Tintin v zemi Sovětů vychází po 88 letech barevně

Brusel - První díl Tintinových dobrodružství z roku 1929 vychází v barevné verzi. Debut nazvaný Tintin v zemi Sovětů byl dosud jediným ze 24 kreslených příběhů o belgickém reportérovi, který se objevil pouze v černobílém vydání. Autor Tintina Georges Remi, známý pod pseudonymem Hergé, otištění prvního dílu barevně odmítal.

Přidejte svůj názor

Nové barevné vydání Tintina v zemi Sovětů

Početná skupina tintinofilů se o víkendu sešla na náměstí Grande-Place v Bruselu, aby oslavila událost barevného vydání prvního z Tintinových dobrodružství. Devět následujících alb - včetně dílů Tintin v Americe a Modrý lotos - vyšlo nejprve černobíle, nicméně od 40. let byly všechny znovu otištěny barevně poté, co Hergé přešel výlučně k barevnému tisku.

Není jasné, proč se Hergé nikdy nerozhodl pro barevné otištení prvního Tintina. Někteří soudí, že se jedná o autorovo nejprimitivnější dílo, za které se mladý kreslíř sám styděl. Tintin v zemi Sovětů je poznamenán zarputilým antikomunismem vydavatele časopisu Dvacáté století (Le Vingtième Siècle), ve kterém Tintinova dobrodružství vycházela.

Tintinovi v tomto příběhu podaří těsně uniknout z vlaku s výbušninou a pak je pronásledován sovětskou tajnou policií. Tintin objevuje Rusko jako zbídačenou zemi, kde lidé hladoví a bolševici konfiskují veškerý majetek. 

Tintin v zemi Sovětů vyšel v roce 1930 v nákladu 5000 výtisků, které byly rychle vyprodány. Hergé si nikdy nenašel čas, aby svůj debut přepsal nebo graficky zdokonalil. První díl série nebyl mnoho let prakticky k sehnání. 

Tintinových dobrodružství se po světě prodalo přes 230 milionů kopií a byla přeložena do více než 80 jazyků. Poslední díl vyšel v roce 1983, ve kterém Georges Remi zemřel.   

Témata: Tintin | komiksy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karikaturista vydal knihu tweetů prezidenta Trumpa, opatřil ji posměšnými…

17.08.2017 08:32 Washington - Oregonský karikaturista Shannon Wheeler sestavil knihu tweetů prezidenta Donalda…

Žhavý příběh zakázané lásky v Paříži. To je nový román Cukrářova dcera

15.08.2017 19:50 Londýn 1988, Paříž 1909 a vyhlášená cukrárna. Dva zdánlivě nesouvisející příběhy se nečekaně…

Na knize jsme pracovali skoro šest let, říkají autoři nové fantasy ságy

27.07.2017 13:18 Květoslav Hönig a Ondřej L. Hrabal přišli do pobočky knihkupectví Dobrovský v Arkádách, aby…

Mám kancelář plnou draků a sešity plné nápadů, říká autor Eragona

20.07.2017 20:44 Aktualizováno ROZHOVOR - Americký spisovatel Christopher Paolini se již jako velmi mladý proslavil svou prvotinou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama