Čtyřlístek oslaví ve Žlutých lázních své 40. narozeniny

Praha - V areálu Žlutých lázní v Praze se v neděli uskuteční oslava 40 let existence dětského komiksu Čtyřlístek. Pro dětské návštěvníky je připraven bohatý program.

Přidejte svůj názor

371

Děti se budou moci ve Žlutých lázních setkat se čtyřmi hrdiny Čtyřlístku, mezi něž patří Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa. Oslava odstartuje v 10 hodin a každá komiksová postava si v pro ni připravila speciální program. Bobík bude dohlížet na sportoviště, na němž se uskuteční dětská olympiáda. Fifinka se zaměří na děti se zájmem o výtvarnou tvorbu, pro něž jsou připraveny omalovánky i dílna japonských papírových skládanek origami. Pro příznivce vědeckých experimentů je připravena alchymistická laboratoř, jejímž patronem je vynálezce Myšpulín. Pinďa si s dětmi vyzkouší lukostřelbu a skákání na trampolíně.

Zábavný program navštíví také Jaroslav Němeček, který stál u zrodu Čtyřlístku v roce 1969. U příležitostí narozenin legendárního českého komiksu pro děti bude ve Žlutých lázních pokřtěna kniha 4 tajemství Čtyřlístku.

Vstup na oslavu Čtyřlístku je zdarma a pro každého dětského návštěvníka je navíc připraven dárek.

Hrdinové Čtyřlístku se poprvé objevili v příběhu Vynález profesora Myšpulína, který v roce 1969 vydalo nakladatelství Orbis Pictus. Jaroslavu Němečkovi později s dobrodružstvím čtyř zvířecích hrdinů pomohla Ljuba Štíplová, Libuše Koutná, Hana a Josef Lamkovi nebo Karel Ladislav. Náklad komiksu Čtyřlístek se v 80. letech vyšplhal až na 220 tisíc výtisků. V současné době vycházejí příhody Bobíka, Fifinky, Myšpulína a Pindi dvacetkrát ročně.

Témata: Literatura
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V německém Kasselu vyrostl Parthenon, je postavený ze zakázaných knih

22.05.2017 08:40 Kassel - Součástí letošního ročníku výstavy moderního umění "Documenta 14" pořádané pravidelně v…

Nejlepší audioknihou loňského roku je Spalovač mrtvol

16.05.2017 11:04 Praha – Asociace vydavatelů audioknih letos již počtvrté udělovala ceny za nejlepší vydavatelské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama