Čtyřlístek oslaví ve Žlutých lázních své 40. narozeniny

Praha - V areálu Žlutých lázní v Praze se v neděli uskuteční oslava 40 let existence dětského komiksu Čtyřlístek. Pro dětské návštěvníky je připraven bohatý program.

Přidejte svůj názor

371

Děti se budou moci ve Žlutých lázních setkat se čtyřmi hrdiny Čtyřlístku, mezi něž patří Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa. Oslava odstartuje v 10 hodin a každá komiksová postava si v pro ni připravila speciální program. Bobík bude dohlížet na sportoviště, na němž se uskuteční dětská olympiáda. Fifinka se zaměří na děti se zájmem o výtvarnou tvorbu, pro něž jsou připraveny omalovánky i dílna japonských papírových skládanek origami. Pro příznivce vědeckých experimentů je připravena alchymistická laboratoř, jejímž patronem je vynálezce Myšpulín. Pinďa si s dětmi vyzkouší lukostřelbu a skákání na trampolíně.

Zábavný program navštíví také Jaroslav Němeček, který stál u zrodu Čtyřlístku v roce 1969. U příležitostí narozenin legendárního českého komiksu pro děti bude ve Žlutých lázních pokřtěna kniha 4 tajemství Čtyřlístku.

Vstup na oslavu Čtyřlístku je zdarma a pro každého dětského návštěvníka je navíc připraven dárek.

Hrdinové Čtyřlístku se poprvé objevili v příběhu Vynález profesora Myšpulína, který v roce 1969 vydalo nakladatelství Orbis Pictus. Jaroslavu Němečkovi později s dobrodružstvím čtyř zvířecích hrdinů pomohla Ljuba Štíplová, Libuše Koutná, Hana a Josef Lamkovi nebo Karel Ladislav. Náklad komiksu Čtyřlístek se v 80. letech vyšplhal až na 220 tisíc výtisků. V současné době vycházejí příhody Bobíka, Fifinky, Myšpulína a Pindi dvacetkrát ročně.

Témata: Literatura
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdeněk Mahler (†89) byl česká Wikipedie. S nemocí bojoval do posledních sil

18.03.2018 14:01 Praha - V sobotu ve věku 89 let zemřel spisovatel a scénárista Zdeněk Mahles Byl jedním z těch, kdo…

Zemřel spisovatel Zdeněk Mahler. Dostal nálepku odpůrce katolické církve

18.03.2018 10:18 Aktualizováno Praha - V pražské Ústřední vojenské nemocnici v sobotu zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler…

Asociace vydavatelů audioknih vyhlásila nominace na Audioknihu roku

15.03.2018 15:54 Praha - Nominace na Ceny AVA - O2 Audiokniha roku 2017 jsou již známy. O ocenění budou bojvat…

Nesnášíte muslimy? Nová kniha ukazuje rozdíl mezi kritikou islámu a…

04.03.2018 15:56 Aktualizováno Praha - Nová publikace "Islamofobie po česku" si klade za cíl uvést téma nejen do tuzemského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama