Známé osobnosti pokřtily nové básně Miloše Mareše

Praha – Podnikatel a básník Miloš Mareš pokřtil hned trojici nových knih básní a aforismů. Křtu se zúčastnila pestrá společnost, plná řady známých osobností, včetně Dagmar Patrasové, spisovatelky Marie Formáčkové nebo herečky Dany Morávkové.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Známé osobnosti pokřtily nové básně Miloše Mareše - anotační foto

Miloš Mareš pokřtil v restauraci Svatý Václav na Václavském náměstí trojici svých nových knih aforismů a poezie Než bude ze mě země, Co slovo to berla a A tak si to seru v protisměru. Knihy pokřtilo hned několik kmotrů a akce se účastnila řada známých osobností.

Jednou z kmotrů poetického triptychu se stala Marie Formáčková. Uznávaná spisovatelka má slabost pro svérázný styl krkonošského básníka Miloše Mareše. „Pamatuji si, že když jsem působila na svém prvním redaktorském místě v jednom ženském časopise, což už je opravdu mnoho let, přišel za mnou tenkrát jeden dvacetiletý mladík, který mi dal přečíst své básničky. Byly kouzelné, a tak jsem se rozhodla, že je budeme tisknout. Naše cesty se pak postupem času rozešly, Miloš se věnoval podnikání a hodně pracoval. A teď, po opravdu dlouhé době, se objevil znovu. A já jsem za to opravdu ráda, protože Miloš je velmi talentovaný a když mě požádal o kmotrovství, nemohla jsem odmítnout,“ prohlásila na křtu Marie Formáčková.

Křtu se zúčastnila i herečka Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem. I ti si oblíbili čtivou a chytrou poezii a s radostí se ujali kmotrovských povinností. Citlivými verši se nechala zlákat i Hana Gregorová, která si dokonce došla i pro básníkům autogram. Herečku na křest doprovodil přítel Ondřej Koptík.

Mezi další účastníky křtu patří i baletní mistr Vlastimil Harapes, fotbalista Tomáš Řepka a herečky Petra Černocká a Dagmar Patrasová. Patrasová se svěřila, že knihy ještě nečetla, ale moc se na ně těší. Večerem provázeli herci Václav Kopta a Jan Antonín Duchoslav, kteří rovněž přiložili své sklenice šampaňského k pokřtění knih.

„Předem varuji všechny, kteří by se rozhodli Miloše v Krkonoších navštívit. Pokud jste od něj již obdrželi pozvání, vězte, že cesta k němu je nesnadná, dlouhá a namáhavá. Mohu to z vlastní zkušenosti potvrdit. Nicméně právě odlehlost místa, kde žije mu poskytuje příležitost psát skvělé básně,“ vysvětloval Jan Antonín Duchoslav, známý jako Viki Cabadaj z legendárního filmu Sněženky a machři.

Jeho slova potvrdil i jeho filmový kolega Václav Kopta: „Když jsem si přečetl Milošovy aforismy, získal jsem najednou pocit, že ho velmi dobře znám. Bylo to opravdu neuvěřitelné. Četl jsem jeho básničky a najednou jsem zjistil, že jsem ztracen. Pak jsme se potkali osobně a já si svůj pocit utvrdil. Teď už ho znám doopravdy, ale rozuměl jsem mu už před tím.“

Samotný autor se ke křtu choval skromně. „Nepotrpím si na velké oslavy, ale přišlo mi správné uvést knihy ve společnost patřičným způsobem. Mé verše, aforismy i epigramy jsou dar lidem a chtěl bych především, aby se dostaly k co největšímu počtu čtenářů a něco v nich po přečtení zůstalo,“ prohlásil Miloš Mareš.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Známé osobnosti pokřtily nové básně Miloše Mareše

Vstupte do diskuze (2)

Doporučujeme

Věra Špinarová zkolabovala a je v nemocnici, její stav je vážný - anotační foto

Věra Špinarová zkolabovala a je v nemocnici, její stav je vážný

23.03.2017 11:22 Aktualizováno Praha - Ve středu večer došlo během koncertu Věry Špinarové v Čáslavi k jejímu kolapsu. Díky…

Rakouská špička současného elektro popu se vrátí do Brna - anotační foto

Rakouská špička současného elektro popu se vrátí do Brna

23.03.2017 10:55 Brno – Rakouští HVOB se v dubnu vrátí na Flédu a představí zde své nové album Silk. Hvězda…

Divadlo Židle si zahrává s cenným Fillovým obrazem - anotační foto

Divadlo Židle si zahrává s cenným Fillovým obrazem

23.03.2017 08:00 Vedle slavných a známých divadelních scén existují i amatérské soubory, které se stejným nadšením a…

Britského autora nadchla česká premiéra jeho hry v Divadle Na Fidlovačce - anotační foto

Britského autora nadchla česká premiéra jeho hry v Divadle Na Fidlovačce

22.03.2017 17:30 Praha – Britský spisovatel Dermot Canavan v minulém týdnu navštívil českou premiéru své hry v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama