Tintin v zemi Sovětů vychází po 88 letech barevně

Brusel - První díl Tintinových dobrodružství z roku 1929 vychází v barevné verzi. Debut nazvaný Tintin v zemi Sovětů byl dosud jediným ze 24 kreslených příběhů o belgickém reportérovi, který se objevil pouze v černobílém vydání. Autor Tintina Georges Remi, známý pod pseudonymem Hergé, otištění prvního dílu barevně odmítal.

Přidejte svůj názor

Nové barevné vydání Tintina v zemi Sovětů

Početná skupina tintinofilů se o víkendu sešla na náměstí Grande-Place v Bruselu, aby oslavila událost barevného vydání prvního z Tintinových dobrodružství. Devět následujících alb - včetně dílů Tintin v Americe a Modrý lotos - vyšlo nejprve černobíle, nicméně od 40. let byly všechny znovu otištěny barevně poté, co Hergé přešel výlučně k barevnému tisku.

Není jasné, proč se Hergé nikdy nerozhodl pro barevné otištení prvního Tintina. Někteří soudí, že se jedná o autorovo nejprimitivnější dílo, za které se mladý kreslíř sám styděl. Tintin v zemi Sovětů je poznamenán zarputilým antikomunismem vydavatele časopisu Dvacáté století (Le Vingtième Siècle), ve kterém Tintinova dobrodružství vycházela.

Tintinovi v tomto příběhu podaří těsně uniknout z vlaku s výbušninou a pak je pronásledován sovětskou tajnou policií. Tintin objevuje Rusko jako zbídačenou zemi, kde lidé hladoví a bolševici konfiskují veškerý majetek. 

Tintin v zemi Sovětů vyšel v roce 1930 v nákladu 5000 výtisků, které byly rychle vyprodány. Hergé si nikdy nenašel čas, aby svůj debut přepsal nebo graficky zdokonalil. První díl série nebyl mnoho let prakticky k sehnání. 

Tintinových dobrodružství se po světě prodalo přes 230 milionů kopií a byla přeložena do více než 80 jazyků. Poslední díl vyšel v roce 1983, ve kterém Georges Remi zemřel.   

Témata: Tintin | komiksy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trh s audioknihami roste. letos možná dosáhne 130 milionů korun

03.10.2017 09:16 Praha - Asociace vydavatelů audioknih (AVA) očekává meziroční nárůst objemu trhu na přibližně 130…

Komárek vydal drsnou satirickou knihu, označuje poslance za škůdce

17.09.2017 12:01 Praha - Dlouholetý redaktor a politický komentátor Martin Komárek (ANO) vydal knihu, v níž shrnuje…

Markéta Hrubešová pokřtila svoji knihu rajčatovým džusem

13.09.2017 17:08 Praha – Markéta Hrubešová není pouze herečka, ale také vášnivá kuchařka a autorka knih o vaření a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama