Návštěva prezidenta Číny ovládla zprávy na internetu, teror v Bruselu ale nepřekonala

Praha - Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku byla v pondělí nejsledovanější událostí na zpravodajských webech. Čtenost ale zaostala za zprávami o teroru v Belgii z minulého týdne. Vyplývá to z informací nejsledovanějších zpravodajských serverů Novinky a iDnes.

Přidejte svůj názor

Čínský prezident dorazil na Pražský hrad

Zprávy o návštěvě čínského prezidenta a další související články měly v pondělí na serveru iDnes podle mluvčí Silvie Škábové nadprůměrnou čtenost. "Hlavní zpráva o příletu Si Ťin-pchinga a jeho prvním dnu byla jasně nejčtenějším článkem dne. Druhý nejčtenější článek překonala téměř dvojnásobně," řekla ČTK.

Nadprůměrně se četly i další texty, například informace o rozhovoru prezidenta Miloše Zemana pro čínskou televizi či obrazová zpráva o gripenech doprovázejících letadlo čínského prezidenta. "Všechny články na čínské téma spojuje mimořádný zájem o diskuse. Zaznamenali jsme nadprůměrný počet příspěvků a především mimořádně vysokou čtenost těchto fór," dodala Škábová.

V porovnání s on-line zpravodajstvím z teroristických útoků v Bruselu z minulého úterý byl ale podle mluvčí Seznamu.cz Ireny Zatloukalové na webu Novinky.cz zájem o návštěvu výrazně nižší. "O Brusel se čtenáři zajímali podstatně více. Konkrétně návštěvnost on-line zpravodajství o návštěvě čínského prezidenta byla na 15 procentech čtenosti zpravodajství z Bruselu," podotkla.

Speciál k návštěvě čínského prezidenta, vysílaný v pondělí na programu ČT24 od 13:00, zasáhl více než jeden milion diváků. Průměrně jej zhlédlo 121.000 diváků, což představuje podíl na publiku 5,5 procenta. Například přímý přenos z mimořádného zasedání Poslanecké sněmovny kvůli dotaci farmě Čapí hnízdo ministra financí Andreje Babiše (ANO) sledovalo minulý týden průměrně 348.000 diváků starších 15 let.

Čínský prezident přiletěl v pondělí na historicky první návštěvu Česka. Ve středu z Česka odlétá do USA.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Myšlenky sdělované slovy i beze slov? Názorový kotel na Metlingpotu se…

17.05.2018 17:26 Ostrava - Ve dnech 18. - 21. 7. 2018 na unikátním místě, více jak 150 inspirativních řečníků, 8…

Utubering 2018 je za námi. Co si o něm myslet?

06.05.2018 18:40 REPORTÁŽ – V sobotu 5. května, přesněji po týdnu se skupinka YouTuberů přesunula z Prahy na…

RTL spouští vlastní UHD kanál, diváci se mohou těšit na živé přenosy…

26.04.2018 16:53 Praha – Mediengruppe RTL Deutschland, jedna z nejvýznamnějších evropských televizních sítí, spustí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama