V Praze byl zahájen veletrh Svět knihy

Praha - V Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti ve čtvrtek dopoledne slavnostně odstartoval 15. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Celkem se na něm představí 317 vystavovatelů ze 41 zemí, uvedla ředitelka veletrhu Dana Kalinová.

Přidejte svůj názor

Smyčcové kvarteto Carmenta zahájilo první den knižního veletrhu, jehož hlavní téma zní Evropa v literatuře - literatura v Evropě s podtitulem Fantazie a kreativita. Moderování celé slavnostní akce se ujal herec Lukáš Hejlík, známý ze seriálu Ošklivka Katka, spolu s ředitelkou veletrhu Danou Kalinovou. Ta představila program knižních slavností a současně přivítala i hosty - prvního náměstka ministra kultury Františka Mikeše, bývalého člena Topolánkovy vlády Alexandra Vondru a grafika a ilustrátora Petra Sýse.

"Na veletrhu letos vystoupí 60 zahraničních autorů, kteří při veřejném čtení uvedou své knihy. Poprvé se v Praze představí i zástupci ze Saudské Arábie. Návštěvníci se mohou těšit na 317 vystavovatelů ze 41 zemí," uvedla Dana Kalinová.

Světa knihy se v letošním roce zúčastní celkem 450 účinkujících, kteří budou k vidění i na dalších doprovodných programech včetně divadelních představení nebo koncertů. Největší plochu v Průmyslovém paláci zabírá Národní stánek Ruska, který byl také ve čtvrtek dopoledne jako první oficiálně otevřen.

Veletrh Svět knihy potrvá na pražském Výstavišti do neděle 17. května. Záštitu nad akcí převzal ministr kultury ČR a primátor hlavního města Prahy.

Témata: veletrhy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Halina Pawlowská a zoufalá?

10.11.2017 03:47 Praha - Spisovatelka, scenáristka, moderátorka a bavička Halina Pawlowská je synonymem dobré nálady…

RECENZE: S komunisty se nemluví? V knize Who The Fuck Is David Koller?…

03.11.2017 11:19 RECENZE - V rámci Velkého knižního čtvrtku se fanouškum kapely Lucie a všem ostatním naskytla…

Mistr etikety pokřtil nejobsáhlejší příručku pravidel slušného chování,…

02.11.2017 18:17 Mistr etikety Ladislav Špaček vydává nový soubor pravidel slušného chování. Chcete vědět, jak se…

Velký knižní čtvrtek je tady. Jaké novinky nás čekají letos?

19.10.2017 09:42 Praha - Ve čtvrtek 19. října zamíří na pulty českých knihkupectví v rámci akce zvané Velký knižní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama