpěvák Ed Sheeran získal čtyři ceny letošního ročníku hudebních cen…

Nový videoklip kapely Poetika právě teď a "V zrcadle"

19.05.2018 10:40 Před nedávnem server EuroZprávy.cz zveřejnil velmi zajímavý a empatický rozhovor s hudební formací…

Dua Lipa a její mega úspěch? Za pouhé tři roky ji znal celý svět

17.05.2018 15:56 Dua Lipa, dvacetidvouletá zpěvačka albánského původu, je na britských ostrovech velkou senzací. To…

Stouni rozjíždějí další šňůru koncertů po Evropě, v Česku budou 4. července

17.05.2018 07:55 Dublin - Rocková skupina Rolling Stones dnes zahajuje letošní část turné po Evropě, které začalo už…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama