Mistr etikety pokřtil nejobsáhlejší příručku pravidel slušného chování, jaká u nás kdy vyšla

Mistr etikety Ladislav Špaček vydává nový soubor pravidel slušného chování. Chcete vědět, jak se správně chovat ve společnosti? Špaček vás to naučí v souborné knize Etiketa, která je největší a nejobsáhlejší přůručkou slušného chování, jaká u nás kdy vyšla.

Přidejte svůj názor

Ladislav Špaček pokřtil novou knihu (foto: Mladá fronta, a.s.)

Ladislav Špaček ve spolupráci s vydavatelstvím Mladá fonta vydává své životní dílo - největší přůručku pravidel slušného chování, jaká u nás kdy vyšla. Knihu s jednoduchým názvem Etiketa pokřtil za účasti mnoha známých osobností.

„Etiketa je způsob, jak s lidmi kolem nás vycházet po dobrém, tak abychom byli oblíbení a lidé nás měli rádi. Vždycky budou mít lidé raději lidi příjemné a taktní, než hrubiány a burany,“ řekl Špaček.

img-responsive

Ladislav Špaček pokřtil novou knihu (foto: Mladá fronta, a.s.) | foto: Orca

V nové knize najdete poučení pro všechny životní situace. „Těch pravidel není moc, spíš je důležité těch nemnoho pravidel tvořivě aplikovat v praxi. Žádná, ani tahle nejtlustší kniha, nemůže obsahovat řešení všech situací, do kterých se v životě dostaneme, to už pak záleží na nás, na našem citu, jak situaci vyřešíme,“ dodal český mistr etikety.

Kmotrou knihy se stala modelka Eliška Bučková. „Ze začátku jsem vůbec neznala pravidla stolování. Je nás pět sourozenců a bylo to u nás s jídlem tak, že kdo si co neurval, tak to neměl. Taková klasická moravská rodina, měli jsme svoje pravidla stolování,“ smála se modelka. 

img-responsive

Ladislav Špaček pokřtil novou knihu (foto: Mladá fronta, a.s.) | foto: Orca

Průpravu dostala jak jinak, než od pana Špačka. „Kurz neprobíhal tak, že by mi pan Špaček přednesl jakýsi zákon etikety, ale vysvětlil mi, proč to tak je a při jaké příležitosti jednotlivé pravidlo vzniklo. Bylo to velmi přínosné a obohacující,“ dodala Bučková.

Křest knihy proběhl v nové mediteránské restauraci Opus na pražských Vinohradech. Sem dorazili například herečka Jiřina Bohdalová, módní návrhářka Beata Rajská, muzikant Michal Kocáb, hudební skladatel Ondřej Soukup a mnoho dalších.

A jaké jsou nejčastější prohřešky, kterých se dopouštíme? „U mužů je to šedý oblek večer po setmění, košile s krátkým rukávem pod sakem, chlupaté lýtko nad horním lemem ponožky. U dam marný pokus přerazit parfémem chybějící deodorant, buřtík lýtka nad lemem silonové ponožky vykukující z nohavice kalhot, a jak říká Woody Allen: Viditelné linie spoďárků dokážou zničit i to nejelegantnější oblečení…“ radí Špaček.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel jeden z nejvýznamnějších spisovatelů USA, propagoval i českou…

23.05.2018 08:03 Washington - Ve věku 85 let zemřel jeden z nejvýznamnějších amerických spisovatelů a autor téměř…

Tajemství Draculy odhaleno: Proč se stal z rumunského Vlada slavný upír?

16.05.2018 21:48 Spory o významu postavy Draculy se dodnes vedou nejen v Rumunsku a původním Sedmihradsku …

Zemřel spisovatel Tom Wolfe, proslavil se knihou Ohňostroj marnosti

15.05.2018 18:07 Washington - V pondělí ve věku 88 let zemřel americký žurnalista, satirik a spisovatel Tom Wolfe.…

Pulitzerovy ceny jsou bez šéfa, Díaz byl obviněn ze sexuálního obtěžování

11.05.2018 19:25 New York - Šéf Pulitzerových cen, devětačtyřicetiletý spisovatel Junot Díaz, se po obviněních ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama